Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megteheti az óvoda, hogy a...

Megteheti az óvoda, hogy a 3,5 éves kisfiamat elküldik, nem vállalják tovább?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 19:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is a nevelési tanácsadót ajánlom. Óvodások esetében ez az ő hatáskörük. Biztosan mintagyerek a kisfiad, de én azért szívesen meghallgatnám az óvónőket és a többi gyerek szüleit is.
2012. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Az óvoda 3-4 hónap után jelezte a problémát, addig nem is sejtettünk semmit. Aztán már mi sürgettük a tanácsadó/pszichológus látogatását az óvodában, de amikor bement hozzájuk a csoportba, a gyerekek nem tudhatták miért, a fiam mintagyerek volt, nem volt semmi gond. A fentiek pedig az óvónénik véleménye, őket idéztem. Ők mondták, hogy ha velük van + kevés gyerekkel, maga a bűbáj, szófogadó, értelmes, mindenben résztvevő. Nagy csoportban vannak gondok. Mindent ő akar először csinálni, stb. Nem vagyok elfogult vele, csak nem értem. Mindenhol máshol jó, csak ott nem bírnak vele. Bár hallottam, hogy máshol fordítva van. Az óvodában rendes a gyerek, és otthon, vendégségben, stb. tombolja ki magát. Hát, nem tudom, melyik a jobb...
2012. máj. 12. 16:43
 13/23 A kérdező kommentje:
Az óvónők elsősorban azt mondják, talán a túl sok ingertől hamar elfárad, és akkor már kezelhetetlen. Ha kialussza magát, délután jobb. Mivel vidéki vagyok és Pesten dolgozom, 6-kor már ébresztenem kell, ha 8-ra be akarok érni. Most megpróbáljuk azt is, hogy korábban lefektetjük, bár ez igen nehéz, mert ha nem akar aludni, akkor úgysem fog. De türelemmel rászoktatjuk, így talán egy órával többet tud aludni. 10 óra alvás elég nekik ebben a korban? Illetve megpróbálkozunk azzal is, hogy másik csoportba járjon ősztől. Van olyan ismerősöm, akinek az elsős gyerekét kiközösítették az osztályban, nem voltak barátai. A gyerek már fizikai tüneteteket produkált, annyira megviselte. Átíratták egy másik osztályba vagy iskolába, ahol csodák csodája, az addig problémás fiú gond nélkül beilleszkedett, és már nagyon sok új barátja van.
2012. máj. 12. 16:54
 14/23 anonim ***** válasza:
94%
Másik csoport és ovonő megoldas lehet. Én ezt tenném. A mostaniak normálisan már ugysem fognak többet hozzáállni. Sajnállak:(
2012. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%

"Nagy csoportban vannak gondok. Mindent ő akar először csinálni, stb"

A konkret kerdesedre nem tudom a valaszt, de feltetezem, par honapja ovis.

A kislanyom 7 honapja ovis, es amikor elhozom, az udvaron megfigyeltem, ahogy ö es a hasonlo koruak is mennyire "enközpontuak". Megszoktak, hogy a jatek (kis bicikli...stb) amivel jatszottak az övüke, ezert nehezen viselik, hogy miutan letettek, a masik gyerek vette fel, kerik vissza, hogy en jatszottam vele...stb. Eszrevettem, hogy inkabb azoknal, akiknek nincs otthon testvere, azaz otthon nem kellett mas gyerekhez alkalmazkodni, mondhatni körülöttük forgott a vilag - akarhogy is nem kenyeztettek el öket. A vezetö ovonö egyszer megjegyezte, hogy ez normalis, meg kell tanulniuk, hogy nemcsak ök vannak, megtanulni masokhoz alkalmazkodni...stb. Tehat: ez az ovonö nem ugy allt hozza, hogy a gyerekkel van a baj!

Hozzatennem, hogy sajnos nem mennek oda az ovonök es nem magyarazzak el ilyenkor, amit sztem kellene (hogy a jatek közös, egymas utan jatszunk vele...stb), ilyen allitolag csak a spec. maganovodakban van leginkabb (Waldorf, Montessori), ott a kommunikaciora nagy hangsulyt fektetnek, ami a gyerek lelki-szellemi fejlödese szempontjabol tenyleg jobb.

