Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Agresszív gyerekkel mit lehet...

Agresszív gyerekkel mit lehet kezdeni? 3 éves.

Figyelt kérdés
Vendégségben voltak nálunk. A gyerek szó szerint tört-zúzott, ütögette a lányom fejét, többször durván ellökte, bántotta mikor nem láttuk, van most egy nagy karmolás az arcán. Elvette a játékait, néhányat széttört és szétszakított. A szülők 70%-ban rászóltak. Néha ejnye-bejnye volt, néha üvöltözés, néha szépen kérés, de semmi sem használt. Anya idegroncs, apa meg tutyi-mutyi. Mi nem szólhattunk rá, mert az anyja többször mondta, hogy nem szereti, ha más beleszól a nevelési módszereikbe. Ezt nem konkrétan ránk értette, hanem másokkal kapcsolatban mesélte többször is. A házaspárt nagyon szeretjük és nem szeretnénk a gyerekük miatt eltávolodni tőlük.
2012. márc. 17. 01:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

"Anya idegroncs, apa meg tutyi-mutyi. Mi nem szólhattunk rá, mert az anyja többször mondta, hogy nem szereti, ha más beleszól a nevelési módszereikbe. Ezt nem konkrétan ránk értette, hanem másokkal kapcsolatban mesélte többször is. "


Nyilván az anyának folyamatosan adják a segítő szándékú jótanácsokat,hogy mit és hogyan kellene a csintalan kisfiúval tenni,hogy az jó útra térjen,az anya pedig csalódottan veszi észre ,hogy bármit próbál meg (nálatok sem használt semmi,sem az üvöltözés,sem a szépenkérés)a gyermek alapjában nem változik ,ezért már megkérdőjelezi a maga szülői,nevelői alkalmasságát.

Ilyenkor egy idő után már nagyon idegesítő,hogy mások kritizálják és folyamatosan kéretlenül tanácsokat osztogatnak,holott a szerencsétlen szülő a tőle telhetőt elköveti.


Egyedül azt nem értem,hogy ha látta,hogy agresszióval közeledik a te gyermekdhez,akkor nem lépett közbe.


Nagyon erős a gyanúm,hogy figyelemzavros a kisfiú,mert az én kisfiam ugyanilyen volt 3 évesen,nekem sokat segített az,hogy a szakemeberek akiknél jártunk elmondták a problémát ,hogy miért van,mit lehet tenni,hogy könnyebb legyen együttélni vele.


Jár közösségbe a kisfiú,ott mit mondanak rá?

Mennyire játszik együtt másik gyerekekkel,volt alkalma megtapasztalni a másik gyerekekkel való játékot?EZ is fontos,hogy szocializálódjon .

2012. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem jár közösségbe, sőt szerintem soha nem játszott még gyerekekkel. Mikor durva volt az anyja rászólt, csak éppen nem ért el vele semmit. Mikor nem szólt rá, akkor meg talán ő nem érezte a dolgot túlzásnak. Sokan, sokféle tanácsot adtak már neki, lehet hogy emiatt lett ilyen a gyerek és szerintem már belefáradt ebbe az egész gyereknevelésbe anya is. Azt a mai napig nem értem, hogy miért nem jár a gyerek bölcsibe, hiszen mindkét szülő dolgozik, vagy legalább néha miért nem mennek vele gyerekek közé. Egész nap a nagyszülőknél van, akik szerintem szintén küzdenek vele. Itt nálunk, mikor mindenki rá figyelt és vele foglalkozott, akkor egy nagyon kedves fiúcska volt (pár percig), de amint egymással kezdtünk beszélgetni dührohamot kapott és rosszalkodni kezdett.
2012. márc. 18. 22:06
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiú viselkedése mögé szerintem nem kell semmiféle konkrét magyarázatot adni,egyszerűen születünk egyfajta temperamentummal,ő egy nyugtalanabb alkat lehet és ráadásul nagyon kicsi még ,még nincs viselkedéskontrollja.

Ha kint a szabadban történik a játék és nem szólnak rá fél percenként,hogy ezt ne csináld,meg azt,se ,az meg eszedbe sem jusson,akkor nem pörög talán annyira fel és nem válik annyira kezelhetetlenné,az ilyen nyugtalanabb gyerekek nagyon felpörögnek a folyamatos minden apróság miatti fegyelmezéstől,legjobb olyan környezetben lenniük ahol szabadon szaladgálhatnak,nem kell midenre vigyázni.

