Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves kisfiam bántja az...

5 éves kisfiam bántja az állatokat, komoly baj lehet vele?

Figyelt kérdés

Nyáron hiába kértem ,hogy ne tegye (mire odaléptem)agyonütött egy békát,többször próbálja bántani a kutyusunkat bottal ,ma a nagy plüsskutyáját ütötte bottal és közben azt mondta,hogy "már folyik a vére,milyen hamar meghalt szerencsére " ... :-O


Figyelemzavaros gyermek, enyhébb magatartartásproblémái vannak.


Ha az unokatestvérek nálunk vannak,akik nagyobbak (10,13 évesek)rajtakaptam őket ahogy a számítógépünkön harcolós,öldöklős játékot játszottak a kisfiam szeme láttára ,kértem őket,hogy ezt többé ne tegyék. Talán ezért lehet ,hogy a kisfiam ilyeneket játszik ?


2011. dec. 18. 21:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értelek. Megértem, hogy a húgod számít rád, de neked most akkor a húgod gyerekei a fontosak, vagy a sajátod? Az a tesód problémája, hogy megoldja a gyerekei elhelyezését szünetben - vagy vehet ki szabit is. Ráadásul 10 és 13 éves gyerekek már nem olyan kicsik, hogy állandó felügyeletre szorulnának.

Szerintem is idő kérdése, hogy mikor fogja bántani a tesóját. Ha ez továbbra is folytatódik, mindenképpen vidd pszichológushoz.

2011. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Biztosan a számítógépes játék volt rá elég nagy hatással, amit mondott, szerintem a nagyoktól hallotta játék közben.

Én azt javasolnám, hogy amikor az unokatesók ott vannak, számítógép és tévé legyen működésképtelenné téve, esetleg az általad kiválasztott mesefilmeket nézhessék dvd-n. A csúnya beszédre tanításnak az lehetne az ellenszere, hogy aki csúnya szavakra tanította, állítsd oda a kisfiad elé, és mondasd el vele, hogy "amit mondtam, az nagyon csúnya, nem szabad ilyeneket mondani, és nagyon szégyellem magam" vagy valami hasonlót (röhögés nélkül). Ez a nagynak kiváló büntetés, a kisfiad pedig tanul belőle.

Kiskoromban én is kínoztam állatokat (csak bogarakat), pedig nőből vagyok. Soha nem tudta meg senki, és egyszer csak rájöttem, mit is csinálok, és elszégyelltem magam, igazából még most is szégyellem... Nem lettem pszichopata gyilkos. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ettől még nem biztos, hogy nagy a baj, de el kell neki magyarázni kellő súllyal és részletességgel, hogy amit bánt/megölt, az egy érző, élő lény. Ha az én kisfiam megölne egy békát, keresnék egy másikat, és mesélnék róla, miket tud csinálni, hol él, mennyire hasznos állat, megsimogatnám vele együtt (én nem undorodom tőlük), majd szabadon engedném, hogy példát mutassak neki. Ha a kutyát bántja, mondanám neki, hogy simogassa meg, mert fájt neki, és (persze felügyelet mellett) neki kellene legközelebb megetetnie.

A plüsskutya-játékbaba ügy más kategória, ott valamiféle büntetés helyénvaló, pl. ha a kistesóé a játék, a kistesó választhasson egyet az ő játékai közül, ami kárpótolja a veszteségért.

Emellett őt is ugyanannyiszor próbáld megdicsérni, mint a kistesót, akár egyidejűleg is. Valószínű, hogy több szeretetre van szüksége, figyelj rá és amikor egy kicsit is igyekszik valamit jól csinálni, dicsérd meg, jutalmazd (öleléssel, puszival, amit szeret).

