Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A férjem szülei a hátam...

A férjem szülei a hátam mögött bírálnak, kritizálnak, mert szerintük "nem jól kezelem a dolgokat". Nagyon rosszul esik. Kerüljem velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

SNI a nagyobbik gyermekem. Nagyon nehéz vele születése óta, két és fél éve pedig kistesó is született. Szinte mindig egyedül vagyok velük, nagyon kemény. A nehéz helyzetek kezelésében a pszichológus és gyógypedagógusok tanácsai alapján próbálok cselekedni. Határozott próbálok maradni, de a férjem szülei ezt szívtelenségnek, kegyetlenségnek veszik. Szemembe nem merik mondani a véleményüket, csak a hátam mögött... Pedig el tudnám magyarázni, mit miért teszek. Nekik nem ilyen gyermekeik voltak és el sem tudják képzelni milyen az én helyzetem. Na meg ott a kettős mérce. Náluk nagyon keveset vannak a gyerekek, abban a kis időben könnyű velük, ha mindent szabad és csokival is teletömik, de ugyanilyenek nem lehetnek a hétköznapok. Ha ők ebédre 5 féle ételt kínalnak egymás után, amiből az utolsó három ajánlat keksz meg már csoki, akkor ők a jók, ha meg válogat a gyerek, akkor meg én nem voltam következetes az étkezések során és én szokattam rá. Ha leszokott a gyerek a délutáni alvásról, akkor én vagyok a hibás, miért nem fektettem le rendszeresen, ha meg látták még anno 2 és fél éves korában, hogy a megszokottak szerint letettem aludni és lázadt a kisfiam, akkor meg én voltam a kegyetlen.

Mindig is éreztem, de most besokalltam. Sírtam is itthon. Én nem akarok többé odamenni hozzájuk, hogy folyton méregessenek, miként bánok a gyerekekkel. Ebből viszont megint én jövök ki rosszul...


2012. jún. 11. 09:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Megjártuk szerintem többen azt,hogy tehetetlennek éreztük magunkat,nem tudtuk mit tehetnénk ha mások előtt kezelhetetlenné vált a gyermek,DE a leghatározatlanabb ,legtutyimutyibb anyukából is anyatigris lesz egy idő után az ilyen gyermek mellett,nem agresszivitásra gondoltam,hogy úgy álljunk ki a gyermek mellett másokkal szemben ,hanem amennyiben értjük a miérteket és tisztában vagyunk azzal,hogy mi mindent elkövetünk azért ,hogy a gyermek idővel képes legyen jobban beilleszkedni,megfelelni a társadalmi normáknak ,akkor az már ad egy biztonságos tartást .


Miértek alatt azt értem,hogy a gyermeknek egyenlőre hiányzó képessége van ,hogy kellő mértékben megfelelni legyen képes az átlag szintén viselkedni,ezt nem bosszantásból teszi ,neki sem jó,hogy kudarcok érik emiatt

.

Ha azt érzi,hogy anyu igen feszült és tehetetlen,mérges rám ,mert én nem vagyok képes kellően kontrollálni magamat,akkor az méginkább kedvét szegi majd,fokozódnak a viselkedési problémák.


Megelőlegezett bizalommal kell fordulni hozzá

:-) ,például " Kisfiam odafigyelj nehogy másokat fellökj figyelmetlenségből!" ,nempedig "Már megint rossz vagy,hát te nem tudsz normálisan viselkedni ,mond?Elviselhetetlen vagy,most mit gondolnak mások,hogy nem vagy normális!"



A büntetésnél többet ér,ha esetleg lehetősége van arra,hogy kijavítsa a hibát,meg kell tanítani bocsánatot kérni,hogy felsegítse akit fellökött,ha erre képes az már nagyon jó.


Az ilyen gyermeket nem szabad túlfegyelmezni,mert képtelen lesz kifogástalanul viselkedni,mindent betartani és fel is pörög,ha folyton azt hallja,hogy ezt sem,meg azt sem szabad,csak néhány dolog legyen amiben minden körülmények között megköveteljük tőle,hogy betartsa a szabályokat (nem verekedik,rombol,nem sodor senkit veszélybe,tiszteletet megadja másoknak).


Adott gyermeknél kell kitapaszalni,hogy hogyan lehet rá hatni,minden gyermek más,barátságos ,határozott,következetes hozzáállás célravezető szokott lenni.


Teljesen meg kell probálni kizárni azt,hogy más mit gondol,mond,hiszen tudjuk,hogy a gyermeknek nehézségei vannak,amit semmiféle nevelési módszerrel nem lehetséges kinevelni belőle.

Amennyiben láttják,hogy nem hagyjuk szó nélkül ha a gyermek csintalankodik,de eközben higgadtak maradunk,akkor gondoljanak azt amit csak akarnak.


Régebben elkövettem azt a hibát,hogy társaságban a gyerekemet másoknak akartam megfeleltetni sopánkodtam,hogy jaj ,hogy szégyenlem magamat azért ahogy viselkedik,mindenért rászóltam ellenséges hangnemben és csodálkoztam,hogy miért egyre kezelhetetlenebb ,aztán amint váltottam saját magához képest kezeltem őt,nyugodtan,de határozottan,akkor együttműködöbbé vált.


