Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség! Verik a gyereket!...

Segítség! Verik a gyereket! Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Egy éves kora óta nevelek egy kisfiút. Az anyuka belehalt a kishúg születésébe.

Most 3 és négy évesek a fiú ovis. Most került ide egy új fiú és a Peti telljesen vad lett itthon. Azt vettem észre hogy a nadrágjai szakadtak koszosak, a húgát bánja. Ha kérdeztem tőle, hogy gond van-e az oviban, azt mondta nincs. Hatalmas feszültség van szegényben. Egy hete megbeszéltük, hogy ebéd után megyek érte az oviba, mert átmegyünk a nagymamához. Akkor találkoztam ezzel a kedves gyerekkel. A Peti öltözik nyugiban, ő elkapta a kabátját és ököllel akarta ütni. Anyuka meg állt és szenvtelen arccal nézte. Én kaptam el a kezét és annyit mondtam: meg ne próbáld! Nagyon kiakadtam. Kétszer akkora mint a Peti.

Másnap délutáni alvásnál bementem az óvónőkhöz beszélni hogy ugyan erről én miért nem tudok. Mondták hogy mindíg büntetve van a gyerek, senki mást nem bánt, csak a Petit.

n a gyerekeket arra tanítottam hogy "Úgy bánj másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak" A Petiből egy hónap alatt kedves segítőkész fiúból, az oviban visszahúzódó, csendes, itthon őrjöngő gyerek lett. :(

Arra gondoltam, hogy megkérem a férjemet, hogy tanítsa meg karatézni. Nem szeretem az erőszakot, de már én sem látok más megoldást.


2012. márc. 2. 10:25
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Ja és tegnap mesélte, hogy először a fiú anyucipicifiának hívta, amikor pedig megtudta mástól, hogy nem az anyjuk vagyok, azt mondta a Petinek hogy: Nem is csodálom hogy egy ilyen k.cs.göt mint te elhagyott az anyja. Ezt a Peti egyetlen barátja említette meg nekem.

Ami még gond, hogy másik ovira sincs lehetőség, ez egy falu, még osztálytársak is lesznek. :(

2012. márc. 2. 10:28
 2/23 anonim ***** válasza:
Beszélj anyukával, hogy mit csinál a gyereke.
2012. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Jaj igen ezt is kihagytam, bocsánat. A héten próbáltunk az óvónőkkel közösen megbeszélni vele egy időpontot, hogy az óvónőkkel együtt felnőttek leülünk és megbeszéljük. A dadus próbált meg szólni nekik és idézte a válaszüzenetet: Én ilyen sz@rságra nem érek rá.
2012. márc. 2. 10:35
 4/23 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam hogy a kiszakadt kabátra és nadrágokra benyújtom neki a számlát.
2012. márc. 2. 10:36
 5/23 anonim ***** válasza:
Akkor csípd el az oviban és magyarázd el neki, hogy ha szarság neki a gyereke viselkedése az ő dolga, de ne a te kisfiad szenvedjen ettől.
2012. márc. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt hasonló. A fiamat állandóan bántotta az egyik óvodatársa. Jeleztem az óvónőknek, de csak nem változott a helyzet. Akkor közöltem a kisfiammal, hogy ha még egyszer megüt, akkorát üssél vissza, hogy legközelebb meggondolja, hozzád nyúl-e. Az én fiam egy csendes, egyáltalán nem rossz gyerek volt. De egy hét elteltével nem voltak gondok, mert a gyerek visszaütött, amin a másik meg is lepődött. Lehet lepontozni, de én azt mondom kedves kérdező, hogy tanítsd meg a fiad, hogy igenis tudja megvédeni magát és üssön vissza, vagy rúgjon.
2012. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Vagy adj te egy pofont a gyereknek.
2012. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Elég érdekes, hogy egy ilyen horderejű dologgal a dadust bízzák meg... Minimum az óvónő a kompetens személy.

Én azt tenném a helyedben, hogy bemennék az ovivezetőhöz, hogy ő, mint intézményvezető hívassa be a szülőket és az óvónőket is. Mi az, hogy te, mint szülő nem tudsz arról, hogy ilyen probléma felmerült??? Erről az óvónőknek azonnal tájékoztatni kellett volna téged.

2012. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok a szülője.

Én a házvezető nő vagyok.

2012. márc. 2. 12:57
 10/23 anonim ***** válasza:
A lényegen mit sem változtat...
2012. márc. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!