Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A beszédfejlődés szempontjából...

A beszédfejlődés szempontjából miért fontos, hogy felveszi és tartja-e a szemkontaktust, miközben beszélek hozzá?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fontos, csak pontosan azt nem, hogy miért.

Talán a szájról leolvasva könnyebben képzi ő is a szavakat?


2012. jan. 19. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom én sem. De elképzelhető hogy a szájról is olvas. A picik szinte mindet utánoznak, lehet,hogy ezt is.
2012. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen! és a szájmozgás és arcmimika alapján, és még gyakorol, hogy a belső,láthatatlan hangképző szervek nyelv, gége, hogy mozogjon, addig próbálgatja, míg érzi, hasonló! Utánzásssal tanul - (6-7 éves koráig főleg) és a beszéddel párhuzamosan a szavakkal történő gondolkodás alakul, fejlődik. Az ember az emberré levést az embertől tanulja- fontos, hogy szép hangok, zenék, egyszerű dalok (pentaton, amit hamar utánozni tudnak) kedves beszédek vegyék körül. Sok jó ritmusú verset halljon - Nagyon jók a Weöres versek (Bóbita) szeretik, ha néhányat ismételgetnek nekik, minden este kis mese, egyre hosszabb- ezek nagyon fejlesztik a beszéldet és a gondolkodást is.

A világon a legérdekesebb, ahogy beszélni tanul a kisgyerek!!:))

2012. jan. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kifejezi vele, hogy figyel rád, részt vesz a konmmunkációban mikor esetleg még nem is tud beszélni. Ezen kívül ő még egységben fogja fel a beszédet, az anya arcát, mimikáját. Az anya is többet beszél egy ilyen figyelő kisbabához. Később kialakul egy fajta párbeszéd. A mama beszél, a baba visszagügyög és így tovább.

Figyelemfelhívó dolog, ha ez az arcra irányultság nem alakul ki. Jól lát a baba? Rendes ütemben zajlik a fejlődése? Persze nem szabad a szülőket rémisztgetni, a gyerekek különbözők, de ha sokasodnak a gyanújelek, pl. a gyerek gagyogni sem kezd, nem is mosolyog a felnőttre, veszélyeztető tényezők is voltak a terhesség, szülés körül, érdemes néhány vizsgálattal kizárni esetleges komolyabb problémákat.

2012. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy fontos, de nem szükséges.

Az én gyerekem egyáltalán nem tart szemkontaktust (tizedmásodpercekre néz rám), mégis tökéletes volt a beszédfejlődése, 5 évesen (pszichológus által felvett IQ teszt szerint) 8-9 éves szintjén áll verbálisan. Igaz, vannak beszédhibái, de szinte ugyanazok, mint nekem (pöszeség).

Tehát a beszédfejlődés menete szerintem egyrészt adottság, másrészt, amit én nagyon fontosnak tartok, az a mindennapos mese, mondókázás, éneklés.

2012. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!