Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak? 5,5 éves...

Mit csináljak? 5,5 éves lányom nem akar érteni a szóból!

Figyelt kérdés
Bármit mondok, bármire kérném,, egyből nem a válasz. Esetleg, ha jó kedve van, akkor rábólint. Az öccsét nyúzza állandóan, pedig már sír (1,5 éves) és 3x-4x is rá kell szólnom, hogy engedd el, hagyd békén, ne csináld stb. Ez naponta többször. Mintha nem is neki beszélnék. Mindent megkérdez, hogy pl. szabad-e felnyitnia az ágyunkat és ugrálni benne. válaszom: nem. erre bepöccenik, akkor minek kérdi meg, ha nem fogadja el a választ és bemegy a szobába és azért is felnyitja. Ez csak pár pl. volt, de minden más esetben ez van. Kérdez, nem a válaszom erre ő, de akkor is megcsinálom. Mit csináljak, hogy ez rendeződjön?
2012. febr. 12. 12:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem azt kap, amit ő akar, szinte soha. Előtte mondom neki, hogy kb. mit kaphat. Én választom ki, hogy melyik pudingot vagy joghurtot kapja. Nem veszem meg azt, amit ő akar, mert kapásból a 2-3-500 ft-os pudingokat nézi ki. Meg ha ő választana csokit, az kindertojás lenne. Ezért olyan csokit eszik, amilyet kap (egy kicsit).
2012. febr. 12. 13:32
 12/18 anonim ***** válasza:
28%
ha jó volt. most vidd el a boltba, és acsokik mellett mondd el, hogy most azért nem veszel, mert nem fogadott otthon szót.
2012. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Megpróbálom ezeket betartani. Már mondtam neki, hogy mihez tartsa magát. Majd meglátjuk mi lesz...köszi mindenkinek.
2012. febr. 12. 16:06
 14/18 anonim ***** válasza:
jó, csak tarts ki! Szüksége van a kislányodnak arra a nyugalomra, amit a fegyelmezéssel biztosítassz neki! Nme olyan nagy ő még, csak a pici mellett tűnik!
2012. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2012. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Kertvárosi gettó, nagypapa:,,Próbálta már kipi*ázni?"-az segít
2012. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Nekem figyelemzavaros a kisfiam(5,5 éves),a kistesó nálunk is 1,5 éves.

Én nem értek egyet a veréssel,nagyon haragos,nagyon agresszív fellépéssel.

Viszont határozottság,következetesség elengedhetetlen.

Nem kell ahoz nagyon kiabálni,ha egy rászólás után nem hagyja abba azt amiért szóltál elmondod neki,hogy most mivel nem fogadott szót figyelmeztetésre sem,ezért 5 perc a büntihelyen,ha kijön onnan szó nélkül visszavinni a büntetés végéig,addig semmiképpen nem telik le a büntetés amíg ordít,kiabál.

Ha vége a büntetésnek,akkor elmondod mégegyszer neki,hogy miért volt a bünti,kérjen bocsánatot ,megölelitek egymást.

Az én kisfiam aztán magatartásproblémás volt rendesen,mégis nagyon bevált ez.

Próbálkozz figyelemeltereléssel,ha valamit nem engedsz,ajánlj fel egy másik helyet ahol szabad ugrálni.


A kistesóra nagyon féltékenyek tudnak lenni,ha a kicsiért rajongsz,hogy miket csinál már,mennyire tündéri,akkor a nagyont sosem szabad elfelejteni szintén dícsérni(valószínű így is csinálod,de én például ezt is meg kellett tanuljam).



Azt kell sugallnod a fellépéseddel,hogy nagyon határozott vagy,nem vagy bizonytalan,ezt használja ki a lánykád,ha elveszted a türelmedet az csak olaj a tűzre,higgadtan lehetőleg,de határozottan szükséges büntetni.


Az én kisfiam már fél a büntetőfoteltől,jól tudja,hogy szó nélkül visszaviszem amíg le nem jár a bűntetés,kérdezgeti,hogy kijöhet e már,nem mer kijönni.


Gyakorlatilag régebben semmi tekintélyem nem volt előtte,de úgy érzem sokat haladtunk,ő is sokat érett,változott és én is egyre jobban boldogulok.

2012. febr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Legyél vele határozott és magabiztosan jelentsd ki amit szeretnél tőle. (Még a Te fejedben sem forduljon meg, hogy "Úgy sem fogja megcsinálni...", mert ezt megérzi és akkor persze, hogy nem csinálja meg.) "


Ez így van,nagyon jól fogalmaztad meg kedves hozzászóló,a szülő döntse el magában,hogy márpedig eléri a gyermeknél,hogy az rá hallgasson,mert ha bizonytalankodást vél felfedezni a gyermek,a szülő kész alkudozásra,akkor azt a gyermek maximálisan kihasználja majd.

2012. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!