2012. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Folyt.


Ezzel nem azt akarom mondani,hogy ne legyenek korlátok,de mivel még nincsen megfelelő önkontrollja,ezért a legfontosabb dolgokban kell határozottság,mert belső impulzusaitól hajtva ő mindent kipróbálna,mindenhová felmászna,ha bánt valakit,csúnyán beszél,veszélyben van,vagy kárt tenne a berendezésben ezekben nem lehet engedni.


Napi 4-5 óra kell egy ekkora gyereknek a szabadban mozgással eltöltve,új környezetben minden gyerek produkálja magát,ha pedig észleli,hogy anya tiszta ideg attól ahogy ő viselkedni tud,az is csak olaj a tűzre,minden gyerek szeretne jól viselkdeni,igényli,hogy szeressék,de ez a kisfiú még kicsi és így tudott csak megfelelni ,nem azért ,mert direkt bosszantani akart volna bárkit.


Az én kisfiam szintén ha vendégek jönnek felpörög,produkálja magát,ha bent a házban vagyunk,mert rossz az idő az néha botrányosra sikeredik,télen egyszer két poharat is összetört véletlenül.


Nálunk a trambullin,tornamatrac mindig elől van és bíztatom a fiamat,hogy mutassa be milyen jól ugrál,bukfencezik :-D,ha már nagyon elszabadulna a pokol ez beválik ,ilynekor még dícsérni is lehet és le is nyugszik.

2012. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%

Ja, hát akkor egyértelmű. Bizony a fejlődéséhez hozzátartozik a szocializálódás. Ha eddig nem engedték gyerekek közé, akkor el kell kezdeni, és eleinte nem tud viselkedni az normális, de megfogja tanulni, csak esélyt kell adni neki, nem kell inkább a viselkedése miatt elbújtatni. Mert minél nagyobb, annál később tanulná meg és egyre cikibb neki is, és főleg a szülőknek.

Remélem belátják.

2012. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ha egy három évesre rászólsz, de nem akadályozod meg, hogy folytassa a rosszalkodást, elég hamar megtanulja, hogy a szóra oda se hederítsen. nem kell üvölteni, megütni, de megfogni a kezét, és megakadályozni, hogy romboljon vagy verekedjen, azt lehet és kell is.

Nem is értem, miért nem védted meg a gyerekedet és a holmijaitokat. Ha valamelyik felnőtt kezdi ledobálni a porcelánt, vagy pofozni a gyereked azt hagyod? Vagy félreértem a helyzetet?

2012. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nem szeretik, ha beleszólnak a nevelésbe, így nem mondhattam, hogy ne engedd ez, vagy azt. Náluk otthon eddig az volt a szabály, hogy nincs szabály. A gyerek mindig azt csinált, amit akart, mert megmondták, hogy nem fogják fegyelmezni és verni, mert az nem tesz jót a lelkének. (A verést én is ellenzem.) Most egy rövid ideje kezdték el fegyelmezni, mert már egyáltalán nem bírtak vele. Szerintem kicsit előbb kellett volna. Amikor csak tudtam felvettem a gyerekemet, hogy ne tudja állandóan piszkálni, de sajnos nem tarthattam egész nap a kezemben, ha meg beletettem a járókába, a kisfiú odament és ellökte. Szerencsére a szivacsra esett. Miután széttörte az egyik játékot, az apja összerakta és letette a polcra. Úgy csinált, minta nem lenne semmi baja a szétesésen kívül. Csak később vettem észre, hogy el van törve. Volt amikor szóltam a szülőknek, hogy rosszat csinált, de azt válaszolták, hogy az lehetetlen, mert otthon sem nyúl semmihez. Akkor erre mit mondhattam volna? Nem akartam velük összeveszni.
2012. márc. 19. 21:57
 18/26 anonim ***** válasza:

Majd idővel megtanulják ezek a szülők is(mint ahogyan mi is megtanultuk a férjemmel a magunk kárán) ,hogy csupán szeretettel,elfogadással nem lehet gyereket nevelni,a rászólás magában semmire nem elég,mert a gyerek megtanulja,hogy rámszólnak én meg azt csinálok amit akarok.


Fegyelmezni ,bűntetni,korlátozni,határokat szabni kell!!!


