Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tesztek ha hiperaktív...

Mit tesztek ha hiperaktív gyermeketek kezelhetetlen, öntörvényű és semmilyen nevelési módszer sem segít, őkörülötte forog minden, ti alaklamzkodtok hozzá, hogy ne legyen konfliktus?

Figyelt kérdés
6 éves és egyre kifejezettebbek a hiperaktivitás tünetei,hiába a sok fejlesztés,sok szakember nem javul semmi,csak egyre romlik,idáig mindenki azt mondta,hogy birkatürelemmel viseltetek a gyerek iránt,de lassan feladom,mert nincs eredmény.
2011. nov. 13. 11:18
1 2 3
 11/25 csumpi80 ***** válasza:

11-14 11:05-nek!


Az Én fiam hiperaktív,figyelemzavaros.8éves!Ritalint és Risperdalt szed!Amit írtál azzal csak vitatkozni tudok!A gyerek nem növi ki ezt 8-9-éves korára sőt!!!Egészen kamaszkoráig gyógyszeres rásegítésre van szükség míg kontrolálni nem tudja önmagát!A verés ezeknél a gyerekeknél szóba sem jöhet,mert csak agresszíót vállt ki belőlük!Ők nem is tudják hogy rosszak Ők ilyenek!Nem tudják mérlegelni azt,hogy a szavaiknak tetteiknek súlya van,nem is tudják hogy szavaikkal mennyire mélyen megtudnak bántani bennünket!Ha valaki hát Én már megjártam a poklok poklát,és tapasztalatból mondom,hogy ha nem a megfelelő tanár/óvónő-höz kerül a gyerekünk az csak rontani fog a dolgon!!Minden tiszteletem és együttérzésem az olyan szülőké akik ilyen gyermeket nevelnek!Aki szerint meg a Hiperaktívítást két pofonnal ellehet intézni annak meg csak annyit hogy mielöt baromságokat és haszontalan"jó" tanácsokkal látná el az elkeseredett anyukát olvasson egy kicsit utána,vagy amihez nem ért ahhoz ne komenteljen!!!

2011. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Szakemberek (pszichológus,pszichiáter,neurológus,gyógypedagógus)sokszori látásra diagnosztizálták a hiperaktivitást nála,az autizmus mint lehetséges diagnózis fel sem merült.

Ők persze egyáltalán nem láttak tőle dühkitörést,esetleg annyit láttak,hogy ingerkereső a magatartása és nem leköthető a figyelme,nagyon mozgékony.Érdekes ott meghúzta magát a fiatalember :-) ,sőt mikor a pszichiáter rákiabált,hogy ne ugráljon nála az ágyon az ölembe szaladt,majdnem elsírta magát úgy megijdet tőle.A gyógypedagógus pedig az egekig magasztalja,hogy mennyire együttműködik,mennyire aranyos a fejlesztő foglalkozások alakalmával,szerinte meglepően jó a memóriája,nem is éri miért aggódom annyira a gyerek miatt.


Már örökbefogadtunk még egy babát :-) a kisfiúnk teljesen vér szerinti kishugát,ő nyugodtabb,kezelhetőbb,persze ő kislány.Egy-egy hisztit azért produkál a kisasszonka

:-D,nagy játékos .

2011. nov. 18. 08:55
 13/25 A kérdező kommentje:

"Egészen kamaszkoráig gyógyszeres rásegítésre van szükség míg kontrolálni nem tudja önmagát!"


Ezt kezdem én is elfogani lassan...

2011. nov. 18. 08:56
 14/25 A kérdező kommentje:

"Nem tudják mérlegelni azt,hogy a szavaiknak tetteiknek súlya van,nem is tudják hogy szavaikkal mennyire mélyen megtudnak bántani bennünket"


Ez nagy szívfájdalmam...

2011. nov. 18. 08:57
 15/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, előadáson hallottam, 3 különböző pszichológustól, hogy Ritalinra, úgy általában nyugtatókra,csak azoknak a gyerekeknek van szükségük, akiket otthon kicsi korukban vertek és mire eljutottak a diagnózishoz, meg hogy nem tehet róla a gyerek, már olyan állapotba hozták a szülei, hogy csak lenyugtatni lehet és utána elkezdeni az érdemi munkát, felépíteni újra és akkor elhagyható a Ritalin.


Nem szállhatok vitába egy pszichológussal,aki ilyen gyerekeket kezel,ők ezt mondták, én meg elhiszem/elhittem nekik. És azt is ők mondták 9 éves korára nem gyógyul meg, de kordában tudja tartani magát.

Egyébként a családunkban is van hiperaktív és ő is jól boldogul Ritalin és nyugtatók nélkül. Illetve itt a speciális iskola is alsó tagozat, mert felső tagozatra tökéletesen integrálhatók és felső tagozatban nincs már gond velük.

Úgyhogy nem igaz, minden hiperaktív gyereknek Ritalinra van szüksége, és inkább a szakemberre hallgatok, aki persze tévedhet is.

