Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ezek normális dolgok egy 4...

Ezek normális dolgok egy 4 évesnél?

Figyelt kérdés

Fél a bogaraktól, tisztaságmániás (pici morzsa van a kezét, de mossuk meg), kis pici dolgok zavarják, pl a játékán egy folt ami miért van ott, szedjem le, töröljem meg, nagyon lassan jön sétáláskor, méterekkel mögöttem, ha hívom jön, de belassít állandóan. Rendmániás, mert ennek NEM ITT VAN A HELYE! képes ezen hisztizni. Egyre több rajzfilm kerül ki a repertoárunkból, mert "az ijesztő", de ilyenek, hogy megüti magát az oroszlán, pl. Utálja, ha vajas lesz a keze, minden pici seb (pl beszakadt bőr a körömágyán vagy egy kis karcolás) háborús sérülés, le kell ragasztani és FÁÁÁÁÁJJJJ fél óráig. Ha szólok valamilrt, amit nem szabad, pl ne nézz a napba, mert káprázni fog a szemed, vagy ne csikorgasd a fogaid, mert letörik a fogzománcod, csakazértis csinálja, aztán megrémül, hogy jaj nem baj, hogy ezt csináltam? és ha baj, még 20x eljátssza, míg azt nem monom inkább, hogy nem baj :)

Más gyerek is ilyen? Vagy csak az enyém ilyen nyafka?


2011. dec. 6. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, unokahúgom simán lepipálja, már egy kis vízcsepptől kitör a háború.Később elmúlik.Egyébként egy picit utánoz téged, mármint a rendet illetően, eddig ezt hallotta tőled.
2011. dec. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyerekem, de kicsi koromban én is nagyon ilyen voltam. Nálam azért volt, mert pl. a nagynéném és az egyik szomszédunk mikor vigyáztak rám, mindig olyan ijedt hangon szóltak mindenért.

Pl. kimentünk az udvarra nagynénéméknél az unokabátyámmal, aki lényegesen idősebb nálam. Mire nagynéném már rohant is ki lélekszakadva, hogy "kisfiam, nem adtál rá sapkát, napszúrást fog kapni, te jó éééég" Nem értettem, hogy mi az a napszúrás, de a hangjától az maradt bennem, hogy valami borzalmas tragédia.

Ugyan ez volt a tisztasággal, rohantak törölni a kezemet állandóan. Vagy ha elestem, ők teljesen kétségbe estek, én meg pont attól ijedtem meg és aztán bennem maradt a pánikolás.


Lehet, hogy nem is te csinálod, hanem nagyi, barátnőd, testvéred, sógorod, akárki.


Hozzáteszem, én sok dologban a mai napig (lassan 20 évesen) is ilyen vagyok, bár megtanultam nevetni rajta, de ott van a fejemben.

2011. dec. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

a fiam 4 évesen ennek totál az ellenkezője. Most nézek be a szobájába. TE JÓ ÉG!

Feleségem üzeni hogy imádja a fiát de szívesen látná itt nálunk a tied. Tomi úgy elrontja hogy a földről fog enni. Nem vicc most is a szőnyegről eszik kiszórta a zizit.

2011. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha a dolog kezdi eluralni a mindennapokat, zavarja a normális életvitelt, érdemes lenne gyerekpszichológushoz fordulni. Komoly szorongások is lehetnek a háttérben, ami terápiát igényelhet. Az egyszerű tiltás (kinevetés, "ne nyafogj!", "nem érdekel"),nem vezet eredményre, esetleg tünetet vált a gyerek és mondjuk dadogni vagy tikkelni kezd.

A Nevelési tanácsadókban beutaló nélkül, ingyen fogadnak.

2011. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én még 37 évesen is undorodom a bogaraktól. :)
2011. dec. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ilyen vagyok a mai napig. Kivéve, hogy csakazért is ellenkezik.

Félek a bogaraktól, az ijesztő filmektől. Percenként mosok kezet, takarítom a lakást.

Nekem is fáj a beszakadt körömágy.......

Nem hiszem, hogy gond lenne a fiaddal.

2011. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem, de vagy elmúlik, vagy meg kellene keresni okot, miért ilyen. Olyan, mintha mindentől védeni akarná magát, pedig azt nem lehet.

Nekem a fiaim közül a nagy utálja, ha koszos a keze, neki vannak mániái is, a kicsi meg pókot üldöz és mindent megeszik ami nem fut el előle, ha nem figyelünk.

2011. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiam is ilyen.Vajas-lekváros kenyér evése a legborzasztóbb. Nem ér a szájához a falat, már törölni kell a kezét, majd újra megfogja, újra törli..gyakorlatilag a szájához egyszer sem ér, agy vajas-lekváros kenyér nuku. Mákos tésztától épp ezek miatt már öklendezni is képes.

Múltkor a bőr felszakad nagyon picit az ujján. egész délután hisztériázott, hogy be kell kötni fáj, stb.

Még az eső a nagy dilemma. Nem hajlandó letenni a lábát a földre. Katasztrófa. De az a legrosszabb, hogy napokig benne van az élmény, így kilép és közli, hogy nagyon esik, amikor száz ágra süt a nap-de nem teszi le a lábát.

ő 3 éves, de kezdetektől ilyen.

2011. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
:) Ne aggódj, hasonló az én fiam is. A lekváros kenyeresen jót mosolyogtam, mintha az enyémről olvastam volna. Pont ilyen. Eszi a virslit ketchuppel, akkor a ketchupöt kiskanállal eszi, és ha a virslihez hozzáér véletlenül a szósz, akkor elkotorja onnan, mert azt ő nem fogja meg. A keze ha egy picit koszos, akkor feltartja, szétterpeszti az ujjait és mutatja, majd addig nem nyugszik, meg nem mossuk. A rend mánia nálunk is jelen van, mindennek megvan a helye és csak oda tehető el. Ha én kupit csinálok, rögtön nekiáll elpakolgatni mindent és még meg is szid, hogy rendetlen vagyok. Édesek, majd elnövik egyszercsak.
2011. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hatos, ne haragudj, mellényomtam!!!! valaki felpontozná helyettem a 6. válaszolót? sajnálom, béna vagyok!
2011. dec. 8. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!