Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért csinálja azt a 2 és fél...

Miért csinálja azt a 2 és fél éves lányom mostanában, hogy áll a wc előtt és bepisil, aztán nevet, mikor leszidom?

Figyelt kérdés
Sokszor kérdezem tőle kell-e pisilni erre mondja hogy nem és mégis bepisil.4 hónapja szobatiszta nappal éjjel még mindig pelusos.4hónapja született testvére.Már nem féltékeny rá nagyon szereti,de az utóbbi pár hétben szinte kezelhetetlen és állandóan hisztizik mindenért elkezd sírni ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné.Mit tegyek hogy könnyebben kevesebb sírással átvészeljük ezt a korszakot? köszön a s segítséget!egy aggódó anyuka
2007. okt. 5. 15:09
 1/6 anonim válasza:
67%
Szia.Nekem a hugom szinte ugyan ilyen volt.Csak azert mondja, hogy nem kell pisilnie, mert lusta ki menni a wc-re es nem er ra a jatszastol.A hisztizes pedig azert van, mert egyszeruen kisgyermek es azok ilynek, nekik minden kell es ha nincs hisztiznek, de a siras az csak alca, ugyis abba hagyja.Sok sikert
2007. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Szerintem még mindig elég féltékeny a kistestvérre a kilány. Ezért pisil be és hisztizik. Én óvónéni leszek. Azt tanácsolnám neked, ha nem javul a helyzet pár héten belül vidd el a kislányt szakemberhez (mondjuk pszichológushoz). Mert neked sem könnyű 2 pici gyerekkel. És a kislányodnak is talán nehezebb elfogadni, azt hogy most nem ő az "első".

Egy szakember talán több tanácsot tud adni.

De ne aggódj biztosan rendeződni fognak a dolgok.

2007. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azért pisil be újra, mert azt látja, hogy Te a kisebbet pelenkázod és akkor csak vele foglalkozol, a nagyobbal meg nem. Ő is újra kicsi szeretne lenni, mert akkor rá is többet figyelnél. Nehéz időszak, de vége lesz. Szerintem pszichológushoz vinni értelmetlen, túl kicsi hozzá. Több szeretetet igényel, és ne szidd le, ha bepisil, viszont dicsérd meg, ha sikerül a WC-be pisilnie. Szerintem nagyon is féltékeny, de a testvéreknél ez teljesen normális. Nekem is kettő van, tudom milyen. Legyél nagyon következetes, ha valamit nem engedsz meg, akkor se engedd, ha hisztizik. Meg fogja szokni. Nehéz, de biztos sikerülni fog. Azt javaslom tegyél rá újra pelenkát egy ideig. Sokkal jobb megoldás, mintha szidnád!
2007. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%
a fattyúját
2007. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Semmiképpen sem szabad megengedni a kislányodnak, hogy kinevessen ha leszidod. A hisztit meg főleg nem szabad engedned. Legyél nagyon kővetkezetes a kislányoddal! Ha hisztizik és kezelhetetlenné válik büntetésképpen csapjál rá 3-at a fenekére, akkor el fog gondolkodni, és nem fog neked hisztizni.Nem lesz ennyire kezelhetetlen.
2007. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Kezdjük ott h miért szidod le?:S aztán csodálkozol hogy következő alkalommal is a nadrágba megy a pisi..
2008. dec. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!