2011. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút a 11. válaszolóval értek egyet!Most akkor ki élvez prioritást?!A saját gyerek,vagy a testvér gyereke?Nekem 2 fiam van,de holt biztos,hogy nem engedném a bátyám gyerekeit a közelükbe,ha-az amúgy is nehezen kezelhető- gyerekemet hergelnék,rosszra tanítanák.Mit fogsz majd az oviban/suliban mondani?Bocsi,Ő igazából jó gyerek,csak a nagyobbak rossz felé vitték.Felejtsd el.Egy életre elkaszálhatják mások miatt.Sipirc ki az ilyen unokatestvérekkel(előtte persze beszélnék a testvéremmel,hogy mi a helyzet,és milyen szabályok betartásával vállalom el a gyerekek felügyeletét)
2011. dec. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Mikor a békát agyonütötte úgy próbáltam hatni rá,hogy nagyon szomorúan mondtam,hogy de hiszen a békának az anyukája éppen várta haza ezt a békát,most mi lesz így az anyukájával.

Egyik nap ismét felhoztam neki,hogy annak a békának az anyukája a mai napig szomorkodik.


A kutyusunkat túl bátran kezeli ,néha titokban hordja neki a kaját ,simogatja,dédelgeti,máskor meg a hátát üti.

Próbáltam azzal, érvelni ,hogy a kutyus őrzi a házunkat és milyen hasznos ,jó kutyus.



Az unokatestvérek semmivel sem roszabbak egy átlaggyerekeknél,nagyon jó tanulók ,jó magaviseletűek az iskolában ,leginkább akkor hajlamosak a butaságokat tanítani a kisfiamnak amikor én éppen főzök és ők unatkoznak a szobában ,aztán zavartan néznek ha belépek.


A kisfiam imádja az unokatestvéreket én is szeretem őket nagyon,szívesen vállalom el őket.


Azt írtátok,hogy nehogy azt higyjék az oviban ,hogy a kisfiam "rossz" gyerek esetleg az unokatestvérek miatt,ha ezt hiszik,akkor nem csak az unokatetvérek miatt hinnék csak ,maga a figyelemzavar miatt is van egy kis probléma vele,nagyon mozgékony .

2011. dec. 20. 09:46
 15/24 anonim ***** válasza:
10%

Ez elég súlyosnak tűnik. Én a gyógyszeres terápia híve vagyok, ha nem javulna az állapota.

Ne engedd a kutyus közelébe! Simán megsérülhet a gerince egy kis ütés hatására is, megbénulhat.

2011. dec. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"Én a gyógyszeres terápia híve vagyok, ha nem javulna az állapota"


Milyen fajta gyógyszerre gondolsz,

Ritalinra ?


Régebben felmerült már,hogy később majd esetleg ,ha az iskolában nem bírnak majd vele,akkor szükség lehet rá.

Azonban mostanában sok dologban pozitívan változott a fejlesztések hatására és bíztatnak,hogy talán addig még tovább fog javulni .

2011. dec. 20. 18:39
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de az antiszociális személyiségzavarnak szokott a kórelőzménye lenni, hogy állatokat kínoznak ezek az emberek gyermekkorukban, és ebben örömöket lelik... 15 éves kórtól lehet diagnosztizálni, mint személyiségzavart, gyerekeknél antiszociális magatartászavarról beszélünk, de a kettő lényegében ugyanaz...


Figyelemzavar, enyhe magatartászavar... szerintem legbelül te is tudod, hogy ez nem ilyen egyszerű. Aki védtelen állatokat, nála gyengébb embereket kínoz, abban az esetben nem enyhe magatartászavarról beszélünk...

Az unokatestvéreit is kár hibáztatni, nem ők tehetnek róla, hogy párszor játszottak együtt erőszakos videójátékokat (ez természetes fiú gyerekeknél, attól még nem lesznek brutálisak...)


Mindenképp fogd meg a gyerekedet, ezt most átvitt értelemben értem. Nagyon súlyos komoly probléma is lehet ebből, ha tényleg az amire gondolok, márpedig a fejemet tenném rá. Ha ebbe beleragad később börtönbe kerülhet, kábítószerezhet minden lehet. Nem akarod, hogy elkallódjon! Menjetek minél előbb nevelési tanácsadóba, valószínű be fognak titeket utalni gyermekpszichiátriára, hogy pontosabb kórképet kapjatok. Lehet, hogy gyógyszereket is szednie kell majd. Még jól jöhet valami sport is, ahol levezetheti a felesleges energiáját...

