Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » S. O. S. Testvérféltékenység?...

S. O. S. Testvérféltékenység? Két fiú két év korkülönbséggel.

Figyelt kérdés
Rossz anya lennék? A nagy négy a kicsi kettő. A kicsi dackorszak elején, a nagy meg azt hittem jkinőtte de napról napra rossszabb. Nem fogad szót, ha tiltok vmit ordít. Ütné, karmolná, harapná a kicsit -ha hagynám-. Még egy szál sültkrumplit is sajnál tőle! Férjemmel kezdünk kiborulni, a nagy állandóan hisztizik vmin. Már ma sajna megemeltem vele a hangom tehetetlenségemben! Hogyan kezeljem? Már néha tikkelni látom a nagy szemét, hétfőn elviszem dokihoz, kb napi háromszor csinálja, erőltetve pislog. Nem bántjuk, foglalkozunk vele, egyszerre alszanak velem stb. De a tikk miatt már rá se merek szólni, és mintha csak tudná és még rátesz! De nem is hagyhatdom, hogy Ő irányítsa az egész családot?? Mi legyen?

2012. aug. 10. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem 3 év van a két nagyobbik fiam között.(4 és 7 évesek) Dettó ezt csinálják, csak annyi, hogy a kicsi nem hagyja magát. Ilyenkor szétválasztom őket, egyik a konyhába "dühöng", a másik a szobába. Egyenként elbeszélgetek velük, mi a probléma, ha nem segít, háromig számolok. Ennyi elég nekik. Utána, megint együtt játszanak. De ezt napjában többször is eljátsszák velem
2012. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És a tikkelés? Várok még tapasztalatokat!
2012. aug. 10. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok:a kisebbiknek van affektív apnoe-ja, ahogy a doktornőnk megfogalmazta, vagyis, ha hisztizik, nem vesz levegőt, hogy felhívja magára a figyelmet. Ilyenkor nyugodtan beszélek hozzá, nem ordítozok, nem verem meg, hanem megvárom, míg magától "észhez" tér. Eleinte én is sokszor fújtam az arcába, hogy vegyen levegőt, de nálunk ez a nyugodt beszéd módszer vált be. Mostanában nem is csinálja, ha hisztizik. Nem lehet, hogy a tikkeléssel akarja a figyelmedet felhívni magára, hogy vele foglalkozz?
2012. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

14 hó korkülönbség fiúk: már régen voltak kicsik, de a cirkuszok idején jót tett, ha tárgyon vesztek össze, hogy elraktam előlük azzal a körítéssel, hogy majd ha nem veszekszenek rajta visszakapják.

A közös "ellenség" hamar összekovácsolta őket és rájöttek hogy ha pukkadnak egymásra akkor egyikük se kerül fölénybe, sőt mindkettőnek rosszabb lesz. Remek szövegeik lettek a meggyőzésemre, vagy a közös megegyezésre.

2012. aug. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy rossza anya lennél, legalábbis az elmondottakból ítélve semmikép!

Az én lányom 4,5, az öccse pedig 2,5. Nálunk is sok a veszekedés, sajnos több, mint a közös játék. Ha tudtok velük játszani, akkor persze nagy az egyetértés, de ugye nem mindig tudunk ott ülni mellettük, sőt!

A nagyobbik nálunk most kezdte el a versengést, mindenben ő akar lenni az első, akár az öccsét félre is löki, eltapossa (szó szerint). JA, és keményen beleléptünk a kiskamaszkorba, szóval nem egyszerű! :D

De, ami nálunk látványos eredményt szokott hozni az a minőségi idő. Amint pl. reggel egy közös játékkal, s csak utána a beágyazással foglalkozom kenyérre lehet őket kenni. Aztán mikor látom, hogy megint kezdenének egymásra rontani, akkor hívom őket segíteni főzni vagy ha tehetem megint leülök melléjük. A minőségi idő külön a nagyra is kell szánnunk, hogy kezelhetőbb legyen. Ha nem is tudom elvinni valahova, hogy kettesben legyünk, akkor az öccse alvásidejében együtt festünk, legozunk, rajzolunk csak mi ketten.

Tikkeléssel még nem volt dolgunk, így arra nem tudok reagálni, de én is elképzelhetőnek tartom amit az egyik válaszoló írt, hogy ez lehet a hiszti "melléktünete" is.

2012. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsónak külön is köszi! Kedvesek vagytok! A tikkelés úgy látom kezd egyre ritkulni. Utolsó! Megpróbálom a reggeli minőségi időt hátha bejön! Az a baj, nekem még a nagy is alszik délben így ez az idő sem kettesben játszással tellik!
2012. aug. 12. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!