Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vannak itt Hiperaktiv gyerköcö...

Csumpi80 kérdése:

Vannak itt Hiperaktiv gyerköcök szülei? Többi lent..

Figyelt kérdés
Sziasztok!A 8 éves fiamat 3 nappal ezelöt diagnoztizálták hiperaktiv,figyelem zavarosnak!Eddig sem volt könnyű vele. 2010-ben kezdte az 1 osztályt 1 honap útán már kiállt a szénája..Akkor a pszichiáter Risperdal nevü nyugtatót irt fel neki!Most a hiperaktivitás miatt még egy gyógyszert akar a Risperdál mellé írni!Nagyon alaposan utána néztem ezeknek a dolgoknak de mindig ugyan oda jutottam...RITALIN!!!Semmi jot nem halottam és olvastam erről a készítményröl,és nagyon félek tőle hogy nekünk is ezt fogják felírni!Valaki akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata írjon!Illetve bárki akinek hasonló a helyzete a gyermekével!
2011. szept. 22. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pedig egy gyereknek nem szabadna ilyeneket felírni szóval ne is engedd a pszichiháternek hogy fel írja, majd elmúlik a hiperaktivitás.
2011. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Esprigo étrend kiegészítőt
2011. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Hiperaktív a kisfiam,nekünk is kilátásba helyezték a Ritalint végszükség esetére,jövőre lesz iskolás.


Én úgy döntöttem kipróbáljuk,aztán majd kideróül,hogy segít e vagy sem,ha nagyon dúrvák a mellékhatások ,akkor nem adom majd neki.

2011. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

20:22-nek!

Köszönöm a tanácsot!

2011. szept. 23. 08:54
 5/14 A kérdező kommentje:

20:33-nak!


Hát én is igy vagyok ezzel!Kiprobálni ,ki fogjuk mert sajnos az iskola miatt muszály lesz...De ha olyasmit tapasztalok ami nem tetszik azonnal befejezzük a szedését!Bár nekem még nem mondták meg hogy mi lesz az a gyógyszer amit felirnak,de nagyon remélem hogy nem a ritalin!

2011. szept. 23. 08:56
 6/14 anonim ***** válasza:

Én hiperaktív gyerek anyukája vagyok.Az elsők között voltunk(14 éve),akiknek a ritalint felírták.Nagyon rossz tapasztalatom volt vele.habzott a gyerek szája,félt,szenvedett.Nem is szedte sokáig!

ami viszont bevált!Szuper tanítónéni,aki odafigyelt 30 gyerekre.Soha nem bántották,csúfolták a gyerekemet.Szörnyen rossz tanuló volt,ezt tudta is,de a tanítónéni mindig nekivaló feladatokat talált.Alsóba szeretett járni suliba!

Ő is 7.5 évesen kezdte a sulit.

Amit tanácsolnék:keressetek tanítónénit.Aki neki is tetszik.Sokat sportoljon,csapatban.Az én gyerekem itt tanulta a legnagyobb önfegyelmet.

nehéz évek jönnek még.Én 3 műszakban dolgoztam,a gyerek a város másik végére járt suliba,aztán edzés.A férjemmel sok álmunkat fel kellett adnunk,DE

idén érettségizett és most tanulja a szakmát!

soha,de soha nem hittem volna,hogy elérünk idáig.

Sok erőt és türelmet kívánok.

2011. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyon köszönjük!A tanitó nénink egy tünemény...A kisfiam szereti nagyon és visszafelé is igy áll a dolog.Az az érdekes hogy az én fiam (2.-os)nagyon jó tanuló ...eddig.Az inteligenciája magasan az átlag felett van.Normál esetben 100-110 között lenne ,az övé 117!Amit a Ritalinról irtál cseppet sem lepet meg...Hasonló és/vagy még durvább dolgokat olvasok róla!Nagyon remélem hogy igy a 21.-században már lesz valami másfajta készitmény.Nagyon nem szeretném,ha az életvidám,örökmozgó kisfiamból egy zombi lenne...azt nem birnám elviselni...

2011. szept. 23. 10:12
 8/14 anonim ***** válasza:

"Én hiperaktív gyerek anyukája vagyok.Az elsők között voltunk(14 éve),akiknek a ritalint felírták.Nagyon rossz tapasztalatom volt vele.habzott a gyerek szája,félt,szenvedett.Nem is szedte sokáig!

ami viszont bevált!Szuper tanítónéni,aki odafigyelt 30 gyerekre.Soha nem bántották,csúfolták a gyerekemet.Szörnyen rossz tanuló volt,ezt tudta is,de a tanítónéni mindig nekivaló feladatokat talált.Alsóba szeretett járni suliba!

Ő is 7.5 évesen kezdte a sulit.

Amit tanácsolnék:keressetek tanítónénit.Aki neki is tetszik.Sokat sportoljon,csapatban.Az én gyerekem itt tanulta a legnagyobb önfegyelmet.

nehéz évek jönnek még.Én 3 műszakban dolgoztam,a gyerek a város másik végére járt suliba,aztán edzés.A férjemmel sok álmunkat fel kellett adnunk,DE

idén érettségizett és most tanulja a szakmát!

soha,de soha nem hittem volna,hogy elérünk idáig.

Sok erőt és türelmet kívánok"


Ó jaj,tehát nem megoldás a Ritalin,hacsak a türelmetlen,túlterhelt tanítónéniknek nem,nekik így könnyebbé válik a munkájuk.

Azt hiszem a tapasztalatodat olvasva már egyáltalán nem vagyok benne biztos,hogy kipróbáljuk,ha felírják a kisfiamnak.

Így kell elfogadni ahogy van a gyereket és segíteni kell neki,mert éppen elég probléma ez saját magának is,ez a lényeg,azzal,hogy őt szenvedtetjük Ritalinnal a probléma miért lenne megoldva,nehéz ezt tudjuk mi érintettek,mégis igyekszünk a gyerek érdekében türelmesek,optimisták lenni,sajnos még így sem sikerül mindenkinek a kedvére tenni azzalha jó szülők szeretnénk lenni és a gyerek érdekeit szem előtt tartani.


DE jó,hogy még érettségiig is eljutott,sőt még szakmát is tanul!!!

TE mit javasolsz milyen jellegű szakmát tanuljanak a hiperaktív gyerekek?

2011. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én olyat is ismerek, akinek segített a Ritalin, sőt, olyan zárójelentést is olvastam, miszerint "figyelmi állapota Ritalin hatására nem javult" és ennek a gyereknek természetesen nem is írták fel ezt a gyógyszert.

A gyógyszeres kezelésnek az orvossal szorosan együttműködve kell történnie, ha egy gyerek nem a várt módon reagál, "zombi lesz", mellékhatásoktól szenved, nyilván változtatni kell a kezelésén.

2011. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Valójában igen legföképpen a tanárok a legföbb okai annak hogy a gyereknek ilyen gyógyszereket kell szedniük..Mert öszintén szolva én még birom a gyürüdést..Igaz minden nap egyre nehezebb....Remélem hogy ha már muszály lesz szednie akkor használ is..
2011. szept. 23. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!