Neked is sikerülni fog egyre biztosabban kezelni a gyermekedet és figyelmen kivűl hagyni mások mit gondolnak,egyszerűen erre megérünk idővel ,lehet szépen ,kedvesen és nyugodtan is lereagálni ha mások beszólnak,vagy furcsán néznek ,ha átlátod,hogy miért viselkedik úgy a gyermek ahogy ,megerősíted magadat ,hogy ne mások véleménye legyen a mérvadó,akkor tudsz a legjobban segítségére lenni a gyermeknek ,ne másoknak akarj megfelelni,hanem az igen nehéz helyzetében lévő gyermekedért kövess el ugyanúgy mindent mint ahogy eddig is tetted !!!



Mondok egy példát,ha egy kisgyermekkel egyértelműen értelmi probléma van,akkor is van olyan szülő aki emiatt szégyenkezik,inkább nem mennek sehová,viszont szerencsére nagyon sokan vannak akik képesek megérni arra,hogy elfogadják ,feldolgozzák a helyzetet kimozdulnak és kedvesen ,határozottan saját elfogadásukat ,szeretetüket kommunikálva a gyermeküket is teljes mértékben segítik abban,hgy mások hozzáállása is elfogadó,szeretetteljes,megértő legyen a gyermekkel szemben.


A viselekdésproblémás gyerek is valamilyen szinten fogyatékos,mert hiányzó képességei vannak ,nem nevelési hiányosságból adódik,a kívűlállók pedig ezt nem érthetik csak akik benne vannak,nagyon megtud erősíteni egy ilyen problémával küzdő szülőt,ha más hasonló problémával küzdökkel folyamatosan tartja a kapcsolatot ,teljesen másként láttja a helyzetet ,ha előtte van egy olyan példa,hogy más szülő mennyire higgadtan,nyugodtan tudja képviselni a gyereke érdekeit.

2012. jún. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom h ilyen szülei vannak a férjednek... Nálunk is ez a helyzet... Még terhesen azt mondogatta anyós a hátam mögött h nem a férjemé a gyerek (nem volt semmi oka h ez higgye, szimpla gonoszság). Amióta megszületett a gyerek azóta meg semmi nem jó amit én csinálok. De persze a szemembe sosem meri mondani. Az én hibám h a 16 hós fiam nem eszik késsel-villával, 13 hós kora óta jár csak folyamatosan, nem pohárból issza a vizet hanem olyan kis üvegből aminek "szopós" a vége, nem bilizik még... stb. Ez megy mindig. Én a múltkor már nem bírtam, beolvastam neki. Azóta nem beszélünk, kb 2 hónapja. Persze azóta is mondja.. Hálisten mi külföldön élünk, nem látom túl gyakran. Évente 2 hetet kibírok! Sajna mást nem lehet tenni. Azért jól esett kimondani mit gondolok róla szemtől szembe..
2012. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mi hetente találkozunk, de ritka az, hogy ne húzzam fel magam valamin. Tegnap is ott voltunk, nem részletezném... Tiszta ideg vagyok. Férjem sosem állítja le anyósomat, nem magyarázza el neki a dolgokat, nekem meg már nincs hozzá türelmem/kedvem. Megőrülök ettől!
2012. júl. 8. 09:38
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem találsz ki valami indokot,hogy nem mész?Mondjuk elmész kondizni,vagy úszni,valami,amivel kevesebb időt töltesz el náluk.Mond anyósnak,hogy anyuka lenne lehetőségem edzeni járni,megoldható lenne,alig van szabadidőm bevállalnák ezt és már nem is mész minden héten.
2012. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, mostmár én is úgy gondolom, hogy kerülni fogom őket. Eddig elmentem hozzájuk, mert alig találkozok emberekkel, de erre nincs szükségem, amit ott kapok.

A férjem nem nagyon engedte eddig, hogy ne menjek, de már nem érdekel. Szinte hozzám se szól, akkor meg mindegy, hogy ott vagyok-e vagy sem.

2012. júl. 10. 08:39
 16/17 anonim ***** válasza:
Próbáld csak meg,így kevesebbet leszel ott.Nekem öt hónapos terhesen anyós azt mondta,hogy mindenki menjen a saját családjához.Most meg ő van megsértődve,hogy nem akarok menni.Az a baj,hogy ha állandóan piszkálják az embert,akkor már gyomorgörcs van,ha menni kell.Legalább is nálam ez van.
2012. júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, én sajnállak téged, de besz*ri vagy. Félsz az emberektől. Az élettől nem, mert neveled a fogyatékos gyerekedet (sokan leadják), de az emberektől igen. Találkozz sokkal több emberrel, de ne családtagokkal. Könyörgöm, barátok, barátnők, más anyukák a háztömbből stb.


A férjed meg egy besz*ri alak, a férfiak szégyene. Lehet hogy megkeresi a kajáravalót, de ez nem minden. Ha valakinek ennyiből merül ki a férfiassága, akkor elég rövid lehet.

2012. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!