Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SEGÍTSÉG! Várom a tanácsokat!...

SEGÍTSÉG! Várom a tanácsokat! MÉG 2 ÉVES SINCS.21 hónapos nevelt gyerekem teljesen kezelhetetlen. Ennek aztán hiába mondom, hogy nem szabad. A másik az, hogy még kicsi is. De hát mi lesz így később? Ránk gyújtja a házat?

Figyelt kérdés
21 hónapos nevelt gyerekem van... 6 hónaposan került a családba 2 és fél (most már 3 és fél) éves lány testvérével együtt... a kisfiú soha nem volt a szüleivel, egyből nevelőszülőkhöz került... Mi már a harmadik nevelőszülei vagyunk. A kislánnyal nincs semmi gond, nagyon szófogadó, korának megfelelően amiben tud segít, talán még sokszor túlzásba is vinné... de a kisfiú... egyszerűen szó nincs rá! Nagyon aranyos... okos, értelmes, 6 hónaposan a könyökén kúszott, 8lépcsőfokot lefelé fejjel, soha le nem esett... 6,5- 7 hónaposan négykézláb a hegyet is megmászta volna (megjegyzem, 3 saját gyermekem egy sem járt így, fogtuk a kezüket, majd 1 évesen elindultak...)Csabikánk is elindult 1 éves korában... most aztán nincs lehetetlen! Borzasztó eleven és nem tudom mit kezdjek vele. éves kora óta beszél... megért mindent, mond mindent, mondatokat, kérdez, válaszol... erre mondom én , hogy okos, értelmes! A boci boci tarkát -végig tudja és nagy hangon énekli.Cirmos cica haj, csip csip csóka stb.mindegyiket tudja. megjegyzem még nincs 2 éves. Biztosan nem Ő az egyetlen , de sok gyerek, ennyi idősen semmit nem mond! És jöjjön az én problémám... mindenhez hozzányúl amihez nem kellene... pedig állandóan fújom, hogy NEM SZABAD! Leoltja a gázt a konyhába, majd vissza megnyitja... csapkodja a sütő ajtaját... Kiszedi az edényeimet... Kiborogatja a lisztet, rizset, stb, amihez hozzáfér mindent. Mindent nem tudok magasra rakni...Pedig már 1000-szer rászóltam. Kikapcsolja a TV-t, bekapcsolja a TV-t. a T-home készüléket ki-be kapcsolja, van úgy ugy megnyomja, hogy borul minden... Másik szobában az egész TV állványt tologatja TV-vel együtt.. Ajtót csapkod, pedig talpig üveges... és minden hiába... kezdem feladni. Az én gyerekeim ha egyszerre lettek volna ennyi idősek, akkor együtt sem lettek volna ilyen rosszak! Erre mondják kedves ismerőseim A GÉNEK!!! Nem tudom mit is tegyek ... mert amúgy meg egy imádni való, mások is mondják, dehát aki csak 10 - 20 percig látja annak aranyos is lehet, de 24 órában igen csak fárasztó... Újabban este 9 is van mire elalszik, reggel pedig jó esetben 5 óra , fél 6-kor már fenn van. és kezdődik minden előlről. Napközben másfél órát alszik,nem többet.

2012. aug. 4. 23:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Ha nagyobb lenne akkor én valami sportot ajánlanék. Vigyétek gyakran játszótere, hogy jól lefáradjon.

Én nem hiszek ebben a génes dologban szerintem nagyrészt példa és nevelésen múlik a gyerek viselkedése. Lehet megviselte a változás, oké csak 6 hónapos volt de akkor is.

2012. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Bence_ ***** válasza:

Merre laktok, két fiam pont ilyen. Kisebbik most 22 hónapos.Beszéden kívül egészen hasonlóak. Azt csinálom, hogy megbeszélem vele, hogy mit csinálhat.

Ha valaki foglalkozik vele, krétázás,rajzolás, mese olvasás, játszó házban, hogy viselkedik?

