Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyerek bentlakásos...

Hiperaktív gyerek bentlakásos iskolába való?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 17:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tényleg marad a nagy kérdés a "Hova"??

Az az igazság én rettentően gondolkozok a költözésen. Engem semmi nem köt ide, csak a házunk a hitellel. De ezt lehet Pest környékén is fizetni. Egy ideje nézzük arra a munkát, hátha...én lépnék a gyerek érdekében. De az is jó ötlet lenne -e azt nem tudom. Hallottam ott van speciális iskola. ezért megérné.

Egy a biztos, ha ide jár a helyi suliba kirekesztett lesz és agresszív. ami ugye egy kamasz fiúnál nem a legszerencsésebb. És állhatok én a fejem tetejére is, hiába adok meg neki mindent (fejlesztésekre gondolok) ha belekerül a mókuskerékbe nincs visszaút. És belegondolni is rossz akkor mi lesz belőle :(

Talán a magántanár még ami hozhat eredményt. Bár ez irányban még nem nézelődtem, nem tudom mennyibe kerül, de ha odakerülünk lehet az is számításba jöhet. Inkább éhezek, mint a fiamból, aki egész életében szorong és küzd a megfelelési vággyal, ami sose hoz sikert, szóval a fiamból egy lelkisérült kamasz legyen. sok rosszat hallani mostanában. Nyilván nem akarom a gyerekemet leírni, hogy biztos ilyen meg olyan rossz dolgokat fog csinálni, de ezek a belső dolgok az ő kis hiper lelkületében hatalmas kárt tudnak okozni. És fiú lévén akárhogy is nézzük nehezebben viselik a kudarcokat.

Egyébként 5 évesen 2 sportra is járatom. Én ebben bízok, ebben látom a jövőt. Bár az első terápiás célzatú, de mégis nagy a sikerélménye, a második az úszás, ha kell mindennap lemegyünk. Ez jól kifárassza, de az önbizalmát is növeli. Próbálom az élet ezen területén érvényesíteni (hisz az oviban úgysem tudom) és remélem érezni fogja fontosságát, ad neki egy irányvonalat. És ha a suliban nem is lesz dícsérve, abban biztos vagyok amíg a mozgás érdekli addig a sportolásban ki tudja adni magából a felgyülemlett energiát és talán egy célt is adok a kezébe. Nagyon bízok benne, hogy jó irányban indítom a gyereket, a szakemberek azt mondták sportoltatni kell őket. Ebben legalább van sikere és láton a szemében is mennyire élvezi. És itt igazán szeretik!!!

2011. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

[link]



[link]



A videókon szereplő Kun Péter hiperaktív felnőtt (nagyon aranyos szerintem :-) ! ) ,ő is egyértelműen a sportot nevezi meg megoldásként,segítségként a hiperaktív gyerekek számára.

2011. dec. 15. 14:34
 13/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok videót nézni :-(
2011. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem. Munkatáborba. Energialevezetés.
2011. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!