Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ezek normális dolgok egy 4...

Ezek normális dolgok egy 4 évesnél?

Figyelt kérdés

Fél a bogaraktól, tisztaságmániás (pici morzsa van a kezét, de mossuk meg), kis pici dolgok zavarják, pl a játékán egy folt ami miért van ott, szedjem le, töröljem meg, nagyon lassan jön sétáláskor, méterekkel mögöttem, ha hívom jön, de belassít állandóan. Rendmániás, mert ennek NEM ITT VAN A HELYE! képes ezen hisztizni. Egyre több rajzfilm kerül ki a repertoárunkból, mert "az ijesztő", de ilyenek, hogy megüti magát az oroszlán, pl. Utálja, ha vajas lesz a keze, minden pici seb (pl beszakadt bőr a körömágyán vagy egy kis karcolás) háborús sérülés, le kell ragasztani és FÁÁÁÁÁJJJJ fél óráig. Ha szólok valamilrt, amit nem szabad, pl ne nézz a napba, mert káprázni fog a szemed, vagy ne csikorgasd a fogaid, mert letörik a fogzománcod, csakazértis csinálja, aztán megrémül, hogy jaj nem baj, hogy ezt csináltam? és ha baj, még 20x eljátssza, míg azt nem monom inkább, hogy nem baj :)

Más gyerek is ilyen? Vagy csak az enyém ilyen nyafka?


2011. dec. 6. 15:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én kíváncsi lennék egy szakember véleményére. A túlzott tisztaság- és rendmánia, ha már a normális életvitelt akadályozza, felnőtteknél már betegségnek számít, úgy hívják, kényszerbetegség. Nyilván ennek is vannak fokozatai. Ha egy kisgyerek produkálja ezt, az lehet, hogy csupán annyit jelez, hogy nagyon érzékeny, magával és a környezetével kapcsolatban is. Vagy valaki körülötte ilyen, és őt utánozza. Kérdés, hogy fog-e ez az idő során változni.

A dac viszont teljesen normális, úgy tudom, 4 éves korban is jellemző. A napba nézést mondjuk nem engedném, meséld el neki, hogy egyszer egy kislány olyan sokáig nézett a napba, hogy megvakult, ő sem hallgatott a szüleire (egy könyvben olvastam a történetet, tényleg igaz).

2011. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Mindenképpen vidd el diagnosztizálással is foglakozó intézménybe lássa szakember! Nem rémisztgetésből írom!
2011. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális.
2011. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Aurora Major válasza:
Nemesi vérvonal?
2011. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban kellett volna nevelned ! hogyha reá szólsz ne ellenkezzen neked !
2012. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!