Felmerült meg bennem, hogy valami oka lehet, olyan hatas erhette ebben az oviban, amit eseteg kineziologus tudna kideriteni, mert ebben a korban meg ritka, hogy magatol beszel rola a gyerek. Igy lehet, hogy jobban is jarna masik ovival, ha a gyerek erdekeit nezzük!

Esetleg mas, atmeneti ok is lehet (pl. kisteso születese...stb).

2012. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Valóban nincs testvére, és a legtöbb hiszti tényleg azért van, mert nagyon énközpontú, ahogy írtad. A bölcsis csoportjában ő volt a középpontban, volt egy kis barátja, és ők voltak úgymond a falkavezér. Még büszke is voltam rá. A mostani csoportja vegyes, nála nagyobbak is vannak ott, viszont 7 hónap alatt (ő is annyi ideje jár oviba) azt mondta az óvónénije, be kellett volna illeszkednie. Én meg nem értek hozzá. Csak azt látom, hogy csak az oviban van vele gond, máshol miért nem? A két legjobb barátja ugyanabba az oviba járó kisfiú és kislány, csak ők már nagyobbak 1-2 évvel, így nem járhatnak egy csoportba, pedig szerintem az megoldaná a gondokat. Azt hiszem, egy másik csoporttal fogunk megpróbálkozni, hátha az segít és igazi barátra talál. Sajnálom szegényt. Köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 12. 19:08
 17/23 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőségetek, vidd másik csoportba.

Az én kisfiam két felnőtt nővér mellett igazi "szuper egyke"-ként nőtt fel, de az óvónők egy egyszerű önkormányzati óvodában tökéletesen kezelték az ilyen jellegű problémáit. Ha látták, hogy már elege van a többiekből, lehetővé tették, hogy félre húzódjon, és ha kellett, elterelték tőle a többieket. Mikor kiscsoportban nem ült be a bábelőadást néző gyerekek közé negyvened magával, hagyták a többiek háta mögött csendesen játszani, és délután örömmel újságolták, hogy "azért figyelt ám a Petike, az udvaron elénekelte a dalocskát a bábjátékból."

A kisfiam pedig lassacskán hozzá szokott az új helyzethez, és már nem igényelt extra bánásmódot, legalábbis nem többet, mint bármelyik gyerek.

2012. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem akarlak "ijesztgetni", de hasonló a sztorink. Lányom egy-egy gyerekkel elvan, itthon semmi gond, felnőttekkel tünemény. Aztán az oviban éri a sok inger, és az óvónők - bár nálunk nagyon-nagyon türelmesek!!!! - azt mondják, egyszerűen nincs hozzá eszközük. Dührohamok, agresszió, irányíthatatlan, nem tartható feladathelyzetben (ugyanez a gyerek itthon másfél órát feladatozik önként).

Nekünk évekbe telt, mire kiderült az ok, de kiderült: a gyermekem Asperger-szindrómás autista. A problémák csak közösségben jönnek elő, és mint minden auti, maximálisan énközpontú. Egyébként borzasztóan intelligens.

Mi maradhattunk a csoportban, sőt, minden támogatást megkap a gyerek. De tény, hogy a mi óvónőink is sokat küzdenek, és én is láttam nyílt napon, hogy a gyerek - akivel itthon semmi gond! - közösségben mennyire másképpen viselkedik.

2012. máj. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem való a fiadnak a vegyes csoport! Vidd ás másik csoportba vagy oviba ahol csak kortárs csoportban lesz. Hidd el csodákat művel majd.

2012. máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Igen sajnos megtehetik nem integrálhatónak kiálltják ki. Ezt elözd meg mert utána csak spec ovi jöhet szóba. Az ismerösömnél pont ez történt pedig a szakértök integrálhatónak mondták, de miután az ovi leirta nem integrálható szeptembertől spec oviba kell járniuk. Az én fiam is aspergeres autista mi integrálva vagyunk de minden alkalommal amikor az oviba ünnepség van meglepödök a mai napig milyen más lesz a gyermekem viselkedése a sok ingertöl. Mi szerencsések vagyunk mert van egy csodálatos ovodavezetönk és ovónöink. Bár hozzá kell tennem nem minden nap járunk oviba és azokon a napokon tartják a foglalkozásokat plusz külön foglalkozik vele egy fejlesztő és akkor sincs ott a csoportos foglalkozáson. igy a többi gyereket sem tartja vissza.
2012. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!