Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves kis füllentőssel mit...

4 éves kis füllentőssel mit csináljak? Hogyan lehet leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Két kisgyerekre vigyázom napközben. A kisfiú folyamatosan lódít.

Pl.: Nézik a minimaxot. Kirohan a kislány hogy : Peti elkapcsolta! Bemegyek, olyan sorozatot néz ami nem neki való (CSI), megkérdem miért kapcsolta el? Nem ő volt, hanem bejött egy kutya (?) és az kapcsolta el.

Ha nem ő a bűnös valamiben akkor elmondja, hogy a hugi volt, és a hugi is bevallja, ha rossz fát tett a tűzre.

Ha viszont ő a bűnös, akkor a nem létező kutyára fogja.

Az apjuk mesélte, hogy egy este a kisfiú, mindent ami por állagú (liszt, kakaó, porcukor, dara) kiszórt a földre a konyhán. Akkor is a "kutya" tette. Apuka felöltöztette este nyolckor és kivitte a kutyaólhoz, hogy a kutyának itt a helye. Na ott se kellett hagyni, mindent bevallott. Nekem is vall, de csak az ötperces bünti után.



2012. márc. 20. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha szereti azt a kutyát, akkor azt kell mondani, hogyha ilyen rossz az a kutya, akkor sajnos meg kell válni tőle. Talán így abbahagyja.
2012. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
4 éves gyerek még nagyon kicsi, nem mindig tudja elkülöníteni a képzeletet a valóságtól. Ez természetes, korából adódik, nem kell nagy ügyet csinálni belőle, időben le fog szokni a füllentgetésről.
2012. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De itt nincs kutya. Az a kutyól ami itt van, 7 éve üresen áll, néha belefialnak a macskák.
2012. márc. 20. 14:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes, életkori sajátosság. Nem kell vele különösen foglalkozni. Esetleg megjegyezheted hogy "Nahát, milyen rosszcsont ez a kutya! Ezentúl ha ilyen rossz lesz ez a kutyus, akkor Pistike (vagy ahogy hívják a kölköt) fog utána összepakolni. Gyere csak pistike, segíts elpakolni a rossz kutya után!"
2012. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
De lehet hogy ott az a kutya, mert látja a szellemét annak a kutyának aki eredetileg tényleg ott volt régebben! Az ilyen kis fiatal gyerekek még látni szokták az olyan dolgokat, amiket mi felnőttek nem veszünk észre, mert ugyebár nemrégen született meg ez a 4 éves kisgyerek. Szerintem nem füllent...ott az a kutya, és nem üres a kutyaól!
2012. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyen idős korban normális, a fejlődésükhöz tartozik. Viszont fel kell hívni a figyelmet arra, hogy hazudni nem szabad.

No de a másik az, hogy először is ők még nem tudják mi a becsapás, fantáziálás, és hazudás közt a különbség.

Először is örüljetek, hogy bevall, ez már jele annak, hogy hajlamos megérteni, elfogadni dolgokat.

Apró dolgokat pedig be fel lehet fogni gyerekes csínynek, ha nem mond igazat, de ha már komolyabb, akkor szigorú hangon kell megmondani, hogy azt miért nem szabad. Ezt lehet, hogy sokszor kell megcsinálni, mint sokminden mást egy kisgyerekkel, mire végre megérti, és alkalmazni tudja.

2012. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém mikor kicsik voltunk (csak pár nappal fiatalabb nálam) az oviban előadta, hogy nekik van egy tigrisük a fürdőkádban...ezt egy hétig módszeresen, minden nap mesélte..olyan meggyőzően, hogy egyik nap felkerekedett az ovi és du.- foglalkozás keretein belül, elsétáltunk hozzájuk, ahol az anyukája a pár hetes öccsével volt otthon és mondta az óvónő, hogy hát jöttünk megnézni a tigrist, volt nagy nevetés mikor kiderült a turpisság :) Persze ez a kis történet nem annyira kapcsolódik a kérdésedhez, de szerintem amíg ilyen kicsi még csak szépen rávezetni kell, hogy miért is nem szabad füllenteni, az hogy hazugság szerintem még nem fogja fel.
2012. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom sokáig a képzelt barátaira fogta rá az általa elkövetett turpisságokat, rosszaságokat. Én is azt mondtam neki amit az egyik válaszoló tanácsolt, hogy mondja meg Lindának (ez volt az egyik barát), hogy ne csinálja ezt meg azt, mert helyette őt fogom megbüntetni.

A másik meg az, hogy bármilyen rosszaságot tesz, ha bevallja soha nem büntetem meg. persze van, hogy dühös vagyok, leszidom és mindig elmagyarázom, hogy nem szabad. De ha bevallja akkor nincs bünti. Ezzel remélhetőleg elérem azt hogy későbbiekben amikor már nagyobb a tét is el merje mondani, hogy mit csinált. ne féljen a büntetéstől és hazudjon inkább.

2012. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Normális, hogy egy képzeletbeli kutyára fogja. Ezt kinövi, én nem büntetném kutyaóllal, hanem játékosan leckéztetném meg (pl. amit írt valaki, hogy kutya helyett Pistike pakol). Ez még a fantázia része.

Hazugság az, ha a hugicára fogja. De ezt nem teszi. Na azért büntetném.

Az én fiam is ilyen. Szellemek, kiscica, mindenki hibás. De el is pakol szó nélkül a kiscica helyett, és általában el is ismeri a végén, hogy ő volt.

2012. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!