Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már volt egy szülésem (normál...

Már volt egy szülésem (normál hüvelyi szülés) 5 éve. Van több okom is arra hogy megkérjem az orvosom, h programozott császárral jöjjön világra 2. gyermekem. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen tudom mi vár rám, és irtóra félek. A férjem tutira nem jön be, mert egyikünk sem akarja h ő ott legyen benn....(nem bírja az orvosi dolgokat). Ezen kívül pánikbeteg is vagyok, és már a kislányom születésénél is felmerült a császár lehetőssége. Lehet h sokkal szörnyűbb a császár mint a normál szülés, de én inkább az ismeretlenbe vágok bele, mint abba amit már ismerek....segítsetek!
2009. márc. 16. 23:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Még csak 15+3hetes vagyok, van időm ezen agyalni, de a dokimmal is meg szeretném beszélni minél hamarabb...lehet h le is beszél, nemtudom...
2009. márc. 16. 23:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nyugi. Ne abból indulj ki, hogy az első szülésed milyen volt. Nincs két egyforma szülés.

Ha az elsőhöz rossz emlékek fűznek, tedd túl rajta magad.

Azt is túlélted és gondolom megérte, amikor megláttad a kisbabádat.

Én is pánikbeteg vagyok, bár gyógyszert nem szedek rá. Természetes úton szültem, röpke 20 perc alatt. Az első "szülésem" lelkileg volt fájdalmas, de mégis átéltem ismét a szülést. És amondó vagyok, akármi vár is rám legközelebb, igenis belevágok, mert megéri!

Úgy tudom, hogy a magán klinikákon kívük nem csinálnak csak úgy császárt. Persze, ha a baba vagy a mama veszélyeztetve van a szülés alatt, akkor igen. De csak úgy kérésre nem vágnak.

2009. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem. És köszönöm a választ.

Egyébként nem volt vészes a kislányommal a szülés, de ilyesztő rágondolni, mennyit kínlódtam, és egy hang nélkül csináltam végig....Mert a fájdalomtól megszólalni sem tudtam. (Max ordítani tudtam volna, azt meg nem akartam)

Nehéz volt, de nem is ez tart visza, hanem h a picivel minden oké legyen....de amúgy igazad van...a látvány mindenért kárpótolt!:)

2009. márc. 16. 23:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem programozott szülést(főleg császárt)csak,indokolt esetben végeznek!Ráadásul a kineziológia szerint nem szabad erőltetni a baba születését.Ő tudja,hogy mikor szeretne világra jönni!

Esetleg megpróbálhatnád a kismama jógát,az segít ellazulni,és a szülésnél is hasznát veheted!Vagy valamelyik családtagod vagy barátnőd is elkisérhetne a szülésre!

És valóban nincs kétfajta szülés!

2009. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én is hasonló helyzetben vagyok mint te. 2005-ben szültem. Rémtörténetbe illő,és nem mellékesen nagy baba lett. Azt mondta a fogadott dokim hogy semmi értelmét nem látja hogy még egy hasonlóba belefussunk,mivel az eddigi adatok alapján ez a baba még nagyobb lesz. Természetesen hivatalosan nincs olyan hogy anyuka kéri és a doki teljesíti. Mi is sokmindent figyelembe veszünk,de alapvetően most a kardiologusom se javasolja a sima szülést,pedig ugyan olyan panaszmentes vagyok mint az első pocakosságnál. Abban meg nem hiszek hogy túl lehet tenni magad azon amilyen volt. Könnyen feledésbe merülhet,de ha ismét jönnek a fájások és az amivel jár a szülés,az aki pánikbeteg olyan szinten leblokkolhat hogy a szülés is leáll. Had ne mondjam az mekkora gáz... én megtudtam beszélni a dokimmal,de továbbra se zárom ki a sima szülés lehetőségét. Egy beszélgetést megér! Természetesen mind az állapototoktól függ! sok sikert és ne félj,sok problémád adódhat a stresszelésből,tudom... üdv: 31 hetes pocis
2009. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, én 13 hetes vagyok, de én sem akarok simán szülni. 2004 ben már szültem, de elég is volt! Én most majd magas vérnyomás által akarnám kibulizni a császárt. Bár a dokimnak nem mondtam még biztos elhajtott volna a sumyiba! De valahogy kiakarnám "bulizni " a császárt.
2009. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!