Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá a lányomat...

Hogyan vegyem rá a lányomat az itatópohára?

Figyelt kérdés
A lányom 2 éves elmúlt már és nagyon nehezen de sikerült megtanítanom öt egyedül inni.Igaz hogy cumisüvegböl de legalább ez is valami.Igaz még csak 2 hete iszik egyedül cumisüvegböl.Az a baj hogy az üvegnek nincs fogantyuja és igy nehezen tudja ugy inni az inni valóját hogy ne kéne segiteni neki megdöntni az üveget.Milyen taktikát vessek be hogy igyon a kislányom a csörös pohárból?
2012. máj. 25. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem csőrösre szoktatnám, hanem rendes pohárra. Egy szép meleg napon ne adj rá semmit otthon, csak egy bugyit/pelust, hogy nem legyen baj, ha nyakon önti magát, és add a kezébe a poharat. 2 évesen azért már nagyon hamar rá fog érezni a technikájára.
2012. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézzetek meséket, ahol isznak a gyerekek pohárból. Dícsérd őket, hogy mennyire okosak és ügyesek, és milyen nagyok. Neki ne erőltesd. Csak ezt ismételd, kb. 3-4 óránként, majd este egyszercska kerüljön elő a pohár és a családban is feltűnően mindenki abból igyon, egyszerre és beszélgessetek róla, hogy milyen jó. Ő fogja kérni, hogy én is én is, ha jól csináljátok! :) Türelem! :) Ha azt hiszi, ő akarta, jobban igyekszik majd! :)))
2012. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem se csőrös poharat, se cumisüveget ne adj többet a kezébe, hanem kis gyerekpohárral próbálkozz (műanyag, mintás, színes). Akár lehet füle is, mint egy kis bögrének, de a legjobb a rendes kispohár. Nem tartom jó ötletnek azt, hogy a cumisüveg után egy másik kisegítő eszközre szeretnéd szoktatni, amikor 2 évesen már tökéletesen alkalmas arra, hogy pohárból igyon. Mikor fogja a poharat két kézzel, de nem dönti meg, akkor nyúlj finoman mindkét könyöke alá, és lassan-óvatosan emeld meg a könyökét, míg a pohár eléri a kívánt szöget és tud inni belőle. A finamnak így mutattuk meg, és 19 hónapos kora óta pohárból iszik egyedül. Ha látod, hogy kezdene játszani vele, rázni stb., akkor vedd el tőle.
2012. jún. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!