A másik, hogy akármit is csinál biztosítsd arról, hogy feltétel nélkül szereted őt, nagyon kell ezeknek a gyerekeknek a pozítív megerősítés... Ha csinál valamit, gugolj le, hogy egy magasságban légy vele, úgy próbáld neki elmegyarázni, hogy rossz amit csinál. Soha ne büntesd, fenyegesd, ez nem szokott hatni a magatartászavaros gyerekekre - az igazán durva esetekben bűntudatuk sincsen- de általában az ellenkező hatást lehet elérni a fenyegetéssel!


Mindenképp nézz utána az antiszociális magatartászavarnak, és vidd el a gyereket a nev.tan-ba! Egy öt éves gyereket még meg lehet fogni, de minél tovább vársz, később annál nehezebb lesz! Nem akarlak riogatni, pszichiáter se vagyok, de problémás gyerekekkel foglalkozom én is, sok ilyet és hasonlót láttam már... semmi jót nem jelent, nem szabad elbagatelizálni!

Sok erőt kívánok nektek!

2011. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

9.56-os vagyok!

Olvastam , hogy voltatok már nevelési tanácsadóba! Mindenképp keressetek fel ez esetben egy másikat! Vagy mikor voltatok nev.tanban? Akkor már fennállt ez a probléma és elmondtátok az ottani szakembereknek, hogy állatokat kínoz a gyerek, vagy csak a figyelemzavar miatt mentetek? Nem mindegy! Mindenképp vissza kell menni.


A két unokatestvért kár hibáztatni. Nem mutatnak jó példát, de ahogy olvasom a koruknak megfelelően viselkednek, de tőlük még nem lehet elvárni, hogy jó példát mutassanak (gyerekek ők is, csak idősebbek). Ettől függetlenül én se vigyáznék rájuk többé, mert az tény, hogy rossz hatással vannak a te gyerekeidre. Kerek- perec mond meg a testvérednek, hogy márpedig ők nem vigyázol rájuk többé, mert rossz hatással vannak a kicsire.


Én a ritanilt nem ajánlom, csak legvégső esetben- állítólag nagyon könnyű rászokni, de hangsúlyozom nem vagyok pszichiáter- majd az orvos tudni fogja mit ír fel, de valószínű kezdetben más nyugtató is megteszi...


Nem tudom merre laktok, ha Budapestiek vagytok, vagy közelében, akkor tudom ajánlani a Vadaskert Alapítványt, sok jót hallottam már erről (de csak hallomás szintjén). Ha nem, akkor vidd el a gyermeket háziorvoshoz is, ő is valószínű pszichiátriára fogja beutalni...

Mindenképp cselekedj, az is idő, mire időpontot kaptok!


Többet nem tudok mondani, én tizenévesekkel foglalkozom, de náluk is meg vannak ezek az "előtörténetek", mindenképp cselekedj!

2011. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Már gyermekspzichiátrián is jártunk,ahol mosolygott a pszichiáterasszony,hogy nincs itt semmi komoly baj.

Én meg faggattam,hogy akkor miért viselkedik néha olyan furcsán...


Még régebben olyat is csinált,hogy egyik pillanatról a másikra sírásból,kacagás aztán ismét sírás :-O ...nagyon ilyesztő volt nekem.


A kistesót folyamatosan próbálná bántani,ezért pesrez bűntetés jár neki,van egy "bűntetőfotel" és ott kell ülnie,majd megbeszéljük vele mikor vége a büntetésnek,próbálkozom.

2011. dec. 23. 12:01
 20/24 anonim ***** válasza:

mindenképp menjetek más pszicháterhez is!


ez csak egy megjegyzés:

de ha igazán nagy játékos a gyereked, akkor pontosan tudja, hogy mikor kell előadnia magát, hogy vele tulajdonképpen minden rendben van...


Ez egy amolyan "mintha- személyiség". A lényeg, hogy bizonyos esetekben képesek megnyerőnek tűnni, azt kommunikálni, amit mások hallani akarnak...


Egy jó pszichiáter átlát rajta!!!

2011. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!