Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mostanában vettük észre a...

Mostanában vettük észre a párommal hogy a lányunk sokszor szó nélkül zsebre teszi mások játékait, holmijait. Mit tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Óvodából hazahordja mások játékait, hajcsatot stb.rendszeres a zsebellenőrzés.Olyan történeteket kanyarít ha mégis otthon derül ki a turpisság hogy csak kapkodjuk a fejünk.

A helyzet az ismerősöknél rokonoknál sem jobb. Hajcsat, lego, pici játékok, ami megtetszik azt hozza.

Ezt kinövi? Hogyan szoktassuk le róla? Most a büntetés ilyen esetben az édességmegvonás, de hősiesen bírja. Ha letelik, kaphat ismét csokit......de folytatja a lopást ,füllentést is.

Nálatok volt ilyen?

Nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni mások előtt a lányom miatt.Még kics, elnézik.De mi lesz később..

( 6 éves lesz)


2012. márc. 12. 16:08
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 13. 21:18
 22/33 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj kérdező, de muszály leírjam a gondolatomat, de tényleg ne vedd légyszi bántásnak, vagy rossz néven.

Egyszerűen csak nem értem, hogy ha nincs a kicsire időtök, akkor miért fogadjátok örökbe. Magad is érzed,hogy többet kellene nyújtsatok, és ez így is van ! Egy saját gyermek rendes családban is rengeteg odafigyelést, irányítgatást igényel, egy örökbefogadottnak sokkal több kell. Ő alapból nem tudhat dolgokat ami másnak természetes, érzelmileg, lelkileg sem biztos, hogy ott tart, ahol kell.

Szerintem feltétlen keress fel egy helyet, ahol feltudnak titeket világosítani, hogyan kell bánni az örökbefogadottt gyermekekkel.

Az szép, hogy jön a kicsi és otthon leszel (valameddig), de hidd el, hogy a pici is sok törődést fog igényelni, nem biztos, hogy amit elképzelsz most, hogy megadod pótlod a kislánynak amit hiányol, hogy képes is leszel megadni.

Bár úgy legyen !


Egyébként igenis kérd meg, hogy akár együtt is, ha te is adod a bizonyos dolgot vissza akitől elhozta, de át kell essen ezen. Szép szó nem mindig ér, sokszor a tapasztalat ami igazán hatásos. Adj neki esélyt. NE várd el, hogy elfogadja, hogy ezt kell tegye, nem kell jópofát vágnia, ne várd azt, de essetek át rajta. UTána pedig nagy dicséret neki.

Ha meg is mondjátok neki, hogy nem szabad, azt szigorúan kell, nem pedig édes hangon, de nem kell fenyegetni. Próbáljatok annyiban maradni, hogy azt nem szabad, de ezt komolyan.

Durváskodást nem javasolnék, mert az csak ronthat a szitun, hogy eztán is elveszi, csak már titkolni fogja.

Egyébként biztos sok gyerek kipróbálja, de nem válik náluk természetessé ez a dolog. Szóval nem nagyon hiszem, hogy életkori sajátosság. ÉN ismerőseim között egy sincs ilyen panaszokkal, és az én 5 és 7 évesem, sose csinált ilyet.

Olyat igen, hogy elkérik, vagy fogja nekem mutogatja, hogy elhozhatja e, vagy akár megkérdezi az illetőt, hogy neki adja e, de még olyan nem volt, hogy otthon veszem észre, hogy elhozta.

Sok türelmet nektek, és próbáljatok időt szakítani rá, mind játszani vele, mind kicsit komolykodni is !

2012. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad a váleményed
2012. márc. 14. 19:06
 24/33 anonim ***** válasza:

Ha "lebukik" a kislányod és utána rákérdezel, hogy miért csinálta, akkor mit mond?

Próbáljatok meg szerpejátékozni. Te lennél ő (a kislány) ő pedig az, akitől elhozta a dolgokat. Persze lehet váltogatni a szereplőket, más szereplőket is behozni, attól függően, hogy mit kíván meg a szitu.

2012. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Ez is jó ötlet. KIpróbáljuk.
2012. márc. 14. 21:49
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Anyám hetven éves, de még mindig kellemetlen neki visszaemlékezni erre a történetre:

A szomszéd ház mögött almafák voltak, lehulltak az almák. Anyukám kislányként felvett egy almát. De nem harapott bele, hazavitte. Otthon megkérdezték honnan van. Mondta hol szedte. Nagyon megharagudtak rá.Mert nem az övé. (nagyapám nagyon -nagyon fontosnak tartotta a becsületet. Vissza kellett vinnie, és vissazadni a szomszédasszonynak. Az pedig elvette. De nem mondta, hoyg nem baj, vagy megeheted, vagy máskor szólj. Elvette, és komolyan eltette. Nme szólt. Anyukám szörnyen leforrázva érezte magát, és ma, 65 év után is kellemetlen neki.

Biztos hogy többet nem nyúlt semmihez (pedig ez csak a földön volt)

2012. márc. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Igen, szóval meg kell szégyeníteni. Muszáj. Biztos annyira féltitek, hyog nem meritek. de van amikor muszály. Nme a szabályzatot kell nézni, hanem amit a szituáció megkövetel. A másik: ha arra gondolsz, akár titkon, hogy a "vérében van" ezzel mintegy beleegyezel, nem úgy küzdesz már ellene, mert olyan, mintha nem rajtad múlna. De te vagy az anyja, rajtad múlik -az nem, hoga mit csinál, de hoyg mit engedsz meg, az csak rajtad.
2012. márc. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
64%

Bizony én is emlékszem a sztorira, amit a 12-es írt!

Czeizel is közreműködött, hogy szegény kis cigánygyerekek végre szerető családban éljenek. Amerikába került több 4-5 éves kisgyerek. Nem telt bele fél év, visszaküldték őket, mert kezelhetetlenek, nevelhetetlenek voltak.

2012. márc. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Egyik rokonom is időnként eltett dolgokat óvodáskorában, talán nem is volt teljesen tisztában azzal, hogy ez lopásnak számít. Mire iskolás lett, teljesen kinőtte és utána eszébe se jutott ilyet csinálni. Szóval nem kell megijedni, de valami oka általában van, hogy miért csinálják a gyerekek.
2012. márc. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi probléma. Én is ezt csináltam óvodás koromban és ez a szokásom megmaradt a mai napig is, mert nincs pénzem, se munkám, nagyon nehéz a mai világban sajnos, így muszáj vagyok lopni.
2012. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!