Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy a kislányomat...

Mit tegyek, hogy a kislányomat fogadják be a többiek?

Figyelt kérdés
Kislányom öt éves, most kezdte a középső csoportot egy új óvodában. Eddig egy magánoviba járt, de nem voltunk vele megelégedve, elvittük egy körzetibe és találtunk egy nagyon jó óvónőpárost. Anyagilag elég jól állunk, ez látszik is rajtunk, kislányomnak szép ruhái, játékai vannak. Pár kislány azonban nagyon irigy és ezért terorizálják a gyerekem. A lányomat nagyon bántja a dolog, tegnap sokat sírt. Milyen intézkedéseket tegyek? Valószínüleg a szülőktől jön a rosszindulat, velük nem tudok beszélni. Volt valaki már ilyen helyzetben?

2012. szept. 15. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
95%
én a helyedben az ovónöknél kezdeném.szerintem ők tudnának segítni ebben.
2012. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is az óvónéniktől kérj segítséget.

Szép ruhái, szép játékai vannak. Vagy ne vigyen be játékot az oviba,hanem játszanak az ottani közös játékokkal, vagy ha mégis, akkor fontos, hogy a bevitt játékkal mindenki játszhasson korlátlanul.

2012. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
92%

Nem biztos, hogy irigyek! Ha a lányod eddig magánóvodába járt, másképpen viselkedik, mint ami az államiban megszokott. Ha a ruhája is elüt az átlagtól, akkor szintén kirí közülük. Lehet,hogy a lányod "dicsekszik" a játékaival stb. ezt a többi gyerek felvágásnak gondolja. A gyerekek nagyon kritikusak.

Az óvónővel kell beszélned, ő tudja, hogy mi folyik az oviban.

2012. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is az óvónőkkel beszélj, pontosan mi is zajlik. Játékot mi sosem viszünk be, akkor nem vész el, nem lesz baja. Az én lányaim is normális ruhákban járnak oviba, mindig dícsérik, de általában inkább azt mondják a többiek, hogy ez vagy az milyen szép, nem rosszindulatból. Szerintem nem irígyek ilyenkor még a gyerekek, az persze lehet, hogy a szülő a felbújtó. Próbáljátok meg, hogy visztek be egy tepsi házi sütit, amit a lányod ad a többieknek (reggel odaadod az óvó néniknek), ebéd után megehetik és mondhatja az óvó néni, hogy a lányodtól kapták, hátha megenyhülnek a gyerkőcök :) De ez lehet ez zacskó keksz vagy valami pufiféleség is, lényeg, hogy az egész csoportot megvendégelje valami aprósággal.
2012. szept. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
73%

Először is játékot nem viszünk oviba, max. egy plüss alvós állatkát. Nálunk ez a szabály.

Másodszor az ovi nem divatbemutató, kényelmes ruhákban kell járatni a gyereket. :)


Harmadszor: ha egy-egy gyereket néha külön meghívtok magatokhoz, akkor jó eséllyel alakulnak ki barátságok, amit aztán az oviban is lehet folytatni.


Az ovisok még nem irigyek, nagyon elfogadóak, toleránsak. A terrorizálásnak más oka lehet...

2012. szept. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen beszélni fogok az ovónénikkel. Amúgy igen, mi valóban elütünk a többi családtól, ide főképp olyanok járnak, akik panelban laknak, nem veti fel őket a pénz. De ez még nem ok arra, hogy egy kislányt kiközösítsenek ( amúgy szerintem a gyerekem nem henceg, meg olyanokért is csúfolják, amiről nem is tehet, pl. a nevével, hogy milyen béna ). Az a gyanúm, hogy pár irigyebb, rosszindulatúbb anyuka ( nem szeretnek minket, ezt biztosan tudom ), ellenünk uszítja a gyereket. Ez lehet, nem? A bébiszitterem hallotta, ahogy azt kritizálják, hogy miért van a gyereken meg rajtunk drága ruha, miért vannak drága kocsiink, stb. Ellenük tehetek valamit esetleg? Esetleg meggkedveltetni magamat velük. Az megoldás lenne?
2012. szept. 15. 17:05
 7/86 anonim ***** válasza:
86%

Igen, tehetsz ellene. Nem nézed le őket, amiért nem olyan gazdagok, mint ti.

