Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mostanában vettük észre a...

Mostanában vettük észre a párommal hogy a lányunk sokszor szó nélkül zsebre teszi mások játékait, holmijait. Mit tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Óvodából hazahordja mások játékait, hajcsatot stb.rendszeres a zsebellenőrzés.Olyan történeteket kanyarít ha mégis otthon derül ki a turpisság hogy csak kapkodjuk a fejünk.

A helyzet az ismerősöknél rokonoknál sem jobb. Hajcsat, lego, pici játékok, ami megtetszik azt hozza.

Ezt kinövi? Hogyan szoktassuk le róla? Most a büntetés ilyen esetben az édességmegvonás, de hősiesen bírja. Ha letelik, kaphat ismét csokit......de folytatja a lopást ,füllentést is.

Nálatok volt ilyen?

Nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni mások előtt a lányom miatt.Még kics, elnézik.De mi lesz később..

( 6 éves lesz)


2012. márc. 12. 16:08
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
84%

Amikor kb. ilyen idős voltam, mint a lányod, én is elcsentem egy-két apró játékot (pl. babaruhákat) a barátnőmtől. Még emlékszem, mi játszódott le bennem: nem szabad elvenni, mert nem az enyém, de ők olyan gazdagok, nagyon sok játéka van a barátnőmnek, biztosan észre sem fogja venni... És valóban, sosem derült ki, talán azért, mert tényleg tele volt játékkal a lány szobája. Aztán később egyre nőtt bennem a lelkiismeret-furdalás, de már nem tudtam, hogyan hozzam helyre, hogyan adjam vissza, amit elhoztam, féltem a szégyentől... Ezzel lezárult ez a korszak, és külső beavatkozás nélkül is, magamtól felfogtam, hogy ilyet nem szabad csinálni. Azóta is becsületesen élek, és a mai napig szégyellem, hogy ilyet tettem.

Szerintem a lányod esetében az a legjobb, ha együtt visszaadjátok, amit elhozott, bocsánatot kértek. Beszélhetsz a lányod nevében: "a kislányom nagyon sajnálja, hogy kérdezés nélkül elhozta ezt, nagyon megbánta, és megígéri, hogy nem fordul elő újra". Nem kell túlragozni, visszaadjátok a játékot és ennyi.

Inkább így kerülj(etek) kellemetlen helyzetbe mások előtt, mint hogy máshogyan derüljön ki az, hogy elvett valamit...

A lényeg, hogy a tette következményeit kénytelen legyen viselni, ebből fog leginkább tanulni. Ha ezt megcsináljátok együtt, még külön büntetés vagy magyarázás sem kell neki.

2012. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
67%
Igen, az iménti hozzászóló (és sokan mások) nagyon jót ír, ilyenkor ezt kell csinálni. És beszélhetsz helyette, de mintha ő mondaná, az ő nevében. Akkor látja, hogy ez van ilyenkor, ezt kell tenni. Elhibáztad, helyrehozod, ciki, de megvolt,. slussz.
2012. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

"Mostanában vettük észre a párommal hogy a lányunk sokszor szó nélkül zsebre teszi "

Ez a kulcsszó! Tanítsátok meg, hoyg "szó nélkül" megengedhetetlen, de szóval - lehet beszélni róla. Meg lehet kérdezni.

2012. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!