Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az anyám pszihológushoz akar...

Az anyám pszihológushoz akar vitetni, mert nagyon kicsi betűkkel írok. Meg akarom szivatni a pszihológust! Mit tegyek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Na, szóval, nagyon kicsi betűkkel írok, és ezért azt mondja, hogy elvisz. De én megmondtam neki, hogy nem akarok. Ő meg erőltet. Úgy döntöttem, hogy megszivatom a psztihológust. De mivel? Mert bármit simán megcsinálok. 12/L
2012. szept. 28. 15:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%

1. Elég nagy hülyeség, hogy csak azért visz egy pszichológushoz, mert kicsi betűkkel írsz. Na de a gyerekneveléshez mindenki ért, nem szólhatunk bele.

2. Ha már mindenáron bosszút akarsz állni valakin, ne a pszichológus legyen az. Ő nem tehet az egészről, nem az ő agymenéséről van szó. Sőt, mondok jobbat: ha együttműködsz vele és kiderül, hogy nincs semmi súlyos személyiségzavarod, akkor hamar lezárul az ügy és anyukád marad hoppon. Szerintem ez elég jól hangzik.

3. Ha át akarod ejteni a pszichológust, nem lesz könnyű dolgod. Nagy részük ért is a szakmájához, az olyanok pedig látják, ha szórakozol. Úgyhogy marad a dedós szintű "rágógumit teszek a székre" módszer. Szerintem ez már neked is túlságosan alpári.

2012. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
44%
Hát ne haragudj, de anyukádat kéne inkább a bolondok házába vinni:D
2012. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%

Biztos, hogy el akar vinni az anyukád pszichológushoz? Nem lehet, hogy csak komolytalanul odaszólt, jelezve, hogy írhatnál nagyobb betűkkel?

Ha komolyan gondolta... hááát... elég furcsa helyzet, de ha muszáj elmenned a pszichológushoz, semmiképp ne szívasd meg! Ne nehezítsd meg a munkáját, biztos hogy sok baja van neki is! Szépen beszélgess el vele, ha normálisan viselkedsz, elég lesz az az egy alkalom, többet nem kell visszamenned.


Egyébként én nem értem, hogyan gondolta ezt anyukád... Én nemrég tértem át arra, hogy sokkal kisebb betűkkel írok, mint eddig, azért, mert szerintem így szebben írok, szebb, átláthatóbb lesz az eredmény, és kevesebb hely kell a szövegnek, ami eddig 1,5 oldalra fért ki, az most 1 oldalt igényel...

16/L

2012. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
56%

1. Az írás-szakértők (grafológusok) valóban azt mondják, hogy az apró betű az önbizalom-hiány. Persze az is meglehet, hogy túlzott szerénység, olyan személyiség, aki nem szeret középpontban lenni, stb. stb.


Azért menjél csak el a mamáddal a pszichológushoz, lehet, majd őt fogja kezelésbe venni!

2012. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
35%
Ez egy nagy hülyeség.Nekem a béka feneke alatt van az önbizalmam,mégis nagy betűkkel írok.Szerintem anyukád üljön be veled egy kis kivizsgálásra.
2012. szept. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
87%
Nem ismerjük a kérdezőt, de nem hiszem, hogy az anyukája csak emiatt akarja pszichológushoz vinni.
2012. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
22%
Nézd Kérdező, nekem már sikerült egyszer kiakasztanom egy pszichológust, egyszerűen a Rorschach-teszt (a "tintapacák") minden képére közöltem, hogy egy részben struktúrált szimmetrikus ingeralakzatot látok - feladta, nem tudott rá mit mondani, ugyanis egyfelől tényleg azt láttam - így hívják tudományosan az ilyen képeket - másfelől valószínűleg ilyen válaszra nem volt megoldókulcsa:)))
2012. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
42%

1,a pszichológust nem tudod megszívatni

2,ha k.csög a pszichológus és te elkezded szivatni,akkor ő is elkezd téged és annak hamar sírás lesz a vége,mert tudja kinek mit kell mondania,hogy kiboruljon 2 perc alatt

3,az hogy kicsi betűkkel írsz,az sok mindenre utalhat.pl önbizalomhiányra

4,nem is értem,hogy miért akarod megszivatni a pszichológust,amikor ő aztán tényleg nem tehet semmiről

2012. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 tetris ***** válasza:
100%

Először meg kellene nézetni a látásodat, hogy nem azzal van-e baj. Azt is meg kellene figyelni, hogy íráskor nem hajolsz-e túl közel az írófelülethez. Ez gerincferdüléshez vezethet. Rendesen működik minden kis izom, ideg a kezedben, a karodban?

Ha ezek mind rendben vannak, akkor igenis érdemes lenne elbeszélgetni egy szakemberrel, mert a nagyon kicsi betűk nemcsak önbizalomhiányra utalnak, hanem gátlásosságra, bezárkózásra, önértékelési zavarokra is. A betű maga az ember. Aki ilyen kicsi betűkkel ír, az saját magát is szeretné ilyen kicsikére összehúzni, hogy szinte észrevétlen maradhasson a külvilág számára. Mindenképpen valami gátlásosságra, feszélyezettségre utaló jel.

De az aprócska betűknek pozitív jelentésük is van. Mégpedig a türelemre utaló egyik jel. Vagyis aki így ír, az valószínűleg képes hosszabb ideig egy dologra koncentrálni, figyelmet szentelni a kisebb részleteknek is, kitartásra, monotóniatűrésre utaló jel is egyben.

Persze ezek csak általános grafológiai megállapítások. Az írásképed megtekintése nélkül nem biztos, hogy rád is illenek.

2012. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Anyukád nyílván nem a kis betűk miatt akar elvinni, úgy gondolja, hogy valami gond van veled (a pczihológus szivatásának gondolata is csak őt igazolja).

Én magam nem vagyok pszichológus, de sok kollégám, ismerősöm az és hidd el nem fogod tudni megszivatni semmivel, főleg nem kislány létedre, neki az a szakmája, hogy keresztüllásson rajtad, max hülyét csinálsz saját magadból.

2012. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!