Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem a befogadó...

Hogyan kezeljem a befogadó család gyerekeit? (6-7 évesek)

Figyelt kérdés

Kezdő au pair vagyok, néhány napja érkeztem. Sajnos nincs sok tapasztalatom gyerekekkel, ezért is vállalkoztam erre a munkára, hogy jobban megismerjem őket.


Az első estémen például szétszedték a szobámat és hiába szóltam rájuk, csak nem mentek aludni, pedig ideje is lett volna már. (Előtte meséztünk, látszott is rajtuk, hogy elálmosodtak.) Ilyenkor mit csináljak?


Ma pedig voltunk egy vásárban, de nem igazán hallgattak rám, hogy maradjanak a közelemben.

Meg fogják szokni, hogy én nem egy játszótárs vagyok, hanem az, aki vigyáz rájuk? Fognak rám hallgatni?


Más au pair-ek, illetve szülők tanácsát is szívesen várom. Köszönöm.



2012. szept. 29. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

itt valójában a szülőktőll kell tanácsot kérned! elsősorban azzal kapcsolatban,hogy ők hogyan reagálnak ilyen helyzetben. én is voltam 3 családnál is bébiszitter. az első családban 3 fiú volt és anyuka ehhez mérten kemény is volt velük. nekem is megmondta,hogy nyugodtan lépjek fel velük szemben ahogyan jónak látom és ahogy azt a viselkedésük megérdemli. a legnagyobb nagyon agresszív volt, sokat kellett vele foglalkozni,hogy le tudja vezetni a felesleges energiáit,de sokszor így is elpattant nála valami. egyszer leköpött rám az emeletes ágyról,mert nem hagytam h 9 után tévézzen (5 éves volt,hétvégén). lerángattam az ágyról és kapott egyet a köpködős szájára (jelzem nem volt nagy,de megtette a hatását). igaz szégyelltem magam utána, de a pillanatnyi megaláztatottságom vagy nem is tudom mi ezt hozta ki belőlem. elmondtam anyunak is persze, és abszolút igazat adott. reggel még tőle is megkapta a magáét.

noh de ez nem minden gyereknél válik be és nem minden szülő hisz hasonlókban. a harmadik család akiknél voltam, abszolúte az első ellentéte volt. halál nyugodt gyerekek,még egy hangos szót sem hallottak. nah náluk nem is volt szükség SOHA semmilyen fegyelmezésre! anyuka a totális nyugalom és összhang híve volt és ez meg is látszott a gyerekeken.

szóval kérdezd meg a szülőket,hisz az ő csemetéjük, ők tudják eldönteni milyen nevelési elvek szerint szeretnék csemetéjüket alakítani! sok sikerT!

2012. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a szülőket, hogy milyen gyakran váltogatják magukat náluk az au-pairek, és Te hányadik vagy, akihez alkalmazkodniuk kéne, akit mire megszeretnek, ki is lép nyom nélkül az életükből. Aztán, amikor kiderül, hogy Te vagy jó közelítéssel a tizedik, gondolj bele a gyerekek helyzetébe. Ahelyett, hogy a szüleik foglalkoznának velük, pár havonta váltakozó vadidegenekre bízzák őket. Nem csoda, hogy így viselkednek, semmi biztos pont nincs az életükben. Ne várj tőlük semmi jót. Komolyan.
2012. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!