Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért pisil be 3 évesen?

Miért pisil be 3 évesen?

Figyelt kérdés
3éves mult oktoberben és még néha bepisil nem szol hanem bemegy neki és akkor szol ogy cseréljem ki mert bepisilt.Szeptemberben lessz ovodás de félek tőle mi lessz ha addig nem szokik le erről,meg éjjel kell neki aludni pelenka.Mit lehet tenni hogy ne pisiljen be?Vagy éjjelre mit tanácsoltok?
2012. jan. 2. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Semmi gond a gyerekeddel, még csak 3 éves! Igen, tudom, hogy van, aki már szobatisztán születik és 5 nyelven tudja elmondani, hogy „add ide a cicit”, de tök normális, ha egy 3 éves még nem teljesen szoba- és ágytiszta.

Általában azért szoktak be-bepisilni kicsiként, mert nagyon koncentrálnak másra, és nem veszik észre az ingert.

2012 szeptemberében lesz óvodás? Az még 8 hónap, addig annyit fog változni a kissrác, hogy magad is elcsodálkozol! Így valószínűleg meg fog oldódni magától ez az ügy.

Fontos, hogy ne parázz rá (semmi okod rá!), és ne szidd, bütesd a gyereket, ha véletlenül bepisil – ezektől csak rosszabb lesz.

Egyébként előfordulhat, hogy szeptemberre szuperül szobatiszta lesz, de az ovikezdéskor megint be-bepisil majd. Sok kiscsoportosnál van ez, az óvónők tudják, szóval ne parázz ezen sem!


Az éjszakai bepisiléssel sincs gond, 5 éves korig tekintik „normálisnak” ezt. Szerintem nyugodtan add rá még éjjelre a pelenkát, simán lehet, hogy pár hónap múlva úgy ébred majd, hogy nem lesz reggelre pisis – és nem is kell neki többet.

Ha nagyon el akarod kezdeni a leszoktatását róla, én azt javaslom, várj nyárig, és próbáld meg, hogy nem adsz rá pelót egy-két éjjel, hátha akkor nem pisil be. (Gumilepedő persze jó alá ilyenkor.) Ha ez sem működik, akkor sincs gond, nagyon különböző, milyen korban lesznek ágytiszták a gyerekek. (És ez az óvodát sem érinti, szóval parára nincs okod ezért sem.)


(Óriási mizéria van Mo-on a szobatisztaság körül, és sajnos az óvodák miatt elhitetik az emberekkel, hogy 3 évesen minden gyereknek szobatisztának kell lennie. Erre a legtöbb szülő ráparázik, és szerencsétlen gyerekek isszák meg a levét. Példát vehetnénk azon országokról, ahol simán pelenkát adhatnak még az ovisokra is.)

2012. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért vitatkoznék az utolsóval, miért kéne pelenka egy olyan gyerekere, aki néha bepisil? A mi ovink határozottan elzárkózik a pelenkától, viszont cserélik a ruhát, annyit kérnek, legyen elegendő váltóruha. Jó a kisfiam csoportjában a dajka néni, nem épp lelkes a munkája iránt, ő odaadja a pisis ruhát, de a nagyobbik fiam dajka nénije, kimosva, megszárítva adja oda a ruhát, bármilyen baleset is történjen-leeszi magát, bekakil, bepisil, magára dönt valamit...Én mondjuk azt mondom, róla kéne példát venni.


A másik meg sok oka lehet, például lusta elmenni, utolsó pillanatban indul és akkor már becsorog, vagy egyébként el sem indul, inkább bepisil. Illetve élettani oka is lehet, nem elég erősek még a záróizmai, hogy tartani tudja és még ha első érzésre indul is, elszámítja magát. Kicsi még, ne foglalkozz vele, majd változik, ahogy anatómiailag és szellemileg is egyre fejlettebb-

Éjjelre egyébként 5 éves korig teljesen normális a pelenka, nem indulhatsz ki ebből, mert az oviban, elmegy pisilni fekvés előtt és alszik 2 órát annyit azért tudja tartani. Egyébként egy anyuka mondta visz be gumilepedőt, mert minden alvásnál bepisilt a gyerek, szintén legyintettek rá, ugyan már, ne csináljon gondot belőle. Illetve az ilyen gyereket keltik kicsit hamarabb vagy azonnal kelés után szaladnak vele a vécére. Ennyi.

