Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megteheti az óvoda, hogy a...

Megteheti az óvoda, hogy a 3,5 éves kisfiamat elküldik, nem vállalják tovább?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 19:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Szintén Asperger szindrómás auti a gyermekem. Integrálható, integráló oviba jár. Sok gond volt vele, de nem rakták ki, hanem felvettek mellé egy gyp-asszisztenst félállásban. Rövid idő alatt látványosan javult a helyzet. (Lényeges, hogy az ovi alapító okiratában szerepelt az autizmus, mert valamikor, valamiért felvették, csak éppen a lányom az első autista az ovi történetében, úgyhogy nekik is meg kellett tanulni "kezelni" ezt a helyzetet, hogy tényleg van egy auti az oviban...)
2012. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
50%

Ha teheted vidd másik oviba.

Én úgy jártam a lányommal, hogy áprilisban irattuk be. Akkor volt 3. Az óvó néni meg is kérdezte, hogy minek, mivel úgyis otthon vagyok a kicsivel. Mondtam, hogy tervezem a munkába állást, jó lenne, ha mielőbb beszokna legalább az egyik gyerek.

Hetekig jártunk oviba, nem volt semmi gond, de valahogy az óvó néni nem akarta, hogy otthagyjam. Mondtam, hogy kérünk ebédet, azt mondta, hogy csak hó elején lehet rendelni, most már nem tudunk.

Aztán egyszer hagytam ott a gyereket 1 órára. Amikor mentem érte, akkor az udvaron sírt egyedül:

-Anya, bántottak a gyerekek, és te nem voltál itt, hogy megvédj!

Azt hittem a szívem szakad meg. Erre odajött a kedves óvó néni, hogy a gyerek hazudik, nem bántotta őt senki. Ellenben egy kezelhetetlen hisztis gyerek, nem fogad szót, nem csinálta, amit kért tőle. Nem fogom tudni beszoktatni, jobban teszem, ha inkább otthon maradok vele. Hát, én úgy kikeltem magamból, hogy azóta is szégyellem. De nem vittem többet a gyereket. Ellenben egész nyáron azon agyaltam, hogy tényleg ilyen deviáns a lányom?

A munkahelyemre nem vettek vissza, úgyhogy tök mindegy volt.

Következő szeptemberben kezdte másik óvó nénivel, mondtam, hogy akkor jövő hónaptól rendeljenek kaját neki. Erre csak csodálkoztak, hogy ez nem úgy van, már nyugodtan ehet, annyi mindig kerül. Első nap elvolt a gyerek, haza is küldtek, délben sem akart velem hazajönni. Azóta sem volt vele semmi gond, imád oda járni.

Ebből esett le, hogy a másik óvó néni egyszerűen nem akart már áprilisban új gyerekkel vesződni.

Szóval nálatok is szerintem az óvó nénikkel lehet a gond.

2012. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Üdv!Most láttam,hogy nálatok is pont ez a helyzet mint nálunk!Van valami azóta,hogy írtad a kérdésed?Én úgy gondolom,hogy nálunk vmi az oviban történt,amit úgyse fogunk megtudni!Nekünk azonnal pszichológust javasoltak,nem is akartak foglalkozni jobban a problémával!
2012. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!