Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív lehet a fiam is?...

Hiperaktív lehet a fiam is? Mik a biztos jelek?

Figyelt kérdés
Tegnap nálunk is vendégség volt, a 26 hónapos fiam pedig úgy bepörgött, hogy kikészültünk tőle teljesen, és sajnos ez elég rendszeres mostanában. Hozzáteszem, mindig is nagyon eleven volt, de mióta elkezdődött a bölcsi és kistesó született, már-már kezelhetetlen. Tör-zúz a lakásban, az innivalót a földre önti és eldobja a poharát, őrjöng, a játékait dobálja (kismotort is), de még a bútorait is hajigálja. A kistesó 3 hetes, szopik folyton, nagyon tanácstalan vagyok, mit kezdjek ezzel a kis ámokfutóval!
2011. dec. 12. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egyrészt életkori sajátosság, másrészt így fejezi ki a testvér érkezése miatti frusztrációját. Nem hinném, hogy hiperaktív, akkor mindig ilyen lett volna.
2011. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen kizárt. Inkább frusztrált és neveletlen. Tudom, könnyebb lenne neked ha rá fognák, hogy hiperaktív, mert akkor nem kéne a gonddal foglalkozni, de szerintem kiárt.

Mert a hiperaktivitás az agy dopamin átvivő képességének hiánya okozza és mindig, minden helyzetben, körülmények közt jelen van.

Nem a kistesó születésétől meg bölcsi kezdéstől.És nem elég rendazeres, hanem állandó.

Egyébként a bölcsiben hogy viselkedik?

2011. dec. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!