Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktív gyermekekre...

A hiperaktív gyermekekre általában jellemző, hogy ha kérsz valamit, akkor előbb el kezdnek nevetni, szaladgálni, csak azért sem csinálni, aztán ha már emelt hangon kéri a felnőtt, hogy engedelmeskedjenek, akkor azért mégis csak hajlandóak?

Figyelt kérdés

6 éves hiperaktív kisfiam ezt csinálja,jellemző mondatai "Be-be-beee!" , "Én aztán biztos,hogy nem csinálom ! " ,

" Kapj el ha tudsz,krumplifejű strucc ! "


Persze a határozott következetességgel azért mégis rávehető bármire ,de előbb el kell játszania ,hogy nem fogad szót.


Mire jó ,hogy nem elsőre fogad szót,hanem kivárja amíg már emelt hangon szólítom fel.

Rá szoktam kérdezni,hogy most akkor csinálja ,vagy segítsek neki megcsinálni ( ha még ez sem segít megfogom határozottan és elviszem magammal például felöltöztetni,vagy fürdetni ) ez általában segít és akkor inkább dúrcásan ugyan ,de megcsinálja magától.


2011. nov. 24. 15:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nálatok van a kishugi ugye?Azt hiszem tudom ki vagy :) Nálunk most dadogni kezdett. Új oviscsoport, ovónéniket nem szereti, ők sem szeretgetik, dícsérik mint a régiek, és mostanában ha kicsit felfokozottabb a hangulata nagyon dadog :(
2011. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Kívánom neked hogy ez legyen a legnagyobb problémád amikor más a világon éhen hal, súlyos betegségekkel küzd, vagy az utcán él fél lábbal.
2012. ápr. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én kislányomról is azt hitték, hogy ADHD-s, de kiderült, hogy idegrendszeri éretlensége van. Szerintem nagyon sok gyerekre ráhúzzák ezt, mint egy egyenruhát, mert a konkrét esetet kivizsgálni és személyre szabott fejlesztést adni sokkal körülményesebb és több munka.

Én szerencsére nem hagytam rá a nevelési tanácsadóra (akik egyszer fél órára nézték meg a gyereket), hanem elvittem magán úton neuropszichológiai és fejlődésneurológiai vizsgálatra, ott derült ki, hogy mi a konkrét kiváltó ok és amióta a személyre szabott terápiára hordom higgadtabb, kezelhetőbb és rengeteget fejlődött.


Az ilyen hiperaktivisztikus tünetek sokszor egyébként túlkompenzálásként jönnek létre. Nálunk pl. az ingerfeldolgozás nehezített és ki is tapasztaltuk, hogy akkor kezelhetetlenebb, ha túl sok/új inger éri és nem hagyunk időt feldolgozni.

2015. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!