Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hireraktiv kislanyok is...

Hireraktiv kislanyok is vannak? Eddig csak fiu gyerekrol hallottam.

Figyelt kérdés
felmerult bennem a kerdes hogy kislanyoknal is elofordul ez a betegseg? mindig csak kisfiukrol olvasok itt az oldalakon.
2011. nov. 19. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes. Most hogy belegondolok én sem hallottam még hiperaktiv kislányról :)
2011. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a betegség nem nemfüggő, ugyanúgy vannak hiperaktív kislányok és kisfiúk, csak a fiúk körében gyakrabban előfordul.
2011. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányok között is előfordul,de a fiúknál kifejezettebbek a tünetek,a lányoknál nem feltétlenül olyan súlyos a viselkedészavar.
2011. nov. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a szomszédomban lakik hiperaktív kislány :)
2011. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
van!A sajátom,aki 20 éves lesz januárban.
2011. nov. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
En lany vagyok es mar 19 eves. :) Kicsi koromban sokat jarkaltunk dokikhoz, amikor ovis meg kisiskolas voltam. Meg megvannak a papirok es bele van irva, hogy az voltam, vagy vagyok?? Azt nem tudom, hogy el e mulik valamikor, de szerintem mar elmult, talan... :P Az olyanokat mint en meg kell tanulni kezelni.... A suliban ugy volt pl. hogy a tobbiek allandoan tanultak, viszont mivelhogy fogott az agyam altalaban hamarabb keszen voltam mindennel mint a tobbiek, es akkor atkuldtek az oviba hogy jatszak akar 5 vagy 10 percig is, mert akkor szaladgaltam, beszelgetttem, rosszalkodtam es nem hagytam a tobbieket tanulni. Szoval az voltam, de kozepsuliba viszont mar szuper volt, mert rendesen viselkedtem, es az a jo szempont ha allandoan aktiv vagy es kitarto, akar egy egesz fuzetet megtanulttam egy este alatt, persze csak ha erdekelt. Ha nem akkor mindegy. Szerintem az egesz neveles kerdese.... Mostanaban azt mondjak a rokonok, hogy csak az maradt meg hogy kegyetlenul gyorsan beszelek neha. De en ezt nem veszem eszre. Ma mar fosulira jarok es dolgozok, es nincs gond :)
2011. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hiperaktív lehet ugyanúgy lány is, mint fiú, bár az Autizmushoz hasonlóan ez is gyakoribb fiúk körében.
2011. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

rennie8888


Nagyon jó,hogy saját és ráadásul pozitív példával tudtál szolgálni!!!Ez annyira kell nekem szülőnek,hogy ennél jobban semmi,hogy tudjam,hogy lesz értelme a sok munkámnak idővel :-).


Kisfiam 5,5 éves hiperaktív,holnap viszem a 14 hónapos hugit gyógypedagógushoz,mert gyanús a túl gyors mozgásfejlődés (6,5 hónaposan felállt,még nem volt 10 hónapos amikor már járt),etetéskor tapasztalt furcsa viselkedés emiatt(fejét ide-oda forgatgatja,viszont ha valamit adok a kezébe,akkor néhány kanállal szépen eszik,aztán cserélni kell a játékot,mert már azzal sem hajlandó enni,újabb játék-újabb pár falat...ha esetleg úgy láttja majd ,hogy vannak gyanújelek nála is,akkor elkezdjük vele is a TSMT tornát,inkább feleslegesen,minthogy nála is túl az 5 éves koron túl kezdjük fejleszteni.

2011. nov. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Elfelejtettem hozzatenni, hogy engem nagyon sok delutani korre irattak be eppen e miatt, viszont minden evben masra jartam, pl elsoben tancra es zeneiskolaba dobra :), ami termeszetesen nagyon tetszett, masodikban pedig taekwondora es balettoztam is, es meg sok ermet szereztunk a csapattal a sulinak..... A dobot ugy valasztottak ki nekem, hogy otthon kiszedtem az osszes edenyt es fakanallal verni kezdtem oket.... Meg szerencse, hogy a falu szelen laktunk messze a szomszedoktol.. :D Vegigcsinaltam majdnem mindent a baletton kivul, mert a tanar elment lakni innen...
2011. nov. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!