Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Járt már itt valaki? Tanulási...

Járt már itt valaki? Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság?

Figyelt kérdés

A korábbi kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


itt mindent leírtam,köszönöm ha valaki megosztja a tapasztalatát.



2012. máj. 22. 07:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Engem is sokszor leráztak másik bizottsághoz küldtek.Van papirom erről is arrol is. Egy biztos volt a gyerekem más mint a többi.Telefonon a szakértöi biz. is lerázott Kicsi a gyerek jelszóval. Ezek után levélben kértem idöpontott és kaptam. Azóta tudom a fiam autista. Minket nem küldtek tovább a vadaskertbe. Kiirták a fejlesztéseket és igen megkapom a kedvezményeket Pl féláru étkezés, gyes, utazási kedvezmény, emelt csp stb.. Ami most kell is mert csak 4 órát van oviban utána hordom egy héten 4 nap fejlesztésre. Igy a munkahelyem elvesztettem.
2012. máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked,hogy leírtad a tapasztalatodat, ezek szerin tényleg könnyen lepattintják az ember lányát :)

Ma beszéltem a tanár nénivel, elmondtam neki a vadaskert-et,azt mondta isten őriz hogy a gyereket oda vigyem..mert ott nyugtatózzák a hiperaktív gyerekeket..első körben javasolják.Azt mondta az én gyerekemnek semmi szüksége rá,akiket ők (iskola) küldenek a vadaskert-be súlyosabb kezelhetetlen problémás hiperaktívok..a fiam attól hogy hiperaktív,nincs szüksége gyógyszeres kezelésre,mondtam neki hogy én biztos nem adnák neki nyugtatót!! A Tanulási képességet vizsgáló bizottságot,viszont jó szívvel ajánlotta,és meg is írja a véleményét,kérését a vizsgálatra.

Viszont megkapta a 4. intőjét is... de azon kívül hogy bűn rossz :) megdicsérte a tanár néni,hogy matematikából kiemelkedően teljesít,ma matek versenyt nyert,elmondhatatlanul büszke voltam rá :) az olvasás-írással vannak gondok (de figyelembe veszik a diszlexiát )

2012. máj. 23. 17:47
 23/27 anonim ***** válasza:

NEM IGAZ, hogy a Vadaskertben nyugtatózzák a gyerekeket! A tanár néni hányszor járt ott?

A pszichiáterünk elmondta, hogy ő azért szeret ott dolgozni, mert nyugtatót csak végső esetben, és csakis a szülővel gondosan egyeztetve javasolnak! Csak akkor, ha semmi más nem segít, és a gyereknek is rossz már.


Imádom az okoskodókat, akik nem tudnak semmit, aztán félinfók alapján terjesztik az igét. Ezt most az illető pedagógusra értem. Szóval NEM IGAZ. Igen, vannak olyan hiperaktívok, akik már maguk is szenvednek az állapotuktól, nekik nagyon is jót tesz a gyógyszer. De nem fognak senkit begyógyszerezni a szülő tudta és beleegyezése nélkül.

2012. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Egyébként nálunk most pont egy (nem súlyos) hiperaktív kisfiút a bizottság küldött a Vadaskertbe, mondván, ők nem tudják megfelelően kivizsgálni...
2012. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi alapján mondta a tanárnő ,szerintem a szülők által elmondott információk alapján (régi motoros már...vagy ,de gondolom ő se úgy értette hogy szülők tudta nélkül erőszakkal nyugtatóznak.Hanem javasolják a szülőknek.. Biztos nem akart rosszat,nagyon a szívén viseli a kisfiamat,mindenben segít neki..gondolom csak azt szeretné hogy a legjobb helyre vigyem..Matekból is elérte nálam hogy megszeresse a gyerek,amikor elkezdte az elsőt 5-ig tudott elszámolni,utána már keverte a számokat,nem azért mert nem tanítottuk egyszerűen nem tudott megtanulni számolni.Most elsős és ő legjobb matekos,a tanár néni elmondása szerint kiemelkedő a teljesítménye a többiekhez képest, nagyon büszke vagyok rá,és úgy örülök hogy ezt eltudta nála érni,még matekversenyre is önként jelentkezett,mert annyira szereti a matematikát :)
2012. máj. 23. 19:39
 26/27 A kérdező kommentje:

"régi motoros már...vagy "

na itt kimaradt :))

régi motoros már...lassan 30 éve tanít..ebben az iskolában (1983 óta :)

2012. máj. 23. 19:44
 27/27 A kérdező kommentje:

Nagyon megnyugtató amit írtál,és olyan jó szívvel ajánlottad (te voltál a korábbi hozzászóló aki leírta a tapasztalatait,ügye?Nick név nélkül nehéz azonosítani :)

nincs kétségem arról hogy jó kezekben lesz a kisfiam ha odaküldi a bizottság!

Nagyon hálás vagyok minden információért,olyan jó hogy van ez a fórum,annyi mindent megtudtam,köszönöm még egyszer az önzetlen segítségeteket!!!!

2012. máj. 23. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!