Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktív gyermekekre...

A hiperaktív gyermekekre általában jellemző, hogy ha kérsz valamit, akkor előbb el kezdnek nevetni, szaladgálni, csak azért sem csinálni, aztán ha már emelt hangon kéri a felnőtt, hogy engedelmeskedjenek, akkor azért mégis csak hajlandóak?

Figyelt kérdés

6 éves hiperaktív kisfiam ezt csinálja,jellemző mondatai "Be-be-beee!" , "Én aztán biztos,hogy nem csinálom ! " ,

" Kapj el ha tudsz,krumplifejű strucc ! "


Persze a határozott következetességgel azért mégis rávehető bármire ,de előbb el kell játszania ,hogy nem fogad szót.


Mire jó ,hogy nem elsőre fogad szót,hanem kivárja amíg már emelt hangon szólítom fel.

Rá szoktam kérdezni,hogy most akkor csinálja ,vagy segítsek neki megcsinálni ( ha még ez sem segít megfogom határozottan és elviszem magammal például felöltöztetni,vagy fürdetni ) ez általában segít és akkor inkább dúrcásan ugyan ,de megcsinálja magától.


2011. nov. 24. 15:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Én ma az éjszakai rádiós kérdést tettem fel. kicsit megnyugtatott, hogy kemény küzdelem meghozhatja gyümölcsét.
2011. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Minket a Tesco biztonsági őr nyáron figyelmeztetett, hogy Ugye nem lesz ma rohangálás.

Gáz. pedig havonta egyszer járunk oda

3éveses.

2011. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Az a jó,ha nagyon mozog neki és nem áll le mindjárt .


A kisfiamnak is mozog,de nem eléggé.


Akkor ha nem mozog rendesen akkor van a hiperaktivitás hátterében idegrendszeri éretlenség is .


Ha már 3 évesen szépen mozog az nagyon jó !

2011. nov. 24. 15:47
 14/23 A kérdező kommentje:

"Én ma az éjszakai rádiós kérdést tettem fel. kicsit megnyugtatott, hogy kemény küzdelem meghozhatja gyümölcsét."


Én pedig válaszoltam rá,a 92 %-os voltam. :-D

2011. nov. 24. 15:48
 15/23 anonim ***** válasza:
kb 5-6 mp-ig mozgott.
2011. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Basszus egyszer a Dm-ben a biztonsági őr igen erélyesen szólt már rá a gyerekre,előtte már vért izzadva szaladtam utánna,hogy menjünk a pénztárhoz már,a gyerek meg szaladgált vidáman ,én meg nem értem utól a bevásárlókocsival.

Azt mondta,hogy nem játszótéren vagy,itt nem lehet ám szaladgálni,nekem is szólt a kemény hangnem,de mégis hálás voltam az őrnek,mert már majdnem sírtam,hogy nem érem utól,mindenki néz bennünket.

2011. nov. 24. 15:51
 17/23 A kérdező kommentje:
"kb 5-6 mp-ig mozgott" Sajnos nem tudom pontosan ,hogy meddig kellene,csak egy kevéske tudást sikerült ellopnom a TSMT terapeutától.
2011. nov. 24. 15:53
 18/23 anonim ***** válasza:
Érdekes módon az enyém már máshol nem rohangál el, ő szorong idegen helyen, viszont úgy viselkedik, mintha nem lenne 100-as lenne, fura arcokat vág, artikulátlan hangokat ad ki, elég sokszor megbámulnak minket. Már mamánál is szorong, nem válazsol neki értelmesen semmire. Itthon aztán le se lehet lőni, minden kijön belőle. Rohan őrült módon, ha pisilni kell neki még előtte 5-ször körbeszaladja a házat, provokál mindenkit, ha nem tetszik valami üvölt mint akit nyúznak. Hát nem könnyű.
2011. nov. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"Minket a Tesco biztonsági őr nyáron figyelmeztetett, hogy Ugye nem lesz ma rohangálás"


A Tescoban is volt már sztorink,mentünk ketten a fiammal,egy percig néztem kb a babaruhákat ,majd nézem a gyerek sehol,megyek erre-arra hol lehet vajon,de sehol nincs már,egyáltalán sehol... :-O ,már szóltam egy eladónak,hogy eltűnt a gyerekem ,volt nála valamilyen telefon,amin éppen szólni akart a kollégáinak,hogy be kell mondani ,hogy elveszett egy gyerek...hallom az eladóval együtt,hogy szólnak,hogy xy nevű gyermek várja az anyukáját a közönségszolgálati pultnál,szaladok,a gyerek meg ott szórakoztatja a dolgozókat,nagy nevetés mikor odaérek érte.


Míg sorban állok a húsos pult előtt képtelenség rábírni,hogy velem álljon,volt,hogy kiszakította magát a kezemből elkezdett szaladgálni,állhattam újra a sor végére vele,persze a lenéző pillantásoktól nem mentesültünk,nem is engedtek vissza az előző helyemre.

2011. nov. 24. 16:04
 20/23 A kérdező kommentje:

Érdekes módon az enyém már máshol nem rohangál el, ő szorong idegen helyen, viszont úgy viselkedik, mintha nem lenne 100-as lenne, fura arcokat vág, artikulátlan hangokat ad ki, elég sokszor megbámulnak minket. Már mamánál is szorong, nem válazsol neki értelmesen semmire. Itthon aztán le se lehet lőni, minden kijön belőle. Rohan őrült módon, ha pisilni kell neki még előtte 5-ször körbeszaladja a házat, provokál mindenkit, ha nem tetszik valami üvölt mint akit nyúznak. Hát nem könnyű"


A szorongás nálunk is fenáll,ez már rárakódásos tünet náluk :-(,körömrágás,az óvodai ünnepségen rémülettel állt a többeiek között a körtáncnál és erősen összeszorította a szemét,utánna azt mondta,hogy nagyon félt ,mert mindenki őt nézte,éjszaka csak úgy hajlandó aludni,ha a karomon alhat,ilyenkor angyalkává változik,agyoncsókol,bármire hajlandó,hogy ne keljen a szobájában aludni,retteg a sötétben.


A rendben lévő IQ ellenére az én fiam is tud úgy csinálni mint aki nincs rendben értelmileg...állandóan kérdezgetem a gyógypedagógust akihez hordom,hogy mondja már meg őszintén,hogy szerinte értelmileg rendben van e...mindig azt mondja,hogy persze,hogy rendben van,akkor meg nem értem,hogy miért viselkedik néha értehetetlenül.


Nagyon hasonló dolgokat írtál le,a kisfiam is ha pisilnie kell akkoris szaladgál,már majdnem bepisil mikor hajlandó elmenni pisilni.Ő is provokál unalmában,gondolom a ingerszegénység miatt igyekszik ingert keresni magának,ő is sír,ordít,üvült ha valami nem tetszik neki.

2011. nov. 24. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!