Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tesztek ha hiperaktív...

Mit tesztek ha hiperaktív gyermeketek kezelhetetlen, öntörvényű és semmilyen nevelési módszer sem segít, őkörülötte forog minden, ti alaklamzkodtok hozzá, hogy ne legyen konfliktus?

Figyelt kérdés
6 éves és egyre kifejezettebbek a hiperaktivitás tünetei,hiába a sok fejlesztés,sok szakember nem javul semmi,csak egyre romlik,idáig mindenki azt mondta,hogy birkatürelemmel viseltetek a gyerek iránt,de lassan feladom,mert nincs eredmény.
2011. nov. 13. 11:18
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

"Én sosem bántottam a fiamat,pedig lett volna miért"


Én hiszek neked,biztos,hogy nálatok joggal választotta a szakember a gyógyszert az állapota miatt ,mert anélkül súlyos kudarcok érték volna a gyermekedet és nagyon-nagyon súloys lett volna végül a magatartászavar.Teljesen megértem az érvelésedet,hogy miért volt szükség gyógyszerre,mert ha nincs a pedagógus részéről elfogadás,hajlandóság megérteni a gyermek helyzetét és nagy az osztálylétszám,ott olyan szinten ki fog rekesztődni,megbélyegeződni a nem kezelt(gyógyszerrel a magatartási ,indulatkezelési tünetek elnyomása,figyelem öszpontosításának segítése),hogy a gyerek akár egy életre kikészül idegileg,sosem lesz már önbizalma,egy életen át hordozza az őt ért bántásokat majd.


Ha a gyógyszer ezt meg tudja akadályozni,képes segíteni a gyermeknek,akkor nagyon indokolt esetekben igenis lehet létjogosultsága.


Az nagyon pozitív ha kis osztálylétszám van,elfogadó pedagógus,tájékozott szülő...akkor talán kevésbé van szükség gyógyszerre.


Minimum annyira számít a környezet elfogadása ,mint az,hogy veri e a szülő a gyermeket.


Miért mindig a szülő van pellengére állítva...nem értem,messzemenő következtetéseket vonnak le abból,hogy ha súlyosabb egy hiperaktív gyermek magatartászavara ,akkor biztosan verik...


A pszichológus akihez jártunk egyet kért az elfogadáson kívűl:kért,könyörgött,hogy akármennyire is lesz nehéz NE VERJÜK ,mert beláthattalan következményei lesznek,erre nagyon felhívta a figyelmünket.

Úgy ,hogy ebben egyet értenek,hogy a szülő hozzáállása ,az ,hogy veri,vagy sem a gyereket rengeteget számít ,de vannak más tényezők is:

-a hiperaktivitás súlyossága

-a környezet elfogadása(pedagógus,család,környezet)

2011. nov. 18. 15:10
 22/25 A kérdező kommentje:

"Látod, hogy akár elég egy rákiabálás is a gyerekre, akár egy rokon vagy pszichiáter részéről, és máris visszafogja észhez tér a gyerek"


Azt hozzá kell tennem ,hogy valami írtózatos rákiabálás volt :-D ,még én is majdnem elszaladtam ,de hatott,mert kb 5 percig ki sem szállt az ölemből utánna.


Lehet,hogy igazad van és működne a mindennapokban ,ha így kiabálnék vele,de nem tartom követendőnek az ennyire durva ordítást.


Egyébként leginkább velem mer elmenni a kisfiam a legmesszemenőbbekig,volt,hogy a testvéremtől is megijedt,vagy a barátnőmtől is szintén amikor azok fegyelmezni próbálták határozottan rákiabálva,akkor hozzám szaladt ijedten.


Minden anya szeretne a képességei szerint a legjobban nevelni,nálam már többen mondták szakemberek,hogy a lehető legrosszabb párosításban vagyunk: van a figyelemzavaros,nehezebben kezelhető kisfiú és az ő konfliktuskerülő ,alkalmazkodó,csupaszív anyukája,aki hiteltelen ha szigorúnak akar hatni,mert még a hangszínét sem tudja úgy mélyíteni,hogy az fenyegetőleg hasson.


Biztosan el lehetne nála érni nagyobb javulást is a viselkedésben,mégha a figyelemzavar miatt lennének is tünetei ,de azok nem nyilvánulnának ilyen fokban meg a viselkedésében is.


Próbálkozom...minden nap újra és újra próbálkozom...

2011. nov. 18. 15:22
 23/25 A kérdező kommentje:

"És épp ezért csak a legsúlyosabb eseteket kezelik Ritalinnal. Nem minden hiperaktív gyereket automatikusan"



Én csak egy szülő vagyok és ráadásul az én kisfiam nem kapja a gyógyszert(bár kilátásba helyezték későbbre neki,attól függően,hogy az iskolában mennyire tud majd teljesíteni).

Sok mindent lehet olvasni és én csak találgathatok,de nem lehetséges,hogy a legextrémebb ,legsúlyosabb esetekben alkalmazták a Ritalint és még az sem segített nekik és mivel még az sem segített elkövették a tetteiket.


A hiperaktivitásra ugye ráépülhetnek szorongásos(sajnos ezek nálunk vannak) ,vagy depresziós tünetek

ÉS néha kapcsolódhat a hiperaktivitás más betegségekhez pl autista és hiperaktív tünetek is mutatkoznak egyszerre,vagy pszichiátriai beteg...ami miatt elkövethették ezek a gyerekek a tetteiket...de az is lehet,hogy némelyek erőszakos cselekedeteiket.


Én csak találgatok.

2011. nov. 18. 15:31
 24/25 csumpi80 ***** válasza:

hiszen az összes amerikai iskolai mészáros Ritalinnal kezelték és ennek köszönhetően váltak azzá, amivé.



Igen ez tény!Csak az a nem mindegy,hogy Amerikában bárki hozzá juthat ezekhez és ehez a szerekhez/Gyógyszerekhez mig Magyarországon 65 papirt kellet aláirnom egy havi adagot kapok elöre meg És 2 db receptet amiböl az egyik a Rendörségre kerül!!!Én személy szerint úgy gondolom hogy normális kereteken belül ez a gyógyszer a gyermekemen segit és nem hinném hogy ettöl egy elmebeteg tömeggyilkos lesz!

2011. nov. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! (8/24)

Az oviból való hazahozás úgy lehetséges,hogy mi Németországban élünk jelenleg,és itt sokmindenben más az óvoda.Mi egy sima oviba járunk (tehát nem magán ovi),de sokkal színesebb az óvodai élet,a programok,az egész szolgáltatás,mint otthon egy drága magán oviban.Az más kérdés,hogy egyáltalán nem tetszik ez az eljárás,hogy nem bírunk a gyerekkel,fogjuk és hazavisszük.Az óvodának az is feladata,hogy megoldja az ilyen helyzeteket,nem pedig lepasszolja a szülőnek a gyereket.Nem beszélve arról,hogy ez megkülönböztetés a gyerekemre nézve (csak,mert hiperaktív és nehezebb vele),nem nagyon tudok más gyerekről,akit hazavinnének olykor.Most akkor,ha nekem is nehezebb vele itthon,és már ki vagyok készülve néha idegileg,akkor én is fogjam meg,és passzoljam le valakinek,mert nem bírok vele?

2011. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!