De 2 óra, nem egy egész éjszaka akkor sem.

2012. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Az 1. vagyok, a 2. hozzászólónak írom:

Nem írtam azt, hogy olyan gyerekre adjanak pelenkát az óvodában, aki néha bepisil. Nyilván arra adnak külföldön is, aki még nem szobatiszta – de már mehet oviba a kora miatt. :)

Azt írtam, hogy az oviban nem csinálnak ebből gondot, mert tök normális a kicsiknél, hogy előfordul.


Az utolsó, zárójeles bekezdésem arra az egész őrületre vonatkozik, hogy elterjedt az a tévhit, hogy minden gyereknek 3 éves korára szobatisztának kell lennie, és emiatt szülők és gyerekek sokasága frusztrálódik.

2012. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisebbik fiam 3 évesen lett szobatiszta-idén júniusban-szep5temberben kezdete az ovit.Ennek ellenére én még májusban se paráztam,hogy mi lesz,mivel úgy gondoltam olyan messze van még az ősz!Most 3.5 éves,és éjszakára mindig kell rá pelenka,mert bepisil.Néha száraz,van,hogy kevés pisi van,de van,hogy jó sok.Én ebből nem csinálok ügyet.Azt mondják az "okosok" 5 éves korig kell ágy tisztává válniuk.Különben az oviban-és itthon se-kell a délutáni alváshoz pelus,és nem is pisil be.Napközben előfordul,hogy becsurrant,de ez nem jelent gondot,az óvónénik azonnal átöltöztetik(és konkrétan a mi ovinkban-állami,Budapesten-mosva adják vissza a pisis,vagy lekajált ruhákat).Én nem vagyok híve az éjjeli ébresztgetéseknek sem.Majd megérik rá az idegrendszere,és akkor éjszakára se kell rá pelenka.Ennyi.
2012. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mármint tavaly júniusban lett szobatiszta,hiszen már 2012-t írunk!Még meg kell szoknom.
2012. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy a lényeget tekintve, nem kell parázni egyet értettünk.-illetve vannak ovik, ahol feleslegesen ügyet csinálnak ebből...


A másik egyébként fiúknál ez az 5 év, 9. Mert az én kisfiam bepisilt éjjel, nem minden éjjel, de elő előfordult és beszéltem urológussal és azt mondta fiúknál a tartóizom megerősődése eltarthat 9 éves korig. Csak utána foglalkoznak fiúkkal. Addig nem.

Az 5 év lányokra igaz.

2012. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban szülőin is elmondták, hogy történnek balesetek (bepisilés, sőt bekakilás) de ebben a korban ez teljesen normális. Legyen elegendő váltóruha. A mi dadus nénink is mindig tisztán adta oda a ruhát ha baleset volt.
2012. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy baj ez. Szeptemberig még bőven szobatiszta lehet, hiszen még csak január van. Jön a tavasz, a nyár, a meleg idők, akkor kevesebb ruha is kell, vagy semmi és akkor könnyebb lesz.
2012. jan. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az enyem 3 lesz jovohonapban es folyon bepisil...
2012. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém meg a jövő hónapban lesz 3 és 100százalék pelenkás. Nyáron szobatiszta volt 3hétig, csak alváshoz kellett pelus. Aztán egyzser csak nem szólt többet. Legalább egy hónapig próbáltam,h. Márpedig nincs pelus de mindent összevissza pisilt kakilt, azóta pelenkás és nem is hajlandó WC-ni. Na, ez van. Oviba nem hiszem,h.megy mert 2hét múlva szülök és akkor helyhiány miatt úgysem veszik fel de szerintem legkésőbb a nyáron meg fog oldódni magától ez a probléma.
2012. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!