Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Enyhén autista gyerekekre mi...

Enyhén autista gyerekekre mi jellemző?

Figyelt kérdés

Írnátok légyszi konkrétumokat? Az internetes oldalakon az enyhe változatról nem sokat találok, személyes tapasztalatok érdekelnének.

Miben más, mint a többi gyerek? Rendes óvodába, iskolába, bölcsibe jár? Hogyan, mikor vettétek észre? Bármi, ami eszetekbe jut.


2011. nov. 30. 19:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

19-es vagyok.


Szóval figyelemzavarosnak tűnik, ha enyhén is. De félek, ha nincs diagnosztizálva, elkallódhat iskolában, pedig nagyon okos.Már a tanárnéni is rájött, csak könnyen elterelődik a figyelme. Olyan dolgokkal is ami ellen nem tudunk mit tenni. Ceruzából lesz repülő, meghall egy repülőt, imádja azokat.

No de kezdem az elején. Nagyon nyugis kisbaba volt, de néhány hónaposan már észrevettük, hogy nem szeret hallgatni a szóra. Hallása jó, értett mindent, amikor akart figyelni. 2,5 évesen került oviba.(külföldön lakunk más a rendszer) Amikor aktivitit változtattak, építésből átmentek rajzolásba, mindig kiakadt nagyon, de megszokta, megszerette. Ekkora korában sokat ismételgetett, kértem válaszoljon, de ismételt sokszor. Pipiszkedve járt, ma már 7 éves kevésbé jár így. Nem szereti a zajokat. Hirtelen zajokat. Megijed, bár már palástolja, és mikor kiált egyet ijedtében, átmegy nevetésbe, mert közben rájön, hogy semmi gond és viccesnek állítja be. Nem volt a legjobb csoportban játszani, szeret egy valakivel, különösen felnőttekkel. Nagyon szeret felnőttekkel beszélgetni. Nagyon okos, néha mintha nem elégítené ki a gyerekszem. Ugyanakkor ő maga viselkedésben fiatalabbnak tűnik, mint ami. Nem hiperaktív, csak normálisan aktív

Repkedni nem repkedett a kezével, de pörgetett dolgokat, néha maga is pörög, de nem jellemző.

Amire akar, arra hosszan és nagyon tud figyelni, amit kell, de nem fűlik a foga hozzá, arra nehéz rávenni és könnyen elterelődik a figyelme.

Mikor mérges, régen összevissza beszélt, ma már inkább azt mondanám hülyeségeket beszél.

Olyat is észrevettem viszont, hogy két dologra is tud figyelni, ilyenkor meglepődök.

Idegeneknek ebből semmi fel nem tűnik, de van egy kislányunk is és tudom mind más nem lehet hasonlítgatni, de azért úgy érzem, mintha nem teljesen lenne kerek a perec kisfiunknál a figyelmével kapcsolatosan.

Mit gondoltok ?

2011. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Szerintem írd ki a kérdést ha választ szeretnél rá kapni, az én kérdésemet már biztos nem olvassák sokan.

Én ugyanolyan tanácstalan vagyok, mint te, sajnos segíteni nem tudok.

2011. dec. 6. 13:51
 23/24 anonim válasza:
Érdekel még kérdező? Mert akor írnál én is csak feleslegesen nem akarok (autista vagyok)
2019. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hogy alakult az életetek az elmúlt 12 évben? Beigazolódott aznautizmus vagy megcáfolták?


2,5 éves kisfiamnál hasonló tüneteket látok, mint amiket írtál. A következő hetekben, hónapokban megyünk vizsgálatokra.

dec. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!