Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vannak itt Hiperaktiv gyerköcö...

Csumpi80 kérdése:

Vannak itt Hiperaktiv gyerköcök szülei? Többi lent..

Figyelt kérdés
Sziasztok!A 8 éves fiamat 3 nappal ezelöt diagnoztizálták hiperaktiv,figyelem zavarosnak!Eddig sem volt könnyű vele. 2010-ben kezdte az 1 osztályt 1 honap útán már kiállt a szénája..Akkor a pszichiáter Risperdal nevü nyugtatót irt fel neki!Most a hiperaktivitás miatt még egy gyógyszert akar a Risperdál mellé írni!Nagyon alaposan utána néztem ezeknek a dolgoknak de mindig ugyan oda jutottam...RITALIN!!!Semmi jot nem halottam és olvastam erről a készítményröl,és nagyon félek tőle hogy nekünk is ezt fogják felírni!Valaki akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata írjon!Illetve bárki akinek hasonló a helyzete a gyermekével!
2011. szept. 22. 20:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

NE ADJ NEKI GYÓGYSZET CSAK TÖNKREMEGY TŐLE!!!!


Egy 11,5 éves-6 éve diagnosztizált hiperaktív fiú anyukája vagyok.


Fejlesztés, terápia kell neki!!

2011. szept. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kicsit későn válaszolok bocsánat.Az én gyerekem ,aki érettségizett és most szakmát tanul.

Azt elfelejtettem írni,hogy ő lány.mi még több gonosz megjegyzést kaptunk az évek alatt.

Sokáig sportolt,ezt nagyon tudom ajánlani,semmi terápia,gyógyszer nem olyan hatásos.Ő találja meg a sportját,nálunk a harmadik választásra sikerült.

A lányom Fi_mo-ta.Súlyos diszlexiás is.A szövegértése nulla.Olvasni egy harmadikas szintjén olvas,sokszor olyan szörnyűségeket,hogy a hajam feláll.

érettségi előtti évben a bűn és bűnhődést kellett kiolvasnom,hangosan.

Ami a hiperaktívitást illeti,kamaszkorra kinőtte,sőt borzalmas lusta lett!Ezen majd elcsodálkoztok,sőt meg is fogtok rémülni,mert hirtelen történik.Az éjszakai járkálás,iszom,eszem,pisilek ezek megmaradnak.

A figyelemzavar és a tanulási nehézségek szintén maradnak.

Ő reál tárgyakból jó volt,viszont a humán az katasztrófa volt.(bár hozzáteszem 8.évvégén matekból és fizikából kellett pótvizsgáznia).Kölcsönös unszimpátia miatt.

Egyébként ő egy nagyon nyílt szivű és nyílt szájú lány.Mindig megmondja az igazat,nem tud hazudni.

"Könnyen "megúsztuk a kamaszkort.Nem járt el discoba,nem ivott nem füvezett.Talán azért is,mert nem nagyon barátkoznak vele a lányok.

Egyébként fodrásznak tanul.Szereti csinálni,ügyes is.

Remélem megtalálja a helyét az életben.

2011. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!!!


Nagyon jó volt olvasni a történeteteket.....Lehet egy kicsit hülyén fog hangozni,de örülök,hogy nem vagyok egyedül.....

Sok sikert kívánok a lányodnak,neked meg minden elismerésem....

2011. szept. 27. 13:53
 14/14 Becsee ***** válasza:
Hello!!Nálunk 2 hete diagnosztizálták a hiperaktivtást,figyelem zavart!!A nagyfiam 6 éves jövőre suli, nálunk elöször "GYÓGYTORNÁT"javasoltak ami nem is gyógytorna de máshogy nemtudom mgfogalmazni.Heti két alkalommal mennünk kell a nevelési tanácsadóhoz mozgását fejlesztik,plusz az odafigyelési képességét.Sok kirándulást,sportot,biciglizést ajánlottak ez mellé plusz a tv-t ha lehet ne nézze.Nálunk végszükség esetén írják fel a gyógyszert,de akommentek után 10X meggondolom,hogy adjam e majd neki!!Kitartást nem csak egyedül vagy a nagyvilágban ezzel a gondal!!!
2011. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!