2011. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, előadáson hallottam, 3 különböző pszichológustól, hogy Ritalinra, úgy általában nyugtatókra,csak azoknak a gyerekeknek van szükségük, akiket otthon kicsi korukban vertek és mire eljutottak a diagnózishoz, meg hogy nem tehet róla a gyerek, már olyan állapotba hozták a szülei, hogy csak lenyugtatni lehet és utána elkezdeni az érdemi munkát, felépíteni újra és akkor elhagyható a Ritalin."


Gondolkodóba ejtettél:

-Talán amúgy is sokkal kifejezettebbek voltak a viselkedésproblémáik,amik miatt még a higgadtabb szülők is indulatosan reagálták le őket,tehát eleve rosszabb állapotban voltak az elfogadás sem tud csodákat tenni mindig

-Az adja magát,hogy ha a gyerek nem kap elfogadást,megértést (de nem felmentést minden alól,mert ő beteg,ő úgysem tudja)akkor előbb-utóbb elkeseredett dacba,ellenállásba kezd a sok kudarc miatt és felnagyítódik,sokkal súlyosabb formában jelentkezik a magatartászavar



Én magam sokszor vagyok bizonytalan,hogy most meddig terjedjen az elfogadás,mi az amin még túl lehet lépni és mi az amit figyelmeztetés után bűntetnem kell.


Sajnálattal vegyes,betegnek kezelés sem jó,ha mindent ráfogunk arra,hogy ő nem tehet róla,ha minősíthetetlenül viselkedik,mert ösztönözni kell őket,hogy próbálják szabályozni magukat,segíteni kell őket,hogy annak ellenére,hogy néha nem működött az indulatkontroll ne adják fel,el kell nekik mondani,hogy ugyan nekik ez kicsit nehezebb ,de nem lehetlen,hogy megtanulják jobban kezelni ezt.

2011. nov. 18. 10:37
 17/25 csumpi80 ***** válasza:

"Nem tudom, előadáson hallottam, 3 különböző pszichológustól, hogy Ritalinra, úgy általában nyugtatókra,csak azoknak a gyerekeknek van szükségük, akiket otthon kicsi korukban vertek és mire eljutottak a diagnózishoz, meg hogy nem tehet róla a gyerek, már olyan állapotba hozták a szülei, hogy csak lenyugtatni lehet és utána elkezdeni az érdemi munkát, felépíteni újra és akkor elhagyható a Ritalin."



Hm......Ez nem igaz!!Én sosem bántottam a fiamat,pedig lett volna miért!A Ritalin nem nyugtató!!!A Ritalin direkt hiperaktív gyermekeknek van kitalálva!!Én sem rajongtam az ötletért hogy adjam neki,de tudjátok nem mindenki a "nagy"Fővárosban lakik,és nem mindenkinek van lehetősége az amúgy is kevés Speciális iskolák között válogatni!!!Nekem/nekünk nem volt más lehetőségünk!A pszichologusról meg csak annyit,hogy vele az én fiam is remekül kijött,mivel általában a kétszemélyes helyzetekben nagyon jól teljesítenek!A probléma akkor éleződik ki amikor a gyerek bekerül egy 25-30 fös osztályba!!!De minden olyan szülőnek akinek a gyermeke Hiperaktív ajánlani tudom: Dr László Zsuzsa Az örökmozgó gyermek című könyvét!!!!

2011. nov. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

11.


Ne legyél már ilyen harapós!

Látod, hogy akár elég egy rákiabálás is a gyerekre, akár egy rokon vagy pszichiáter részéről, és máris visszafogja észhez tér a gyerek. Elismerheted, hogy használt a módszer. Nem kell verni, csak egy kérdés volt a kérdező felé, bár nem vagyok benne biztos, hogy olyat rosszat tett volna neki egy kijózanító pofon. Mert lehetne felháborodni a kiabálást is, hogy miért kell megfélemlíteni, megijeszteni szegénykét, de nyilván senkinek nem jut eszébe kritizálni a pszichiátert, hiszen ő szakember. Biztos vagyok benne, hogy a további alkalmakkor eszébe sem fog jutni, hogy ugráljon az ágyon, nem fogja elfelejteni. Van akire elég csak szépen rászólni, és tudja mit tehet meg, és mit nem. Nála ez nem volt elég, biztos vagyok benne, hogy nem kiabálással kezdte a pszichiáter.

Talán ha minden helyzetben meg lenne rendszabályozva ilyen módon, nem lenne ilyen.

Most lehet mondani, írni, hogy de hát a hiperaktív gyerekeknél nem működik ez a módszer, de nem állná meg a helyét, hiszen láthatjuk, hogy működik, bebizonyosodott.

2011. nov. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Na, tessék, itt a Ritalinnal kapcsolatos pszichológusi vélemény. Ha ezt egy pszichológus írta volna ide, ugyanígy nekiesel akkor is, hogy amihez nem ért, ahhoz ne kommenteljen?

Ő meg biztosan meg lenne győződve róla, hogy verted a gyerekedet.

2011. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Igen, köszi, tudom a Ritalin nem nyugtató, hiszen az összes amerikai iskolai mészáros Ritalinnal kezelték és ennek köszönhetően váltak azzá, amivé. Úgyhogy volt alkalmam hallani a Ritalinról.

És épp ezért csak a legsúlyosabb eseteket kezelik Ritalinnal. Nem minden hiperaktív gyereket automatikusan. Hiába állítod.

2011. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!