Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálhatnánk az öcsémmel?...

Mit csinálhatnánk az öcsémmel? Már kezelhetetlen.

Figyelt kérdés

Van egy öcsém aki most 6 éves. Egyszerűen kezelhetetlen! Dühkitörései vannak és ilyenkor mindenkinek odacsap,saját magát harapja vagy üti meg, beleüt a falba, dobálózik. Rettentően csúnyán és megengedhetetlen hangnemben beszél, de ezt biztosan nem tőlünk tanulja, mert itthon senki nem használ trágár szavakat! Szó szerint parancsolgat, ha nem úgy van valami, ahogyan ő akarja, akkor kezdődnek a kitörései. Semmit nem hajlandó egyedül csinálni, mindenhová menni kell vele! Nem megy be egyedül a játszótérre, nem hajlandó játszani a többi gyerekkel csak velünk, családtagokkal. Mellette kell lenni a nap 24 órájában, sőt még mosdóba is ki kell kísérni!!!!. Nagyon fárasztó ez így, elszívja édesanyám összes energiáját. Velem meg nem hajlandó lenni, mert én rászólok és ez nem tetszik neki, persze ilyenkor leköp, belémrúg és ordít. Mit lehetne vele csinálni? Mi már itthon azon gondolkoztunk, hogy elvisszük pszichológushoz. Mégis mi lenne a legjobb megoldás?


18/L


2012. júl. 12. 11:31
 1/9 shoona:D válasza:
100%
Valószínűleg a pszichológussal is úgy viselkedne mint veletek,de meg lehet próbálni.Szerintem azért csinálja mert több figyelmet akar másoktól.Ismerős ez a szitu,az én húgom is ezt csinálta amikor kicsi volt,de amikor odafigyeltünk rá és játszottunk vele akkor normális lett :) És az hogy mindenhova kísérni kell az is ezt támaszthatja alá,vagy lehet hogy fél...másoktól,az egyedül léttől,ilyesmi.És ha nem is viszitek el pszichológushoz a kis srácot,azért talán anyukád beszélhetne egyel és rákérdezhetne hogy ez a viselkedésforma mire utal :)sok sikert!
2012. júl. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes lenne megnézetni az öcsédet pszichológussal,én nem feltétlenül elrontott nevelést sejtek a háttérben,hanem esetleg figyelemzavart,amiatt viselkedhet így .
2012. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,

nekem is 6 éves a fiam, hasonlóan vieselkedett. 4,5 évesen jártunk a helyi nevtanba pszichológushoz, ahol nagyon szépen viselkedett, szóval semmit nem tudtunk meg. 5,5 évesen vittem el TSMT terapeutához, ahol súlyos megkésett idegrendszeri fejlődést áűllapítottak meg. Azóta tornázunk, a dühkitörések sokat mérséklődtek. + 3 hónapja elvittük egy magán pszichológushoz, aki 1 játék során leszűrte, hogy iszonyatosan szorong. Ezért is sehová nem megy egyedül, többek között mosdóba sem. Szeritnem nálatok is hasonló lehet.

Szóval a megoldás: TSMT torna, (baromi nehéz lesz az elején, készüljetek fel), + jó!!!! pszichomókus (félelemre idegen helyen)

2012. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szakember! Itt többről van szó, mint nem megfelelő nevelés. A helyzet magától nem fog javulni. Nekem az autizmus ugrott be elsőként, de nem értek hozzá.
2012. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Van neki apja anyja, neked meg lesz saját... vigyétek el pszichológushoz.
2012. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is a pszichológust tudom ajánlani, de minél előbb, mert ha 6 éves akkor gondolom nemsokára iskolába megy. Nekem volt egy ilyen osztálytársam elsőben és ha neki nem tetszett valami akkor dobálta a székeket. Hallottam róla mostanában pár dolgot és azt mondták nekem hogy mostmár a padokat dobálja.
2012. júl. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Vödör víz és ott hagyni. Heti kétszer, majd megunja.

Próbálni kifigyelni, mit csinál szívesen, amikor nyugodt.

Ahhoz illő dolgok felé vezetgetni. Üdv

2012. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló: és ez mit jelent? mármint a súlyos idegrendszeri fejlődés-elmaradás? a tsmt torna teljesen meggyógyítja, v mindig lesznek vele gondok?
2012. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is elvinném szakemberhez a gyereket. Ez már nem az a szint, amikor hisztizik és lenyugtatom egy pohár vízzel. Valószínűleg ezen már túl vagytok. Legalábbis nekem a leírásból úgy tűnik. Elképzelhető, hogy idegrendszeri zavara van. Nekem volt egy ilyen osztálytársam 7éves koromban. A srác, ha nem volt valami úgy, ahogy neki tetszett, akkor fogta a székeket és kidobálta az ablakon, vagy megverte valamelyik osztálytársát, összetört ezt-azt stb. Viszont az egyik tanítónál meg rendesen viselkedett, rá sem lehetett ismerni. Végül speciális suliba került, ahol szakemberek tudtak vele foglalkozni. Úgyhogy, ha elviszitek és normálisan viselkedik, akkor is baj van, csak nehezebb lesz bemutatni. Kitartás!
2012. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!