Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ilyen szigorúak manapság...

Miért ilyen szigorúak manapság az anyukák?

Figyelt kérdés
Olvasom és naponta látom a munkahelyemen, hogy a gyerek ha hisztizik vagy csúnyán beszél akkor olyat kap a kezére vagy az arcára, hogy azonnal meglátszik a nyoma. És mindezt elviccelik vagy elbagatelizálják az anyukák utána. Legutóbb azt mondta a kisfiú anyukája a kisfiúnak, hogy: Vedd le a szemüveged. Majd Csattt! Kapott egy pofont. Ennyire gyakori manapság az anyai szigor?
2011. okt. 16. 18:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Most már én is itt tartok. Tegnap megígértem a gyereknek, hogy mivel nem hat rá a kedvezménymegvonás, kiállítás, egyéb büntetés, kap egy pofont minden egyes alkalommal, ha rossz. Egész nap, de szó szerint egész nap mindenre azt mondja, hogy nem bántja az öccsét, földhöz csapja magát a boltokban, rohangászik, már mindenhol mi vagyunk a látványosság. Elvettem a kismotort is, mert nem volt képes megtanulni, hogy meg kell állni vele, ha szólok és nincs száguldozás vele az utcán. Egyáltalán nem hat rá semmi.
2011. okt. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja, és nem volt elkényeztetve, soha nem engedtem a hiszinek, mindig következetes voltam, de nincs eredmény. Egyszerűen nem figyel, ha beszélek hozzá és nem fogad szót, sőt direkt húz, hogy látom-e, mit csinál, kap-e érte büntetést.
2011. okt. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az én lányom is kapott néha 1-2-t a fenekére,nem vagyok rá büszke...na de hogy valaki ezzel dicsekedjen? tényleg van ilyen? Hihetetlen.

Nálunk egyébként olyan esetekben kapott a fenekére amikor már úgy viselkedett ahogy az előttem író anyuka írta.

Boltba ha nyűgös a gyerek vagy én akkor eleve nem megyek be, vagyis max élelmiszert venni, de ruhákat nem nézegetek ilyenkor. nem akarom sem a gyereket sem az eladót sem magamat kellemetlen helyzetbe hozni.

2011. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Valami miatt tényleg sokan dicsekednek vele, hogy ütik a gyerekeiket. Múltkor egy általam alig ismert anyuka mesélte el rögtön a köszönés után, hogy a másfél éves lányánál bizony gyakran előkerül a fakanál.:S És nem ez az egyetlen eset.

Előrebocsátom, az enyém is másfél éves, így fogalmam sincs, hogyan kell később jól csinálni, de azt tapasztalom, bizonyos tekintetben tényleg nagyon szigorúak egyes anyukák, pl. nem engedik az egyéves gyereket felfedezni, nem nyúlhat a sárhoz, a vízcsaphoz, nem ülhet le a földre, mert piszkos lesz, nem ehet egy falat csokit sem, miközben előtte falják a felnőttek stb. Később azonban simán tolerálják a bicskanyitogató szemtelenséget, komolyan, némelyik ovis úgy beszél az anyjával a játszón, hogy nekem lenne kedvem pofon vágni.

2011. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
0%

Ez nem szigor, hanem csak próbálnak következetesek lenni, amit persze a pofonnal nem tudnak elérni. Egy az, hogy én butikba, meg semmilyen ruhaboltba nem vinnék be gyereket, ha magamnak néznék ruhát vagy másnak, csak akkor vinném be a gyereket, ha neki néznénk ruhát, mert akkor a ruhapróbálással le lenne foglalva a gyerkőc. Az a baj, hogy nincs lefoglalva a gyerek, unatkozik, s ezért fel akarja valahogy hívni magára a figyelmet! Talán az eladó is beszélgethetne addig a gyerekkel míg a "ráérős" anya nézelődik, s így talán nem fog unatkozni a gyerek. Egyébként ha én anya lennék, akkor nem lenne időm butikokba járni, azt csak a gyermektelen nők tehetik meg, mert akinek gyereke van, az úgysem vesz a gyereknek ruhát, mert úgyis kap rokonoktól meg mindenhonnan, szomszédtól kinőtt ruhákat, vagy új ruhát ajándékba akár! Szóval száz szónak is egy a vége, erre csak 2 megoldás van: vagy nem kell butikba magunkkal ráncigálni a gyereket, vagy beszélgessen a gyerekkel az eladó.


25/N

2011. okt. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

tegnap 10:36:


Az eladónak se nem dolga, se nem kötelessége más gyerekét pesztrálni - az ő dolga a bolt MINDEN vevőjének kiszolgálása. Ha egy butikban épp 10 vásárló van, akkor annak a 10 embernek kell az igényeit lesnie, nem pedig egy kisgyerekkel játszania - ha anyuka elviszi a gyereket a boltba, akkor felügyeljen is rá.

Mindemellett elég érdekes felfogásod van az anyaságról, na sebaj.


Kedves kérdező: érdemben nem tudok hozzászólni a kérdésedhez, talán csak annyit, hogy a mai anyukák - az én meglátásom szerint - képtelenek megtalálni az aranyközéputat. Vagy túl engedékenyek, vagy túl szigorúak, de semmiképp sem következetesek.

Én is kaptam olykor gyerekkoromban a fenekemre, ha megérdemeltem, de ez valóban az utolsó "eszköz" volt, amit anyám bevetett, inkább egyszerűen, a szó legszárazabb értelmében nevelgetett, és úgy látom (plusz visszajelzésként is azt kapom), hogy sem elkényeztetett, sem udvariatlan nem lettem, sőt.

Hiába no, vannak szülők (egyre kevesebben), akik nevelik a gyereküket, és vannak, akik idomítják.

2011. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%
Ez nem szigorúság. Tudom, mert én szigorú vagyok. :) Méghozzá büszkén. Nálunk ha evés van, akkor enni kell, méghozzá egyhelyben ülve és nem rohangálva. Nasi szigorúan rendes evés után. Ha alvás, akkor alvás, nincs kecmec. Játékokat sem hagyjuk szanaszét. És azért vagyok büszke, mert az én két éves csajszim ezeket természetesnek veszi, nem kell vele vitatkozni. Evésnél hozza a székét, leül és szépen eszik, teszem hozzá nincs olyan étel amit ne szeretne. Hat hetes kora óta átalussza az éjszakát. Ha játszik utána jön, hogy "ájá, ájá segít" és elpakolunk. Utazáskor (vonatozunk főleg) szépen ül a babakocsiban, néz ki az ablakon és beszélgetünk. Boltban is kultúráltan viselkedik (mondjuk minden vásárláskor kap valamit az tény, de azt azért mert én akarom és nem azért mert raplizik), és már ismeri és használja a kérem, tessék, köszi szavakat. Jókat szoktam mosolyogni az engedékeny anyuka ismerőseim raplis gyerekein. :) Egyedül akkor hisztizik, a lányom, ha a dédapja közel van, mert azt hiszi, hogy akkor körbe lesz nyalva a feneke. Szóval összegezve: szerintem a szigorúság jó, de ha valaki, üti-veri a gyereket, és dicsekszik is velel az szimplán hülye.
2011. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!