Ezzel a mondatoddal legalábbis ezt árultad el:

"Amúgy igen, mi valóban elütünk a többi családtól, ide főképp olyanok járnak, akik panelban laknak, nem veti fel őket a pénz. "

2012. szept. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Mi is jól állunk anyagilag, az óvodás társakhoz képest mindenképp. Nagyon ügyelek arra, hogy ezt "titkoljam". A gyerekre nem adok méregdrága szép ruhákat és egyáltalán nem visz be játékot az oviba (erre egyébként külön meg is kértek az óvónők, mert csak a konfliktust okozza, lásd nálatok is). A fiam biztos mesélget az oviban, hogy már megint milyen legót kapott a családban valakitől, de ez nincs hatással a dolgok menetére. A gyerek ennyi idősen még nincsenek ilyen mértékben tisztával a pénz fogalmával és az, hogy anyukájuk megjegyzéseket tesz rátok, az nem fogja őt ilyen szinten befolyásolni.


Szerinted tedd azt amit én is, oviba kényelmes praktikus egyszerű ruhákat adj rá (szerintem amúgy is mindenkinek azt kellene), gondolom fontosabb számodra is a külsőnél az, hogy befogadják a kislányt.

A szülőkkel tényleg nem lehet beszélni, de én nem is hiszem, hogy különösebben ez érdekli őket. Mi nagyon szegények voltunk és sosem foglalkoztunk azzal, hogy másoknak mennyi van vagy hogy milyen ruhában járnak.


Nem ismerlek, így vádaskodni sem akarok, de gondold végig azt is, hogy ez a probléma tényleg mások rosszindulatából fakad-e vagy te, ti viselkedtek másként. Esetleg hogy semmi köze ennek az egésznek a pénzhez, hanem egyszerűen még csak kevés idő telt el, még nem tudott beilleszkedni vagy a kislány csinál olyasmit, amiért nem fogadják be.

2012. szept. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, amíg Te magad ilyen mentalitást képviselsz, hogy különbnek tartod magatokat a "paneles, csóró" emberektől, és minden bizonnyal a gyerekednek is ezttanítod, addig ne csodálkozz, hogy egy elkényeztetett kis majomnak fogják tartani a többiek, és úgy is bánnak vele.

A magánoviban gondolom hasonló mentalitású gyerekek között volt, ott ez volt a norma, most meg belecsöppent a "való" világban, ahol esetleg nem nyerő a királylány stílus.


A mi ovinkban is rengeteg módos család van, budai hegyoldal, sejtheted kb. az anyagi viszonyokat. De egyik szülő sem felvágózik, simán behozzák a gyereket a legszakadtabb cuccban, amiben kényelmes neki és nem sajnálják. Nincsen szájhúzás, fújkálás, egymás lenézése. (szülők részéről SE!!!!) Mondjuk szerencsére tök normálisan állnak a gazdagabbak a dologhoz, mert nem olyan típusúak, hogy tegyük ki a pénzünket az ablakba. A szülők is teljesen átlagosan öltözködnek, nem hordanak százezres cuccokat, sőt.

2012. szept. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg üvölt az írásodról, hogy többre tartod magad a panellakóknál... A kislányod meg látja ezt rajtad, így biztos vagyok benne, hogy a viselkedésetekből ez leszűrhető.


Amúgy tipikus: "gazdagék" úgy gondolják, hogy egy "csóró" nem szereti őket az csakis irigy lehet... AZ, hogy a viselkedésetekben lehet valami ami irritáló, azon el sem gondolkodsz.


Az én gyerekeim 5 évesek, és totálisan hidegen hagyja őket az, hogy másokon milyen márkájú ruha van. Maximum a ruha mintáját nézik, hogy azon milyen mesefigura van. De a lányod ezek szerint már tisztában van a kivételes helyzetével, és ezt nyilván ki is mutatja.

Lehet, hogy a magánoviban az effajta külsőségeknek nagy szerepe volt, elvégre meg kell tanítani azoknak a gyerekeknek, hogy hogy kell lenézni a szegény panelosokat.


Mielőtt megszólnál, leírom, hogy mi is panel oviba járunk, pedig nem vagyunk csórók, de nem is kérkedtünk sosem.

Oviba nálunk sem szokás játékot bevinni, és én sem limuzinnal és nercbundában megyek a gyerekekért.


Nem mindenki rosszindulatú, aki szerényebb körülmények között él. De amíg Te így gondolkodsz, addig ne csodáld ha nem fogadnak el Titeket.

2012. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!