Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a gyermekemmel,...

Mit csináljak a gyermekemmel, annyira lányos fiú?

Figyelt kérdés
Balázs a kisfiam most nyolc éves. Nagyon bánt, hogy még babázik, olyan lányos játékokkal, mint a barbibaba. Az iskolában csak lányokkal barátkozik, a fiúk kiközösítették maguk közül. Sokszor felveszi a nővére bugyijait, s most a rózsaszín bugyi a kedvence. Nem érti meg, hogy a rózsaszín lányos szín. Már annak örülnék, hogy ha csak nem rózsaszín, hanem pl. citromsárga lenne. Már felvette a nővére szoknyáját és harisnyát is és a nővérével babázgatnak egész nap. Mindketten a női szerepet játszák és úgy látom nem csak játék közben. De nem káros ez egy nyolc éves kisfiúnak?
2008. márc. 17. 08:40
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
15%

13l vagyok


de,mostanába tényleg az ilyen divatb.zi,cicafiúk a divatok....gondolok itt a csőgatyára,partyarc szemüveg,rózsaszín póló,beöltöznek poénból a lány osztálytársaik ruhájába,stb. ...


lehet,tényleg igaza van a gyereknek,de szerintem jó lenne leszoktatni valahogy erről...ha így viselkedik,csak a kis p!csáknak fog tetszeni,akik justin bíbörre meg sp-re meg fluorra élveznek...a normális lányoknak meg nem fog kelleni

2011. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
83%

Én megmondom őszintén nagyon csodálkoztam az első két oldalon miféle válaszokat kaptál, hogy ez nem baj, ne csinálj semmit stb.

Akkor nem lett volna baj, ha 4-5 évesen csinál ilyeneket, de nem 8 évesen.

Azt mondjuk én sem tudom, mit lehetett volna tenni, illetve elvittem volna pszichológushoz, és az is nagyon jó volt, amit javasoltak, hogy be kéne íratni táncolni, ott kiélhetné a lányos jellemvonásait úgy, hogy fiú marad közben.

De azért hátha még megváltozik. Nem is azt látom problémának, ha esetleg meleg lenne a későbbiekben, bár nyilván nem nagy öröm az ilyesmi, hanem azt, hogy ezek szerint ő már évek óta ki van közösítve. Nem hiszem el, hogy ez nem hagy nyomot a lelkében. :(

2011. dec. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
65%
Lehetséges, hogy transzexuális.Kezdetben, minden egyes magzat nőnemű. A kromoszómáktól függetlenül. A férfi agy, és a férfi nemi szervek, később alakulnak ki a méhben. különböző tanulmányok szerint, a transzneműség akkor alakul ki, ha valami miatt nem következik be az agy férfiasodása.Röviden férfi testben, női lélek, vagyis rossz testbe született. De, ha nem transzexuális, akkor minimum meleg lesz. És nagyon fontos kedves anyuka, hogy teljes állszélességgel kiálljon a gyermeke mellett! azzal, hogy meg akarja változtatni, csak árt neki.
2013. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Golan Trevize ***** válasza:
0%

"Kezdetben, minden egyes magzat nőnemű. A kromoszómáktól függetlenül."


Ekkora hülyeséget rég olvastam!

2013. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

A kettővel előttem szóló picit pontatlanul fogalmazott. Megtermékenyítéskor eldől a leendő nem, de ha valami behatás (hiba) miatt a a hím kromoszómájú embrió nem tud a hím nemi hormonokra reagálni, ennek hiányában petefészke és külső női nemi szervei fejlődnek. Tehát minden genetikalag fiú először lány egy kicsit!!!! -hogy meddig? - s ha reagál a tesztoszteronra, alakul ki a hímvessző a herékkel, s a hím nemi jelleg.

De a lányos fiúk természetesen teljesen más kategóriába tartoznak. Ugyancsak teljesen különböző fogalom a transzvesztita, a homoszexuális, a transszexuális. Olyan, mintha egy almát hasonlítanánk össze egy mogyóróval és egy sütőtökkel, összelehet, de érdemes?

Hogy bogyolítsam a dolgot, a transzvesztita (ellenkező nem ruháit esetenként, vagy állandóan hordó) fiúk/férfiak nagyobb része (>80%-a szerintem)nem homoszexuális! Teljes értékű fiú/férfi egy kis extrával megáldva.

2013. márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 Golan Trevize ***** válasza:
90%

Majndem ujjongtam, hogy milyen szépen kifejtetted, csak ez is azért elég pongyola megfogalmazás:

"Tehát minden genetikalag fiú először lány egy kicsit!"

2013. márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben is van valami, csak elragadott egy picit a képzelet...
2013. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy nincs férjed vagy elváltál vagy nem tudom annak ezekhez semmi köze.

Nem tudom miért ilyen buták az emberek?Nem egész nap a lakásban tartja a gyereket,lát férfiakat is.

A másik "okos hozzászólók",hogy terelje más játékra.

Ebből jó nem sül ki.Miért egy felnőtt akarja megmondani egy gyereknek,hogy mivel játsszon?

Minek akarjátok ezt a hülyeséget erőltetni?

Nagy a valószínűsége kérdező,hogy a gyermeked transznemű,de nem 100%.

Én meleg vagyok.Kisgyerekként nekem is lány barátaim voltak,meg barbikkal játszottam,mégsem vagyok lányos alkat.Vannak olyan heteró férfiak is,akik sok nőies vonással rendelkeznek.Ezek csak társadalmi átlagok,amikről beszélünk.

Látom azóta eltelt pár év.Ma olyan 13 éves lehet.

Sajnos,ha rákérdezel bizonyos dolgokra akkor sem biztos,hogy őszintén fog válaszolni neked.

Én 25 vagyok,de 17 évesen rákérdeztek,hogy nem e vagyok meleg,mert sosem volt barátnőm,akkor ösztönösen latagadtam,mert féltem.Kb 1-2 éve mondtam csak el itthon,hogy meleg vagyok.

Ettől még a gyereked lehet hetero,meleg vagy transznemű is.De lehet még ő sem tudja teljesen,főleg ha későn érő.

Egyelőre nem zaklasd ilyenekkel.Mindennek megvan a maga ideje,a 20as évei elejére úgy is tisztázódni fog,mert eljön az idő mikor az ember szembe néz saját magával,felnő.

A legtöbb amit tehetsz,hogy szereted és érezteted vele,hogy nem baj,hogy ő másabb,nem átlagos,ha ezt megérzi,hogy negatívan állsz hozzá,akkor sosem fog elmondani neked felnőtt korban sem semmit,mert rögződni fog benne a bizalmatlanság....

2013. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim válasza:
100%
Szia! Mi a helyzet a fiaddal mostanra?
2015. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen gyerkek nagy eséllyel transzneműek.

Érezni azt a 8 évet,ami a szellemmi szintet tükrözi.

El kell fogadni ollyannak,amilyen.

Már 16 éves ez a fiú,és biztos nehéz neki ez,ahogyan mások fogadják a dolgokat.


Én is babáztam,lányokkal barátkoztam,bár nem vagyok nőies,de meleg vagyok.

A transzneműséget még kicsit nezebben kezelik.


27/f

2016. máj. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!