Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam elvétve sétál, egyébké...

Kisfiam elvétve sétál, egyébként mindig fut. Ez hiperaktivitás lehet?

Figyelt kérdés

Játéknál nem tudja, hol a határ, mindig eldurvul.

Akaratos, önfejű, földhözcsapósan hisztizős.

Képtelen figyelni rám, sokszor csetlik-botlik-elesik emiatt. Átesik dolgokon, nekiszalad a szekrény oldalának.....

Megígéri, hogy nem bántja a játszópajtását, de két perc múlva már bántja.

Nevelési tanácsadó nem tud segíteni

Pszichiátriára küldtek, de olyan messze van és félek a megbélyegzéstől.

Szerintetek nagyon nagy a gond?

3 éves gyerek általában ilyen?


2011. dec. 7. 16:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem a játékon. Hanem: "legyőztem" Szabit. És ujjong. Ami azt jelenti, hogy a félévvel idősebb gyereket lenyomta a földre vagy kigáncsolta és kacag rajta. Mondjuk a másik fiúnak is tetszik, de én le vagyok döbbenve.

A kisfiú mindig emlegeti a fiamat, szeret vele játszani.

De ma is a fiam a kisfiú szemébe lökte a homokot, sírt is szegény.

Nem verem, csak az egyik válaszoló szerint rosszul csinálom. Ezért kérdeztem intrikusan, hogy talán verjem, hogy jobb legyen?

2011. dec. 7. 18:15
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem eszik édességet, nem szereti, se üdítőt, csak c-vitaminos vizet iszik.

A kinder tojást sem eszi meg, csak a játék kell belőle.

2011. dec. 7. 18:18
 13/20 anonim ***** válasza:

mondtad, hogy van egy kisebb gyereked


azon nem gondolkodtál, hogy csak figyelemre vágyik, féltékeny a kisebb gyerek miatt? az új gyerek születése kivált sokszor ilyen deviáns viselkedési formákat

majd kinövi, ha a másik is nagyobb lesz

2011. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Rá kell szólni azonnal, amikor durvul. Jó a szeme, miért csetlik-botlik?

Szerintem ennyiből még nem kellene aggódni, a nevtanban ha nem láttak nála rendellenes dolgot, akkor ne aggódj.

Sokat mozog? Jár oviba? Az én fiam is kilométereket bír futni, utcán életveszélyes volt. Most úgy csináljuk, hogy futhat, de mondjuk a zöld kukáig, aztán eddig meg addig. Mert egyszerűen nincs park, semmi, ahol kirohangálhatja magát, kertes házaknál meg félek, kutya kikap vagy ilyesmi.

2011. dec. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Születése óta nehéz vele.

Csecsemőkorát átvisította. Többemberes baba-így van több leleten.

Volt egy koponyaműtétje, de a Prof szerint ha megint baj lesz, az nem ilyen tünetekkel jár. Hanem álmosság, görcsök, étvágytalanság.

Egyfolytában vele foglalkozom egész nap. Kishuga elsétálgat, eljátszik körülöttünk, alig tudok vele lenni.

Nem jár közösségbe.

Azért esik-kel, mert rohan, nem figyel, megcsúszik, hátrafordul, majd vissza és már koppan is valamilyen testrésze a bútoron.

Sőt, a játszótéren a hintához nem enged senkit, úgy félti a hugát, mondja is, hogy az ő testvére.


Nekem ez a folytonos rohanás gyanús. És sohasem fárad el. Kimegyünk napi legalább 1 óra sétára, futóbiciklivel jön, majd játszótér.

Játékokat is rengeteget kap. Sokat beszélgetek vele, nem lehet lelőni se, a szája is jár folyton.

De nem mondókázik, csak felesel, ellenkezik, mondja, hogy most nem ér rá jönni, marad a szobájába. Vagy: nem tudom becsalni, még körözzünk a házak között, folyton kint lenne. Alvásnál is mindent kitalál, csak húzza az időt.

Komolyan, rafinált.

2011. dec. 7. 23:02
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincsen vele. Egy "rosszcsont" 3 éves gyerkőc. Továbbra is légy szigorú, és következetes, majd megváltozik.
2011. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Fárdt vagy azért látod sötéten a helyzetett.

Ott a kistesó nincs segitség

nem tudod oviba adni a nagyot hogy kicsit fellélegezhes napközben,

a régi mütét is nagyon traomatikus élmény lehetett ami miatt fokozottan aggódsz az egészség miatt.

Amíg nem beszélsz a dokival ne beszéld be magadnak hogy baj van. Kérj segitséget a rokkonoktól, hívd át a barátaidat lazits, szervezd meg a dokit és ne rémiszgesd magad.

2011. dec. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nemsokára lesz mégegy koponyaműtét, mert mostmár minden varrata elcsontosodott, azaz a fejecskéje nemigazán tud nőni, csak felfelé.

Ez is sokkol. Nagyon remélem, hogy nem figyelemzavaros vagy nincs komolyabb baja.

Segítséget nem tudok kérni, főként a fiam viselkedése miatt szépen elmaradoztak a barátok, rokonok kategorikusan közölték, hogy NEM vigyáznak rá.

Már a játszótéren is sokan kerülnek minket, miután volt pár "incidens".

Egyébként attól függetlenül, hogy tényleg fáradt vagyok, nem szeretnék nélkülük menni sehova. Szeretek velük lenni, még amikor nagy ritkán a közértbe egyedül megyek, az a fél óra is azzal telik, hogy hiányoznak.

Én attól félek, hogy ki fogják mindenhonnan közösíteni, mert félnek tőle vagy mert más, mint ők.

Ez már, mint írtam jelenleg is kezd így alakulni.

2011. dec. 9. 08:21
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éves lányommal voltak nevelési problémáim. Hisztizett,durvult,stb. Nevelésibe vittem önként és segítettek. Nálunk az a helyzet,h elváltunk páromtól és ha hozzájuk megy látogatóba,ott minden meg van neki engedve.
2011. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mindaz amit írtál így együtt sajnos komolyan felveti a hiperaktivitás gyanúját.

A három évesek általában nem ilyenek, bár mindegyiküknek vannak nehéz fázisai, amikor hisztisek vagy verekszenek, nem tudják hol a határ. De ahogy írod, a kisfiadra ez együtt, és hosszú idő óta jellemző.

A csetlés-botlás, mozgások rossz megtervezése (nekimegy a szekrény oldalának) szintén szintén komolyabb gondra utal.

Menjetek el a Vadaskertbe, legalább ti tisztába jöttök a helyzettel. Utána még mindig eldöntheted, mit csinálsz a diagnózisukkal. Szerintem ugyan legjobban teszed, ha beviszed az óvodába, hogy ők is értsék, miért olyan a gyerek, amilyen, és tudják, mit csináljanak vele, de szíved joga bezárni egy fiókba, és senkinek sem megmutatni.

Ha közösségbe kerül a gyerek, és komoly gondot észlelnek az óvónők, úgyis beutalják a megfelelő vizsgálatokra, ahova már kötelező lesz elvinni, és az intézmény hivatalból megkapja az eredményt is.

viszont ilyen kicsi korban még nagyon sokat lehet segíteni pl. különböző mozgásterápiákkal, ha hajlandóak vagytok szembesülni a tényekkel.

Bocs, ha túl rideg voltam, de komolyan jobb a gyereknek, ha hamar kap diagnózist. Vagy kiderül, hogy tényleg csak nevelési gond van a háttérben, és mindenki megnyugszik.

2011. dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!