Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ismertek olyan gyereket aki...

Ismertek olyan gyereket aki nem lett szobatiszta?

Figyelt kérdés
olyanra gondolok aki egészséges szellemileg és testileg is.
2012. máj. 17. 08:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mikorra nem lett szobatiszta?


Olyan nincs, hogy teljesen egészséges gyerek nem lesz szobatiszta. Láttál te már egészséges pelenkás felnőttet? mert én nem.

2012. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs!

Lányom is 3,5 éves, eddig semmi jelét nem mutatta a szobatisztaságra. Nem ült rá sem e bilire, sem a wc-re. Pár hete viszont este rá tudod ültetni a wc-re, és bele pisil. Lassabban érő tipus, mindent később csinál. Előbb utóbb szobatiszta lesz. Lehet 4-4,5 éves korára, ez már egy jó jel számomra:)

2012. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nem ,nem láttam .csak elvagyok keseredve .
2012. máj. 17. 09:49
 4/19 anonim ***** válasza:
hány éves?
2012. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3 volt márciusban,nem hajlandó se wc re se bilire ülni,a pisit kakát is órákig tartogatja.Meg mondta hogy ő nem akar pisilni /kakálni pelusba is csak akkor szokott amikor már végkép nem bírja tartani.Volt olyan hogy délután 3 kor pisilt először.Akkor jön sírva hogy cseréljünk pelust,de úgy sír mintha vmi nagy szégyen vagy félelmetes dolog történt volna.
2012. máj. 17. 12:33
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 3 évesen szokott le a pelusról. Levettem róla, és bugyit kapott csak, és egész nap itattam. Kb. délig tartogatta, aztán bepisilt, ráültettem a bilire, de nem ment bele semmi. Később megint bepisilt, megint ráültettem a bilire. (Eső után köpönyeg.) Ez így ment 3 napig, aztán egyszer csak ment a bilibe is. Onnantól lett szobatiszta, még 2 napig a kakival várni kellett, aztán ennyi.

Van olyan gyerek,akinek segíteni kell ebben, mert magától nem mondja. Valami gátlás van benne a bili miatt, mert a tied is tudja már szabályozni, meg zavarja a kakis pelus, szóval szerintem próbáld meg az én módszerem.

Elvileg érett már rá, pár nap lesz csak, szerintem.

2012. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Fiam 3 éves 8 hónapos volt amikor egyik nap nem engedte, hogy ráadjak pelust. Elötte bármit próbáltam nem ment a szobatisztaság. Na attól a naptól kezdve éjjel-nappal szobatiszta. Balesetek nélkül. Nem tudom szerintem Ö akkor érett meg erre.
2012. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
végre hallok ilyeneket is.mindenki csak azt fújja hogy az övé már ekkor meg ekkor lett szobatiszta.Nekem is van egy nagyobb lányom ő egy hét alatt lett szobatiszta 2 évesen.Mások erőltetik lefogják a bilin én nem csináltam ilyet mégis csupa szorongás a gyerek.
2012. máj. 17. 19:13
 9/19 anonim ***** válasza:
Mi is ráhúztunk plusz egy évet a bölcsiben, mert 3 évesen még nem volt szobatiszta, Kb. 3,5 évesen lett, de sokáig csak bilibe, és nekünk ebből majdnem gond is volt, mert bilit nem vihetsz be az oviba, és ő 3 napig végig tartogatta bent az intézményben, kivárta hogy elvigyem de a wc-re nem ült, be se pisilt ugyan. A 3. nap elszakadt nálam a cérna és megzsaroltam: ha nincs wc-be pisi, nincs játszóterezés. Azóta minden rendben.
2012. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%

Pár hete én is tettem fel egy ilyen kérdést, hogy kinek mikor lett szobatiszta a gyereke. Mert mindenki állítja, hogy már 2 évesen. De őszintén szólva a környezetemben nem nagyon látok olyan gyereket, aki 2,5 éves koránál előbb szobatiszta lett volna, de inkább 3.

Szerintem sokan már rosszul emlékeznek, vagy már akkor is szobatisztának mondják a gyereket, ha mondjuk egyszer-kétszer bilibe pisil. Szerintem onnantól szobatiszta, ha már egyáltalán nem kell pelus.

2012. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!