Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Enyhén autista gyerekekre mi...

Enyhén autista gyerekekre mi jellemző?

Figyelt kérdés

Írnátok légyszi konkrétumokat? Az internetes oldalakon az enyhe változatról nem sokat találok, személyes tapasztalatok érdekelnének.

Miben más, mint a többi gyerek? Rendes óvodába, iskolába, bölcsibe jár? Hogyan, mikor vettétek észre? Bármi, ami eszetekbe jut.


2011. nov. 30. 19:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

nálunk most lett felmérve a kisfiunk, enyhe autizmusa van, de tényleg nagyon, nem is mondtak ki rá semmit.

hát nálunk a tünetek még nem beszél egyes szám első személyben, szociálisan még nem igazán fejlett (2és fél éves), vannak szornogásos tünetei (én eddig nem vettem észre, az orrával szuszog, szagolgat)

amúgy 4 éves szinten van értelmileg de ez azt mondták nem tünet simán okos:)

amiben ő különbözik az autistáktól, ami lényeges, hogy kimutatja a szeretét, ölelget, puszilgat, tart szemkontaktust, szobatiszta, elbeszélget idegenekkel is

nálatok milyen tünetek vannak?még gondolkozok amúgy mik vannak

2011. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

néha repked a kezével, de olyan ritkán, hogy eddig nekem fel sem tűnt.

sokat énekel, ismeri a dallamokat, bár nem tudom ez a tünethez sorolható e

első voltam

2011. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál! Mi alapján mentetek el kivizsgálásra?

Amiket írsz, az nekem teljesen normálisnak tűnik. 2ésfél évesnek már kellene tudni egyes szám első személyben beszélni?

Mit értesz az alatt, hogy szociálisan nem fejlett?

Később én is leírom nálunk mik vannak, de egyelőre szeretnék válaszokat kapni, nem az általam felsorolt "tünetekre" reakciókat.

2011. nov. 30. 20:09
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyakori forgás, pörgés.

Szivacsba beletekerés vagy bármilyen szorítás.

Csak a családdal nem szorong, nem közeledik a többi gyerekhez.

A játéknál nem szerepjáték van, hanem az ehhez szükséges előkészületek és tervezés.

2011. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

okok

hát elkezdtünk járni a GEKKO-ba és ott egyszer elejtette a foglalkozást vezető, hogy lát tüneteket....hát gondolhatod, teljesen kiakadtam, sírtam, aztán megnyugodtam hogy ez nem is baj, ha esetleg autista lenne. 3 hetet kellett várnunk a felmérésre.

amúgy a foglalkzást vezető olyan tüneteket mondott:

furcsa játékok kötik le, és egyszerre csak egy (ezt azért nem írtam tünetnek az előbb mert erről már leszokott), 1 éves korában elkezdték érdekelni ab etűk, másfél éves korára az egész abc-ét tudta (ez sem tünet kiderült)

az órákon ő vette észre hogy "repked" néha

nehéz lekötni a figyelmét (ezért arra gondolt h vagy asperger vegy figyelemzavar)-de ez is sokat javult


hát már elég régóta beszél, és már azért lassan kéne neki egyes szám első személyben beszélni (3 éves korukig fejlődik ki az én tudatuk)

ez a szocializációs dolog ez jó kérdés, ezt nem is értem . a GEKKO-s nő is ezt mondta, meg most a felmérést végző nő is, és tényleg nem értem mire mondják csak már nem akartam vitázni, mert már pár hete eljátszik az unokatesójával is, velünk mindig játszott.....szóval nem tudom...


ja még azt mondta tünetnek hogy vannak szavak amiket töbsször megismétel miután mondom (de szerintem ez hülyeség mert más gyerek is ismétel...)


Voltak dolgok amikkel nem értettem egyet, mert ahhoz jobban ismerni kéne a fiam, hogy tünetnek mondja

De nem zavar....

A férjem megkérdezte a végén hogy akkor most mi van, autista vagy aspergeres, csúnya szóval hogy lehet mondani, és azt mondta : szocializásiós szorongásos zavar:)

első voltam

2011. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos kislánynál a gyakori forgás ,hátrafelé menés és az,hogy nem nagyon figyel ha szólítjuk,nem nagyon akar a szemünkbe nézni,állandóan szopja az ujját és ha felébred nem jelzi,akár órákig is türelmesen várna ha nem nyitnám rá az ajtót,utalhatnak ezek bármiféle bajra?
2011. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

lábbujhegyezni szokott?

hát ezek is szerintem enyhe tünetek, de nem vészes én úgy gondolom.

szerintem nektek is érdemes lenne elmenni a GEKKO-ba, én nagyon elégedett vagyok velük, és nagy változásokat látok (nem csak én) figyelem térén főleg.

2011. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
sokáig lábujjhegyen járt,a kezét közben furcsa pózban tartotta,babának is nyugtalan volt,nehezen aludt el,szinte álomba sírta magát.Nem teremtett szemkontaktust,idegenek előtt szégyenlős volt.A beszéde nagyon sokáig érthetetlen volt,furcsán,akadozva beszélt,az édesanyján kívül szinte senki nem értette,hogy mit mond.Az óvodában figyeltek fel a tünetekre és ők szóltak a szülőknek,hogy gyanú van rá.Ezen kívül rengeteget pörgött-forgott,a nagy zaj zavarta őt,előre lehetett látni,hogy gond van,mert befogta mindig a fülét,az ovónők ilyenkor már tudták,hogy segíteni kell neki,különben rohamot kap.Nem járt speciális óvodába és iskolába sem (most elsős),sőt az óvoda külön fejlesztő pedagógust biztosított a gyermek számára.Nagyon okos kisfiú,már négy évesen ezres számkörben számolt,ismerte az órát és az iskolában sincs gond sem a magatartásával,sem a szorgalmával,imád oda járni és kitünően tanul.Enyhén autista a kisfiú,a barátnőm kisfia ő és bátran állíthatom,hogy igazán szeretnivaló kiskölyök!!!A szülei nagyon klasszul kezelik a betegséget,ill. nem érzékeltetik egyáltalán,hogy beteg lenne,úgy kezelik,mint egy egészséges gyermeket,van egy kishúga is,nagyon szeretik egymást.Szerintem,aki nem ismeri őt,az nem tudja,hogy gond van.
2011. dec. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

Az enyém autista, de a maximálisan fejleszthető kategóriában van. Ha felnő és addig megkapja a megfelelő fejlesztéseket, legfeljebb egy kicsit bogaras felnőttnek fog tűnni, ezzel kecsegtetnek.

Amit jelenleg látni rajta: tündéri, édes, barátságos, de 5 évesként egy 2 éves beszédszintjén van, pedig magas az iq-ja. Nem érti a szociális környezetét, mi miért van, ezért nehezen tud tényleges együtt játszani gyerekekkel.

Én még normál oviba irattam, miatt kiderült volna a diagnózis, és itt is tartom 7 éves koráig. Nem akarom speciális intézménybe vinni, mert itt nagyon fejlődik, a fejlesztéseket meg ígyis-úgyis megkapja, mert hordom-viszem mindenhova.

Ha szeretnél még kérdezni, csak írj!

2011. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én felnőttem és az oké, hogy csak bogarasnak tűnök és hogy meg lehet tanulni, mi a normális aztán már rutinból úgy is viselkedni, de hogy ez nekem nem jó és hogy hosszútávon nem lehet elviselni, az is biztos.
2011. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!