Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív, kezelhetetlen,...

Hiperaktív, kezelhetetlen, agresszív, hisztériás gyermeketeket hogyan nevelitek?

Figyelt kérdés

Írnátok légyszi példákat.

Pl. meg tudjátok állni a testi fenyítést, amikor már az idegeiteket borzolja és ezerszer kérsz valamit és márcsak azért sem fogad szót?


2011. nov. 26. 16:55
1 2
 1/11 zkriszti3 ***** válasza:
Nem mindig.Figyelmeztető seggre pacsi kizökkenti a vad állapotból,azon kívül nem teszek meg dolgokat addig amíg nem viselkedik rendesen.Sokszor kerül bajba mert nem hallgat rám. Első osztályos a fiam és azt tapasztalom jobban elfogadja az iskolatársak bugyuta szövegét mint az enyémet,persze kiderül minden esetben,hogy igazam van de másnap újra csak nekik hisz. Iskola idő után pedig reklamál kioktat. Hiába rakom helyre észérvekkel egy éjszaka után minden kezdődik elölről.
2011. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos ,hogy türelmet erőltessen a szülő magára egy ilyen gyermekkel kapcsolatosan,mert csak olaj a tűzre,ha a szülő is felhúzza magát,a gyerek még idegesebb lesz.

Az elfogadásnak az is a része,hogy nem ütöm agyon,mert képtelen magát kontrollálni,ellenkezőleg segítek neki megnyugodni,persze szabályok vannak és korlátok is.

Hosszú távon nagyon megtérül ha a szülő kitartó volt és következetes,nem ütötte-verte a gyereket azért amiről az nem tehet,egy életre tönkre lehet vágni lelkileg egy gyereket veréssel,türelmetlenséggel,agresszíven lereagálva a másságát.


Vannak persze olyan pillanatok amikor a szülő is kikészül,nagyon nehéz folyton jól reagálni az irritáló viselkedésre,ilyenkor esetleg felemelem a hangomat kicsit jobban,olyankor észhez is tér azonnal a fiatalember.

2011. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
megpofozom, gyógyszerezem
2011. dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó

és ez a két módszer használ? Jobb lett tőle???

2011. dec. 5. 16:11
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

:D :D :D


viccből írtam, nem szoktam megverni pedig néha szívesen a vonat elé rúgnám.

az orvos adott hiperaktívságra gyógyszert és elmondta, hogy kell adagolni, ettől nem olyan gyagyika

2011. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Láthatjuk kitöl örökölte ("csak vicc" akar leni)

melesleg vonalzóval körmös

vagy nádpálcával csupaszfenékre verés hatásosab lehet (állatokat is ezközökel idomitják)

.

érdemben még nemtudok hozászolni

(amugy a vonatos dolog sztem durva vicnek is ezért akadtam ki)

2011. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát néha szakad a cérna és repül a füles. Igyekszem türelmesnek lenni, de néha nem bírom. Időszakosan a sok dícséret beválik, de néha sajnos nem. Nekem "szerencsémre" 3-ból 2 hiperaktív,+ egyiküknél egyéb problémák is vannak...
2011. dec. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"3-ból 2 hiperaktív,+ egyiküknél egyéb problémák is vannak..."


Ah...nagyon nehéz lehet neked! :-O

A harmadiknál mi a baj ?


Nekem a nagyobb hiperaktív és a kissebb is gyanús a szakember szerint akihez elvittem.

2011. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti.

Hát ez nem jó hír. Hogy kezeled őket? Hogy telnek a napjaitok? Hány évesek? Mi még a baj?

2011. dec. 14. 14:57
 10/11 anonim válasza:
[link] Ajánlom nézzétek meg... nem igazán jó a gyógyszerezés... TÜRELEM, TÜRELEM, TÜRELEM...A film címe: Halálos tévedés A youtube-n 8 részletben van és olvasós, de jó... dok. film (egyébként nálunk is vannak problémák... de... megoldjuk...)
2012. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!