Verni szükségtelen,mert rossz például szolgál,elég a határozott,kitartó,következetes nevelés,ha a gyerekre rászól a szülő és nem fogad szót,akkor bűntetés van,vagy megy a büntetőhelyre,vagy egy kedvenc játékát egy időre eltesszük,vagy bármi amiből érzi,hogy nem érdemes mégegyszer a bűntetett viselkedéssel élnie.


Nem veréssel persze,hanem a rászólást követően,ha nem fogad szót,akkor jön a fegyelmezés,büntetés.


MI is hiába kiabáltunk a lassan 6 éves kisfiúnk (hiperaktív) után az utcán,hogy állj meg és várj meg bennünket,mert te még nem mehetsz egyedül a kerékpárral úgy,hogy ne legyél szem előtt,előrehajtott mégis,úgy ,hogy nem is láttuk,aztán itthon értük utól,bizony egy órát ült emiatt a büntetőfotelba.

Másnap ismét mentünk sétálni,ő kerékpárral jött és eszébe sem jutott ismét a látóteremből kimenni.



Ha ennyire eleven a kisfiú és a szülőknek nincsenek megfelő eszközeik arra,hogy szabályozzák ,akkor a nvelési tanácsadó tudna esetleg segíteni,azt is megvizsgálni,hogy nincs e a kisfiú viselkedése mögött figyelemzavar,hiperaktivitás .


Ne felejtsük el,hogy vannak olyan nyugodt temperamentumú gyerekek (még a fiúk között is) ,akik egy átlagos neveléssel ,nem túlfegyelmezve nagyon simulékonyak,nagyon alkalmazkodóak,távol áll tőlük az agresszió-rombolás,mert egyszerűen ilyenek,nem kizárt,hogy a kérdező által leírt kisfiúval sokan mások sem boldogulnának könnyedén.

2012. márc. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

FIgyelj, ami nálatok történik, azt előre jelentsd ki szépen, hogy abba igenis van jogod beleszólni. Az pedig a te nevelésed, hogy a gyermekeddel megszokatod, hogy az normális, hogy bántják, ezért te igenis ráfogsz szólni arra, aki bántja, különösen a saját otthonodban.

Valahogy aranyosan , érthetően add elő a szülőknek, kérd meg, hogy ne sértődjenek meg, és nem is az övékét neveled, hanem a tiedet.

Sok szülő azt hiszi, hogy a minden megengedéssel jót tesz. Később jönnek rá csak, hogy mennyire nem, és nem elsősorban maguknak, hanem a gyermeküknkek. Ugyanis nekik kell majd beilleszkedni, ami igen nehéz nekik így, hogy nem lettek segítve megtanulni szabályokat elfogadni, ha nem is szeretni.

2012. márc. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért megnézném szívesen azt a néhány "kedves" (hozzáértő) hozzászólót,aki olyanokat ír,hogy a hülye szülő nem képes megnevelni a gyerekét,hogy mégis mit virítana,ha lenne egy hiperaktív,figyelemzavaros,magatartászavaros gyereke,mégis mekkora lenne a szája,ha a nap 24 órájában kitenné a lelkét is a gyerekéért,megtenne minden tőle telhetőt,hogy a gyerek jobban viselkedjen és mégis nagyon sokszor kudarcot vallana.Aki ezt nem élte még át,az mégis milyen alapon bírál másokat? Mert én ezt élem át nap mint nap a 6 évesemmel,tudom,miről beszélek és tudom,hogy minden tőlem telhetőt megteszek a férjemmel együtt,mégis mindig vannak hasonló okos emberek,akik meg tudják ítélni,hogy a gyerek nincs nevelve és,hogy az nem igaz,hogy egy gyereket nem lehet megnevelni.Csak azt elfelejtik,hogy a hiperaktivitás nem nevelési hiányosság vagy nevelési hiba,arról a szülő nem tehet,ugyanúgy,ahogy a gyerek sem,mindkét fél szenvedő alanya ennek a helyzetnek.Ha a szülő nevelési hibája lenne,akkor nem lenne egy tündéri,végtelenül nyugodt,csendes kisebbik fiam,aki teljesen ellentéte a testvérének,pedig ki hitte volna,őt is mi neveljük.Úgyhogy ennyit az okos beszólásokról,felháborító,ahogy egyesek ítélkezni tudnak.
2012. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!