2012. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem tudok mit mondani csak azt hogy gyerek!Minden gyerek más.Az én kislányom például egy angyal most 18 hónapos és mielőtt csinálna valamit mindig rám néz hogy szabad e.És általában szabad is mert azoknak a boci szemeknek nem lehet ellenállni!De amit nem szabad azt tudja hogy nem szabad pl sütőhöz nyúlni tilos. De a nővéremnek pl olyan rossza a kislány hogy többet volt már sürgősségin mint otthon :D Mindenhez hozzá nyúl mindent meg akar enni pedig ő már 23 hónapos. Minden gyerek más és más nem mindegy hogy hogy bünteted!Mit kap amikor csinál valamit??? Nálunk a büntető párna működik de egy kezemen megtudom számolni hányszor ült ott! :D fontos a nevelés hogy beszélsz vele! le kell hozzá guggolni és úgy mondani neki :D a szemébe nézve :)Sok sikert!
2012. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam pont két éves, de ő is hozzányúl(na) mindenhez a konyhában, a gépektől a kiborogatható dolgokig. Pedig még szófogadatlannak se mondanám, csak a gyerek így tapasztal, tanul. Neki ez az egész egy tanulási folyamat. Kár tőle idegbajt kapni, az a legegyszerűbb, ha nem is tud olyan helyre menni, ahol problémás. Nekünk pl. a konyhaajtón babarács van, be se tudnak jönni a gyerekek. Ez már csak azért is jó, mert egy mindenre kíváncsi kisgyerek esetleg a forró levest rántja magára egy óvatlan pillanatban.... szóval jobb a békesség. Ugyanígy babarács van a gyerekszobán is, ott minden biztonságossá van téve, oda nyugodt szívvel berakom, nagyon szépen megszokták egyébként a gyerekeim, hogy a játék helye a gyerekszoba, illetve a szintén bababarát hátsó kertünk. Nem engedem őket olyan helyre, ahol bajt csinálhatnak, és a baj alatt nem azt értem, hogy kiborul a cukor, mert az csak nekem baj, hanem hogy komoly baleset érheti, ami egy konyhában a legvalószínűbb.
2012. aug. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyedül:) csak férjem nem hisz,úgy van vele,hogy még egy ilyen(rossz) gyerek nincs....szerintem szólj rá és majd úgy is kinövi.....
2012. aug. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat... Keressük a megoldást...
2012. aug. 5. 07:46
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát szerintem legtöbb gyerek ilyen ha ilyen "csalikat" hagysz előtte mint at-home készülék,nyitható szekrényajtó(tehát nem biztonsági záras..nem egy olyan kirivó eset hogynem hallgat a nemre egy ennyi idős gyerek..

18 hónapos fiam hasonló bár ő annyit nem mond hogy kukk! de "rosszaságban" lehet le is kőrözné a Tiedet:)

Nálunk ami megoldás volt hogy ajtókra azt becsuásgátlót tettük fel magasra(hogy el ne érje) ami olyan ajtó azt zárjuk igy ki se tudja nyitni nem hogy csapkodni.. a konyhaszekrényeim lehet nevetni fogsz de le vannak ragasztva:) NEm tudom mi pontosan a neve egy ilyen vastag ragasztó szalaggal "zárom őket" mert biztonsági zárból nem találtam megfelelőt...persze fel tudjakapargatni de oda érekmielőtt eljut odáig és leragasztom ujra..első pár napban volt érdekes..15ször leszedte a ragasztót Énmeg vissza..a nem gyereknek való dolgok pl a t-home készülék:)mehetnek a falra kis falipolcra..

Már is 25ször kevesebbszer kell rászólni hogy "NEM SZABAD"..Neked isjobb..és ha tul sokat hallja akkor értelmét is veszti a NEM szó...Lehet a Te gyerekeid más vérmérsékletűek voltak de hidd el nem olyan nagyon rossz az a kisfiú..csak kicsit alkalmazkodni kellene a lakásbanahhoz hogy totyogó mindenre kiváncs babád van!

Alvásra pedig a levendula olajos fürdő-masszázs és a citromfű tea kombinációja biztos javulást okozna..

És az este 9 óra nyáron nem késői időpont egy gyereknek elalvásra...ez az átlag..

Szóval kitartás! Kicsit probáljszervezkedni bababiztosabbá tenni a lakást..hidd elnem rosszalkodik ő csak kiváncsi..

2012. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a többi előzőhöz: rengeteg türelem kell az ilyen gyerekhez. Rokonságban volt ilyen, (nem ijesztgetni akarlak) többször volt szó szerint életveszélyben a tettei miatt. 6, (hat) évesen kibontotta a tetőt, hogy ki tudjon szökni, mert bezárták a házba. Rendes felnőtt lett, jó családapa.
2012. aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
3. vagyok! egyébként minden tiszteletem a tied hogy magadhoz vetted a kicsit ! :)
2012. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Nagyon jó lenne, ha nem a „génekkel” magyaráznák a kedves ismerőseid, mert ha ezzel takarózik az ember, csak egyre rosszabb lesz.

Szuper vagy, hogy nevelőszülőként foglalkozol gyerekekkel, és nagyon ajánlom neked, hgoy olvasd el ezt a könyvet: [link]


Nagyon jó dolgokat mutat be az életből vett példákon keresztül. Nem csak az örökbefogadásról szól, a nevelőszülőségről és a mozaikcsaládokról is, csodálatos felnyitja az ember szemét, mit miért csinálnak/csinálhatnak az ilyen nehéz helyzetekben felnövekvő gyerekek, és hogyan lehet megérteni, kezelni ezeket. Mert ha beletemetkezel abba, hogy „hát igen, a gének tehetnek róla”, egy lavinát indítasz el, és szegény kissrác a legrosszabb álmaid is valóra válthatja – és nem a „gének” miatt, hanem azért, mert te vetíted belé azokat.

2012. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!