Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 éves kislányomhoz kérnék...

7 éves kislányomhoz kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Nagyon megváltozott. Most kezdte az iskolát, most is sokat változott, "nagylányoskodik", de a problémáink már hamarabb is kezdődtek. Szemtelen lett, felesel. Ez biztos életkori sajátosság is. Soha semmi nem jó neki. Ha elmennénk valahová, "én nem megyek", Ha itthon vagyunk, miért nem megyünk valahová. Egyszer szeret valami ételt, következő alkalommal húzza rá a száját. Ha két reggel ugyanolyan reggelit készítek, már nyavalyog. Ha megbüntetem, ordít....

Durván hangzik, de ez már régóta gyülemlik bennem, és tényleg mindenért nyavalyog. Ma már sírtam is miatta, pedig általában bírok magamon erőt venni.

Itthon vagyok gyesen a 2,5 éves öccsével, úgyhogy csak délig van iskolába, együtt tanulunk, míg a kicsi alszik, aztán játszunk még. Ha felkel, aztán meg együtt csinálunk valamit.

Próbáltam már, hogy mindig odafigyelek az igényeire, hogy hátha az a baj, hogy olyasmit is megtiltok, amit nem kéne, de ez sem vezetett eredményre, akkor is talált kifogásolnivalót. Próbáltam, a sok hisztiért büntetést, de csak pillanatnyi hatása volt...

Szóval sok mindent kipróbáltam.

Közbe meg olyan rosszul érzem magam, mert a kisfiam is nagyon rossz, sok butaságot csinál, viszont szemlátomást szeret, így teljesen másképp hat rám az a rosszaság.


Nem tudom, hogy így le tudtam-e írni azt az érzést, kétségbeesést, amit érzek folyamatosan, hogy az én áldott jó kislányom kifordult önmagából, és nem sikerül semmi olyan nevelési módszert találnom, ami kicsit visszatéríteni.


Senkit nem akarok megbántani, de kérem, hogy bevált tanácsokat adjatok. Mert elméletben én is sok mindent kitaláltam, de a gyakorlatban kellene sikerülnie.


2012. febr. 17. 21:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Türelem kell, és foglalkozás vele továbbra is !

Neki jobban feltűnik most, ha a kicsi miatt mellőzve van, mint a kicsinek. A kicsi ebbe nő bele, hogy más is van már, neki ez természetesebb, mint a nagy kislányodnak.


Egyébként mikor én máshonnan felvett nem tetsző szokásokat látok a gyerekeknél jelentkezni, akkor megkérdezem tőlük, hogy ezt ki mondja így iskolában ? Mert te nem így szoktad mondani, mi nem így szoktuk. Nem mérgesen kérdezem, csak érdeklődve, így el is mondják. MIre én reagálok, hogy ez nem a legszebb módja a dolognak, és mi inkább így csináljuk. Ha valami nem tetszik, akkor nem kérünk, vagy szépen mást kérünk.

Kérd meg, hogy szépen szóljon hozzád,ahogyan te is hozzá.


Remélhetőleg te sem vagy mindig ideges hozzá, mert ha igen, akkor észreveszi és símán átvette a stílust. Nálunk nincs különösebb gond, de észreveszem a reagálásukat néha,, hogy no ezt tőlem vagy a férjemtől vette, és hm...... nem a leghelyesebb. Kérem, hogy jöjjön hozzám, jön a válasz amit én szoktam mondani. Egy pillanat, mindjárt jövök, várj. Ha ők ezt teszik leszidjuk nem belegondolva, hogy tőlünk vették, pedig bele kell gondolni, hogy nem is az ő hibájuk.

Sok türelmet !

2012. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

A kislányod dominálni próbál rajtad... Szerintem több szigor és türelem. Nem kell házi sárkánynak lenni, de érezze, hogy ki a főnök, és, hogy a kerítés nem kolbászból van.


Kitartás, mindjárt kamaszodik!... :D

2012. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!