Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ilyen szigorúak manapság...

Miért ilyen szigorúak manapság az anyukák?

Figyelt kérdés
Olvasom és naponta látom a munkahelyemen, hogy a gyerek ha hisztizik vagy csúnyán beszél akkor olyat kap a kezére vagy az arcára, hogy azonnal meglátszik a nyoma. És mindezt elviccelik vagy elbagatelizálják az anyukák utána. Legutóbb azt mondta a kisfiú anyukája a kisfiúnak, hogy: Vedd le a szemüveged. Majd Csattt! Kapott egy pofont. Ennyire gyakori manapság az anyai szigor?
2011. okt. 16. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nagyobb stressz, kisebb tolerancia
2011. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Én inkább azt tapasztalom,hogy elkényeztetik a gyerekeket,nem szigorúak vele.
2011. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Jaja, inkább elkényeztetett majom gyerekek vannak, meg a pszichopata mamák lelki sérült kis szerencsétlenjei. Sajnos nagyon kevés a normális szülő...
2011. okt. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Ezt nem nevezném szigornak, inkább az anyuka is hisztis.. :/
2011. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekünk egy butikunk van és oda sokan bejönnek kisgyerekkel. A törzsvevők maguktól elbüszkélkednek vele, hogy most éppen miért verte el az 5 éves kisfia fenekét vagy a fürdés közben történt civakodás miatt az ikrek olyan fenekest kaptak, hogy ottmaradt a keze nyoma. Persze ott a boltban is sok pofon és fenekes elcsattan.
2011. okt. 16. 18:47
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem szigorság. Anyuka a butikban stressze, ha a gyerek nem úgy vislekedik és csatt egy pofon. Ez a türelmetlenség, de nem szigorúság. Én azt veszem észre , hogy anyukák inkább elkényeztetik a gyerekeket, azért van ennyi szemtelen kiskölyök. Azért ha belegondolok ha én nem köszöntem volna egy felnőttnek gyerek koromban lesült volna a bőr az arcomról, a mai gyerekeknek meg nem is mondja az anyjuk, hogy köszönjön. Vagy eszembe se jutott volna h tanárnőről rondán beszéljek, manapság meg az anyuka bemegy ordibálni a tanárral..áá és még sorolhatnám. elkorcsosult egy világ.

El vannak a gyerekek kényeztetve. Lehet elcsattan egy két pofon egy adott szituációban, de ezt már lassan kinevetik a gyerekek.

Próbáltam volna én meg gyerekkoromban a boltban a polcról lepakolni, mindent összefogdosni. Most meg anyuka örül, ha elfoglalja magát a gyerek. Szörnyű, sorra jutnak eszembe ezek a dolgok..

2011. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Senkit ne tartson vissza a válaszadástól az esetleges lepontozás, ugyanis minden hozzászólást Hasznosként értékelek. Elvégre jelen oldalnak a mottója az őszinteség névtelenűl és arc nélkűl. Tehát kérek szépen minél több kommentet.
2011. okt. 16. 19:06
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam a környezetemben 2 szélsőséget tapasztalok, az egyik a túl engedékeny anyuka, a másik meg a "túl szigorú" azaz az agyonstresszelt fajta.


Egyszer egy plázában láttam, hogy egy 2 éves forma gyerek a kirakat mögé bújva rugdosta fel a próbababákat, anyuka meg édesen mosolyogva figyelte, sőt, még le is torkolta az eladót, mondván "hagy játsszon a gyerek, még fejlődésben van!!!"


Ellenpélda pedig amikor az anyuka a játszótéren megy a gyerek után, és rángatja el mindenhonnan merthogy "a csúszdától kikopik a nadrágod, a hintából kirepülsz, megütöd magad, a homokozóban koszos leszel..."


Egyik sem egészséges.

2011. okt. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
10%

a kérdező hülye.


nézz bele szerelem szex kategoriába és látni fogod, hogy totál leszarnak mindent.

2011. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
56%
Azért a legtöbben nem ilyenek. Pl én 14 éves vagyok és a barátnőimet sose verték meg otthon. Meg is vannak döbbenve mikor megtudják, hogy engem meg nadrágszijjal vernek el ha rossz vagyok.
2011. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!