Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináltok a szökős totyogó...

Mit csináltok a szökős totyogótokkal (babahám esetleg)? Amint ajtót lát meglép (ne)!

Figyelt kérdés

Ma nagyon kiakadtam 2x is! Elsőnek a patikában a 2x-es nagy ajtón lépett meg úgy majdnem, h a belsőnél kiengedték a lányomat, amíg én fizettem. Végül a 2-on túl kaptam el, ahol éppen bejött vki.

Másodiknak a bolt 2x-es fotocellás ajtaján lépett meg szintén mikor fizettem - végül kint értem utol!

Boltba lemennem muszáj néha úgy is, h ő ott van. Végig rajta a szemem, de pénztárnál ugye muszáj pénzt számolni, árut elpakolni etc.

20 hós kislány anyukája


2012. febr. 14. 12:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Olvastam egy jó ötletet a gyermek közlekedésének tanítására: Sétáltok a járdán. S viszitek a babakocsit is. A babusnak mondod, hogy álljon meg. S ha nem áll meg, jön a babakocsi. Feltételes reflex. A gyermek életét mentheti meg!

Szerintem ezzel a módszerrel megtaníthatod, hogy, ha valahova mentek, akkor bizony ott, fogadjon szót Neked. Mert el is kószálhat, azt meg jobb feltétlen elkerülni. Ezekben a dolgokban légy hajthatatlan. Esetleg vásárlásoknál adjál a kezébe egy roppant érdekes dolgot, egy táskát kutatni, egy furcsa kütyüt, ami leköti. Nálunk ez bevált.

2012. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

A babahám teljesen szokás dolga. Egyes országokban teljesen elterjedt, senki nem csodálkozik rajta. Ha utál kocsiban ülni, a gyereknek még kényelmesebb is lehet, mint a kézfogás, ahol a kicsinek felfelé kell nyújtóznia.

Ezzel is megteheted, hogy csak akkor kapcsolod rá, ha megpróbál lelépni, bár nem hiszem, hogy érdemes kockáztatni.

Külföldi újságban csuklóra csatolható pántot is láttam, a szülő és a gyerek kézét kapcsolta össze, telefonzsinór szerű vidám piros madzag. "Maradj itt!" szalagnak hívták.

A szörnyülködők meg örüljenek, hogy nekik jámbor gyerekeik vannak/voltak, akik nem szaladgáltak el, de nehogy már a tiedet emiatt érje baleset!

2012. febr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket! Nagyon féltem én is a gyerekemet! Főleg, h ilyen kis "széllelbélelt"!

Kipróbálom a babakocsisat is és a hám vmi light verzióját is. Azt találtam ki hirtelenjében, hogy

van egy mini hátija a lányomnak, annak az akasztójára fogok ideiglenesen "hámot"/"kötelet" akasztani mikor fizetek boltban, gyógyszertárban stb (és picike helyre kell bemenni ahová a babakocsi is alig fér be). Ha meg vki randán néz/beszól elküldöm melegebb ...! :)

2012. febr. 15. 08:49
 14/18 anonim ***** válasza:
95%
Lehet kapni olyan kis hatizsakot aminek ra lehet illeszteni a fogojara a hamot. Ez a kis hatizsak olyan, hogy a gyerkoc melkasanal osszekapcsolodik mert a rendes kis hatitaskabol lehet kirantja magat. Vagyis csak kihuzza a ket kezet amig te tartod aztan elszalad. Kisfiamnak is van ilyen hamos hatizsakja egy pok meg egy mehecske alaku. En a kezet szoktam fogni nem a hamon vezetem ot soha de mivel kis szeleburdi kirantja a kezet a kezem kozul es rettenetesen gyors. Mire utanna kapnek a ham meg is fogja. :) Bizony nekunk sokszor fout mellett kell setalni es nagyon jo talamanynak tartom. Uzletben is ha kirantja a kezet vagy nekiindul a ham megfogja. Penatarnal is tudok fizetni amig tartom. Van aki idegenkedik tolle de en nem szoktam semmi olyan dolgot elitelni ami megakadalyozza azt, hogy egy kisgyereket baleset erjen. Ha valaki ugy erzi egy segitseg neki es konnyebben megtudja akadaljozni a bajt akkor tegye a gyerekre ne azt nezze, hogy ki mit gondol. En egyszer pont egy bababoltba vasaroltam amikor egy no az utcarol hozott be kezenfogva kb. egy masfel eves kislanyt es megkerdezte, hogy kije mert latta ebbol az uzletbol kiszaladni. Az anyuka akkor kezdett el kapkodni, hog: "jaj koszonom szepen, nem vettem eszre az elobb meg itt pakolt mellettem..." Szerencseje volt de vegzodhetett volna rosszabbul is. Akkor mar inkabb a ham es a fura tekintetek. :)
2012. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

lehet az én válaszom olvastad valahol egyik válaszoló,én alkalmaztam a babakocsis módszert.

mindenhova gyalog indultunk el,de én toltam a kocsit.ha nem fogadott szót a kisfiam,mondtam,hogy megy be a kocsiba.ilyenkor meg is igérte,hogy szót fogad.aztán csak nem fogadott szót,elszaladt,nem jött,másik irányba ment,akkor fogtam,és betettem a kocsiba,be is kötöttem,hiába ordított.hamar megtanulta,hogy ha elszaladgál,vagy nem fogad szót,be lesz kötve a kocsiba,és ilyenkor nem is vettem ki,benne volt,amíg haza nem értünk

2012. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves 15-ös!


Lehet, hogy a te válaszodat is olvastam, :), de konkrétan Suttogó c. könyvben van ez benne, ha jól emlékszem. Én is így csináltam, mind a 2 gyerekemnél. Úgy jönnek mellettem, mint az angyalok!. :) Időigényes, de hosszútávon hasznos módszer.

2012. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15-ös! én is így csinálom. Ha nem fogja meg a kezem, irány a babkocsi. Hetekig tartott, mire felfogta.

Boltba már el tudunk menni vele kézen fogva, visszafelé meg tudja, hogy megnézhet mindent, akkor szabad neki kicsit mászkálni. Ha hosszabb útra megyünk, akkor belekalkulálom, hogy elfárad, akkor visszük a babakocsit.

Pénztárnál fogni kell, vagy úgy állok, hogy ne férjen ki, lényeg a testkontaktus, hogy érezzem, ott van. Fél perc a fizetés, közben fogom a kezét, ha meg el kell eresztenem, addig a lábammal akadályt képezek neki.

2012. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi hozzászólást is! Szóval most az van, h kísérletezünk... Nem mindegy, h milyen napja van a hölgyemnek, mert hol ez válik be, hol meg amaz...

Hiszti nélkül sajnos, ha sétálni/boltba/pékségbe megyünk még nem úsztam meg egy napot sem!

A hátizsákos és/vagy megfogós/elállós/akadályozós módszernél olykor eldobja magát a földre... mint pld. múltkor a patikában, ahol megint szökni próbált, de karban elhoztam az ajtótól (és a kis imposztor addig a földön feküdt míg én be nem fejeztem a fizetést.. hiába akarta több néni is felsegíteni).

:)

Persze akkor egyik szemem :) másik pedig ;-((((.

2012. febr. 21. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!