Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktív gyerekek általába...

A hiperaktív gyerekek általában értelmileg is sérültek?

Figyelt kérdés

Azt mondják a szakemberek,hogy rendben van a hiperaktív kisfiam értelmileg,átlagos az IQ-ja viszont elnézve amilyen dührohamokat produkál bennem vannak kételyek,főleg,hogy az idő múlásával sem múlanak ezek a dührohamok,a türelmes magyarázás sem segít,ha valamiért egyszer már elkezdte az őrjöngést akkor megálllíthatatlan a dolog.

Ha szellemileg épp egy kisgyerek,akkor hogy lehet ez?

Lehet,hogy csúnya dolog ,hogy ilyeneken gondolkozom anyaként,de nagyon aggaszt a helyzet,úgy érzem talán értelmileg is probléma társul a hiperaktivitáshoz,hogy nem képes megérteni dolgokat akármilyen szeretettel,türelemmel magyarázom el neki.


2011. okt. 2. 17:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nem tudom mennyi idős a fiad, de érdemes lenne egy sportba belekezdeni. Olyanba, ami nem kifejezetten csapatjáték, tehát nem foci vagy vízilabda stb. Inkább úszás vagy a legjobb a küzdősport.
2011. okt. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A fiam minden, csak nem értelémileg sérült, éppen hogy értelmesebb, agya mint a szivacs.


Matekórán utantkozi, hamar tanul, érdeklődő, nyiotott,


Mondjuk neki soha nem voltak dührohamai, inkább akaratos, kissé hisztis és makacs (mint én)

2011. okt. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az én 2,5 éves lányom is ilyen, mint a kérdező fia. Egyáltalán nem sérült értelmileg és szerintem a Te fiad sem. Nincs összefüggés a kettő között, sőt, a szobatisztaság és a beszédtanulás és az értelmi képességek közt sem, max. a dackorszak azoknál következik be előbb, akik intelligensebbek (Babavilágban mondták, nem én találtam ki).

A lányom sem mindig érti, amit magyarázok neki, mert NEM AKARJA ÉRTENI. Annyira beleéli magát a hisztibe, őrjöngésbe, pedig alapjáraton még felnőtt dolgokat is képes felfogni (nem szexre vagy ilyesmire gondolok "felnőtt dolgok" alatt). Az őrjöngésből kéne valahogy kihozni, bár sajnos még én sem tudom, hogyan tegyem. :(

2011. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Saját magával is türelmetlen,nem csak velem,ha nem sikerül neki valami ,akkor el kezd hisztizni,cirkuszolni,sírni,lassan iskolás lesz...félek,hogy mi lesz így vele.
2011. okt. 4. 10:51
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem betegség
2011. okt. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Lányom ilyen suliba járt, ahol különféle beteg gyerekek voltak (úgy értem magatartászavaros, hiparaktív, és egyéb tüneteket produkáló gyerekek) és osztálytársa hiperaktív volt. Nem volt értelmileg sérült. Náluk az a gond, hogy nem tudnak nyugodtan ülni órán és figyelni. Ebbe a suliba megengedték egyedül neki, hogy órán sétálgasson, és úgy figyeljen. Értelmes gyerek volt. Egy csomó különórára járatták a szülei, hogy kissé kifáradjon. Persze sose volt fáradt, de legalább levezette a sok energiát. Lehet, nálatok is ezt kéne (ő járt dobolni, úszni stb.) Bármi jó, amit szeret csinálni, többfélét is csinálhat. Azt tényleg ne hagyd, hogy téged bántson, mindig fogd le a kezét.
2011. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A düh levezetésének módját, legjobban a szülőtől tudják el/meg tanulni a gyerekek. Te sírsz amikor dühös vagy, apa mit csinál? A kisfiadnál inkább egy nagyon kifejezett hisztirohamról van szó, ami szintén magatartás zavar. Érzelmeket vált ki belőled és ő ezt akarja. Megérezte, hogy ilyenkor ő uralja a helyzetet. Az egyik legfontosabb dolog, hogy ilyenkor ne engedj neki és ha rád támad akkor fogd le gyengéden, de határozottan, ill. tartsd el magadtól, hogy ne tudjon megütni. Mondani semmit nem érdemes, max azt, hogy ezt a viselkedést nem szereted és nem hagyod, hogy megüssön, mert ezt ő nem teheti. Te vagy az anyja, te vagy az erősebb! Ezt meg kell tanulnia. Az én nagy fiamnak, van egy hiperaktív osztálytársa(barátok is). Imádni való gyerek legalább is én nagyon szeretem. Szókimondó, őszinte, aranyból van a szíve de kétségtelen, hogy időnként gondolkodás nélkül csinál hülyeségeket. Most már azért tud egy helyben ülni, több-kevesebb ideig és az órát is egyre ritkábban zavarja meg bekiabálásokkal. A fölugrálások, bekiabálások ellenére kitűnő tanuló, nagyon okos. Az ő energiáit úszással, kerékpározással kötik le (egy kis részét legalább). A te kisfiadnak is az úszás lenne a legjobb. Küzdősportot nem ajánlok addig, míg a dühét nem tudja kontrollálni. Közhiedelem ellenére a küzdősport nem segít a magatartászavaros gyermekek dühének a levezetésében, csak eszközt ad a kezükbe, hogy helyesen üssenek, rúgjanak. Ráadásul sajnos igen kevés helyen mondják el, és tartatják be, hogy verekedni, csak az edzésen belül szabad.
2011. okt. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!