Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mivel, miklyen játékkal...

Mivel, miklyen játékkal feladatokkal javíthatjuk egy5-6 éves gyerek koncentráló képességét?

Figyelt kérdés
nekünk és az ovodában is feltűnt hogy nem köti le sokáig szinte semmi , és nem tud figyelni dolgokra. játéknál is feltűnik hogy pl számítógépesnél a felénél abbahgy és ujba kezd. de pl kirakózás leköti.Van amikor kérdezek valamit válaszol rá de 1 perc elteltével nem is tudja mire válaszolt csak reflex szerűen tette.
2010. márc. 3. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mesélhetsz neki, vagy társasjátékozhattok együtt.
2010. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Párosító játékok, kártyával való játékok, memóriajáték, kirakó (ti is tudtok otthon jópofa kirakókat készíteni színes újságból kivágva, kartonra ragasztva), gyöngyfűzés, kockákból másolja le az általad felépített alakzatot, volt régen olyan játék, ami mozaikszerű volt, különböző formákat kellett kirakni belőle (a neve sajnos nem jut az eszembe). Az óvónőktől is kérj tanácsot, nekem sajnos hirtelen csak ennyi ugrott be :( egy óvónő :)
2010. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémákkal küzdünk. Járunk foglalkozásokra, ami sokat segített. Egyébként ilyen korú gyerekeknek készült foglalkoztató füzetek sokat segíthetnek. További fejlesztés, hogy sokat hintázzon, furán hangzik, de tényleg kell, mert stimulál egy csomó dolgot. Ayres terápia címen találsz linkeket a neten.

Továbbá mi szedjük a normál multivitamin mellett kúraszerűen az esprico kapszulát, ami nem gyógyszer, hanem jó minőségű omega-3 zsírsav, ami segíti a koncentrációt. Én is elkezdtem szedni, és tényleg jó hatással van rám is.

2010. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! épp ma szólt az óvónő ez ügyben. társasjátékhoz még kicsi ill még nem találtunk olyat amivel el lenne megítélés szerint.memóriajátékot szoktunk játsazni és jó benne kirakózni is szoktunk.(legalább legálisan jkirakózhatok én is :-) ) de ezeket mind csak találomra játszottuk nem célirányosan. ha jól tudom a hagyományos vetítógép is hasznos
2010. márc. 3. 12:17
 5/11 A kérdező kommentje:
igen az omegárol halottam hogy jo erre.hal és zabpehely is tartalmazza.immuno nevü vtamint szed mert ez bevált a betegségekkel szemben is.köszönöm utánanézek
2010. márc. 3. 12:19
 6/11 anonim ***** válasza:
%-6 évesen már nagyon sok társasjátékot tudtok játszani. Az egyszerűbbeket próbáljátok, amiben szinte csak lépegetni kell a bábbal és közben az utasításokat betatrani. Lehet, hogy a te régi játékaid között találsz ilyeneket. Vagy akár készíthettek otthon is játéktáblát, hozzá bábokat és egyszerű szabályt. Én annó a képzőben sokszor csináltam ilyet, nem kell nagyon bonyolult, de azért érdekes legyen :)) óvónő
2010. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
rendben kiprobáljuk a hagyományosat mert ezek a mostaniak nem olyan jók
2010. márc. 3. 17:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia,nekem most elsős a gyeremekem.Csak jelezném,hogy a fiam osztályában az összes gyermek kb 20 percig tud figyelni az órán.Ez statisztika,eddig képesek.Úgyhogy úgy kell felállítani a tanmenetet,hogy az órákon 20 perc után,legyen egy kis ugrálás,éneklés,tornázás.Ne ilyedj meg.ha szereti a számítógépet néha-néha játszhat manó dolgokkal.

[link]

A fiam nagyon szerette,és lekötötte.

2010. márc. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokat játszatok társasjátékkal, kirakóval, vasalós gyönggyel! Nálunk nagyon bevált a csúcsforgalom nevű játék, vagy a tip over stb. Ezek kifejezetten a koncentrálóképességet fejlesztik és a logikus gondolkodást. Nagyon jó memóriajáték a Csupa csupasz tyúkeszű társasjáték.

Ezenkívül nagyon sokat számít a mozgás is. Pl. hintázás, mászás, mászókázás, biciklizés, görkori, labdajátékok. Mozgással rengeteget lehet fejleszteni.

2010. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

(Én írtam a omega3-at.)

A Multitabs Immuno-t szeditek? Nekünk sajnos nem volt jó, továbbra is beteg volt, így áttértünk a Pharmanex Jungamals-ra, amivel könnyebben átvészeljük a beteges időszakokat. Én ez mellett adom neki az Esprico omega3-at, pedig ez is tartalmaz mindent. Igen, tengeri halban is van, kérdés mennyi, a zabpehellyel vannak fenntartásaim.

Társasozni mi sem tudunk, pedig mi is ennyi idősek vagyunk. Mi Lego-zunk, szerepjátékozunk, meg vannak feladatlapjaink, ja meg a Bűvös padot szereti nagyon, illetve vettünk több olyan Ravensburger és Clementoni játékot, ami fejleszti a figyelmét. Itt tők jó játékokat láttam, amivel sulira is tudtok készülni:

[link]

2010. márc. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!