Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másfél éves gyerek nevelésével...

Másfél éves gyerek nevelésével kapcsolatban lehet nevelési tanácsadóhoz fordulni?

Figyelt kérdés
A kisfiam kezelhetetlen, legalábbis számomra az. Biztosan hibázok, rosszul csinálok dolgokat, de nem tudom mi az. Viszont ez így nem mehet tovább. Rémálommá vált minden itthon töltött nap. Szép gyerekkort szerettem volna neki, mostanra viszont egy őrült üvöltözésből, szidásból, sírásból (hol én, hol ő), szitkozódásból áll a nap. Ez egyrészt mindkettőnket felőröl, másrészt csodálom, hogy a szomszédok még nem hívták ki a gyámügyet a mindennapos cirkusz miatt. Nem tudom, mivel tudnám zökkenőmentesebbé tenni a napjainkat. Még annyit hozzátennék, hogy teljesen rendezett családban élünk. Tudomásom szerint nem érte olyan trauma, ami ezt kiválthatná. Nagyon el vagyok keseredve.
2010. máj. 27. 14:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

igen, lehet! fordulj is!

pszichológushoz is mehettek.

mindenképpen kérj segítséget, mert ez szörnyű lehet neked:((((

2010. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem többet tud mondani a védőnő.

Elmondaná, hogy ez egyrészt természetes, korból adódó probléma, másrészt a gyermek tükörképe a szülőnek. Tehát meg kell nyugodnod, arra kell gondolni, hogy ez átmeneti állapot.

Ha nagyon nem bírod a -gondolom - hisztit, hagyd, hadd üvöltse ki magát, rajtad mintha füldugó lenne. Kis gyakorlás és menni fog.

Keress rá a rettenetes kétéves korra. ( Úgy látszik, kicsit korábban kezdi)

Sok nyugalmat és humorérzéket kívánok!

2010. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 20 hónapos és nekünk is vannak ilyen napjaink, csak ordibálok h ezt ne meg azt se és gyakran a tehetetlenségtől én is zokogok......én úgy hallottam h egy ekkora gyereket még "csak" terelgetni lehet, na meg ugye a dackorszak....nálunk az vált be, ha nagyon kezelhetetlen, akkor helyszínt váltunk..:)....játszótér, udvar, irány a nagyi....gyakran otthon a legrosszabb...:(....de azért fel a fejjel, próbáld lazábban kezelni a helyzetet, nekem is gyakran magamra kell parancsolnom, h nyugi, mert a gyerek átveszi a feszültséget!
2010. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan! Ha te feszült, ingerült vagy, akkor ne várj mást a gyermekedtől sem. Nagyon nehéz, de vegyél egy nagy levegőt, higgadj le, és próbáld a jó irányba terelni a dolgokat. Ha nem megy, akkor mindenféleképpen kérj segítséget (pszichológus).
2010. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utánaolvasok a szakirodalomban és beszélek a védőnővel, ő majd biztosan tovább irányít ha komolyabb gond van. A helyszínváltás nálunk is szokott segíteni, de mire eljutunk odáig többszöri kiakadáson vagyunk túl. Az öltözködés, pelenkázás, kézmosás, evés a fő kritikus pontok 8szóval minden alaptevékenység), itt az hogy nem együttműködő enyhe kifejezés. Reggel 7-kor kel, de jó esetben 10 után tudjuk elhagyni a házat a folyamatos huzavona miatt. Na meg a szándékos rongálás... Mintha direkt keresné hogy mivel tud kiakasztani. A hiszti ezek mellett eltörpül, azt már le sem reagálom. Ja és kifelé mintagyerek, csak amikor becsukódik az ajtó a háta mögött, akkor kezdődik a rémálom :(
2010. máj. 27. 14:52
 6/24 anonim ***** válasza:
31%
Egy másféléves gyerek nem azért hisztériázik ,és rongál mert téged akar kiakasztani...ne legyél idióta
2010. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Bocs az off-ért,de nekem is hasonló! Nálunk ott durvul el a helyzet,hogy mondom vmire,hogy nem szabad és már csak azért is csinálja.De ugye ha már rászóltam,muszály kitartanom az álláspontom mellett.Vagy ha szólok neki,hogy ezt,meg azt vidd oda,gyere ide.Mindig nem!

Ha már egyszer megkértem rá,nem adhatok alább,mert a fejemre tojik legközelebb. Viszont addig csak mondogatja, hogy nem,míg nem kiabálok vele, vagy oda nem csapok a seggére:(((Én sem tudom,mit csináljak vele!!!

2010. máj. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondhatni normális ebben a korban, de meg kell tanulnod kezelni. Nem csak a gyereket, hanem önmagadat is! Tényleg érdemes utánaolvasgatni, mert nagyon sok múlik azon, hogy te hogyan reagálsz ezekre a dolgokra.

Nálunk is voltak egyébként hasonló problémák és én elmentem gyerekpszichológushoz. Fiamat nem kellett elvinni, elég volt, hogy én megyek és rengeteget segített!!!

2010. máj. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj, hogy túlságosan magadra veszed a dolgokat.Olyan ideges vagy, hogy már az alap dolgon is egyből kiakadsz!Nem szabad, nyugodtan, ha kell 100X elmagyarázni.Az én fiam is egy kis rosszaság, de ilyenek a gyerekek, sőt nekem van mellette 1 két hónaposom is!Írj konkrét dolgot hátha tudok segíteni. Ja és azt próbáld ki ha hisztizik hagyd magára.És ne lássa, hogy mérges vagy mert az csak olaj a tűzre.
2010. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
már írtam, de a napokban eszembe jutott a kérdésed, mikor egy cipőboltban lezavart az én drágám egy akkora hisztit, h elsüllyedtem volna, mindössze azért mert elfogyott az itókája és mondtam h nincs most több.....szóval nehéz tényleg, egy csomószor nekem is az az érzésem, h szándékosan csinálja a kis "huncutságokat" és előre félek a jóidőtől, h majd a nyitott ablaknál mit fognak hallani a szomszédok, de hidd el sokan vannak így, mert az ilyen korú gyerekek pici ördögök.....türelem kell hozzájuk!!!...el kéne menned gyakrabban kikapcsolódni, fodrász...stb....addig csak van valaki aki vigyáz rá, kipihenten, felfrissülve hidd el h sokkal jobban kezelnéd az ilyen kényes helyzeteket.....igyekezd aput is bevonni!!!!sok sikert
2010. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!