Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol találok bentlakásos...

Bajvan kérdése:

Hol találok bentlakásos általános iskolát?

Figyelt kérdés

Problémás 15 éves lányomnak keresek bentlakásos általános iskolát. jelenleg 7.osztályos, de a viselkedésével vannak problémák. Rossz társaság miatt rendszeresen kimaradozik, elszökik. Tud valaki ajánlani megoldást? A sulijával, önkormányzattal, családsegítővel, psichológussal már beszéltem....valami más megoldás kéne, nem akarom hogy elkallódjon a lányom. Okos, értelmes, de ki kéne mozdítanom a jelenlegi társaságából.

Várom a javaslatokat, ötleeket, talán másnak is van ilyen problémája.


2012. máj. 15. 14:28
1 2
 11/12 Gazdás válasza:
Tudom, hogy egy kicsit megkésve, de most akadtam rá erre a ˇkérdésreˇ.. Én mint gyerek, aki már 19 vagyok elmondom mi a véleményem erről a dologról. Én egy tanyán nőttem fel. 4 km.-re van az általános iskola, ahova jártam és jól is tanultam. 13 éves voltam, amimkor a szüleim kitalálták, hogy betegyenek a Patrona Hungariae Gimnáziumba Budapestre. El is jártam 6.-ban az előkészítőkre, mert akkor még csak arról volt szó, hogy azt csináljam végig és ha nem tetszik nem kell oda járjak. De nem így lett. Anyám nyár végén szólt, hogy jó lenne, ha elmennék felvételizni, már csak kíváncsiságból. Így is történt. Bár a matekon nem mentem át, végúl felvettek némi protekcióval. A nénikém ott tanított, mint apáca. Nos sosem voltam vallásos és a szüleim sem azok, de ez egy jó iskola, mondták. Végül is beköltöztem, bár egyáltalán nem tetszett a hely, sem pedig az apáca prefekta sem. Az első évben csak havonta mehettem haza, ami nekem elég nagy megpróbáltatás volt, mivel sosem voltam sokáig távol a szüleimtől. Ráadásul a szabadságot és az időnket is rendre bekorlátozták, amit nekem nehéz volt elfogadnom. Volt is ebből konfliktus a tanárokkal. Mindig bőgve könyörögtem otthon, hogy vegyenek ki onnan, mert nem érzem jól magam ott, persze ők semmit sem tettek. Azért tehettek be oda, mivel akkoriban született meg az öcsém is, szóval ne legyek láb alatt. Pedig akkor még nem voltam rossz gyerek. Végül is két évet bírtam ott. 8. után kirugattam magam. Kerestem egy bejárós közép iskolát a legközelebbi városban Esztergomban. Minden reggel busszal jártam oda és haza is. Szabadság. És az lett a vége, hogy 14 évesen a detoxba kötöttem ki. A többit nem taglalom, ezzel csak azt akarom mondani, hogy erőszakkal nem lehet mindent megoldani egy gyereknél, bármennyire is jót akarunk neki.
2015. okt. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Mióta ezt írtad, eltelt négy év. Mi lett veletek?
2016. aug. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!