Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam novemberben lesz 7...

Kisfiam novemberben lesz 7 éves, megy a suliba. Még nem tud biciklizni, retteg tőle, és nem hajlandó megtaulni. Kétségbe vagyok esve! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Semmi negatív élmény nem érte, nem esett el, sőt nem is sokszor próbálkoztunk. De annyira béna, nem tudja egyensúlyba hozni magát, nem tud lendületet venni, nagyon fél, és képtelen leküzdeni. Majd bele szakadok mikor hátulról fogom mert szaladnom kell vele, és tartanom is, mert félre dől az egész gyerek, és ha egy pillanatra is elengedem rögtön észreveszi, és leugrik, mert fél hogy felborul. Már mindent megpróbáltam, de hasztalam. Nagyon el vagyok keseredve, félek hogy soha nem fog megtanulni. Létezik hogy valaki képtelen megtanulni? Hasonló problémákkal írjatok, és főleg olyan aki meg tudta valahogy oldani!
2009. aug. 5. 14:16
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Akár a mi fiunkról szólna a történet :): Kivételesen Ő cipőt már tud kötni, de szerintem őszre elfelejti, mert nyáron ugye nem kell. Nem tudom te hogy vagy vele, de nekem a legfőbb bajom az, hogy nagyon szétszórt, és trehány. Félek hogy a suliban majd elhagyja mindenét, most megy elsőbe. Mondjuk a férjem is ilyen. Hiába van főiskolai diplomája és vezető beosztásban dolgozik, mégis napi rendszerességgel hagyja el a dolgait, és mindent elfelejt. Nyilván az intelligens emberek ilyenek. Az Ő IQ-ja 130. Apukámé 147, úgyhogy a gyerekeimnek volt kitől örökölni az észt (szerencsére). Az hogy ilyen béna fizikailag azt viszont sajna tőlem örökölte, én voltam ilyen, semmit nem tudtam megcsinálni tesiórán. Úgyhogy ez áldás és átok is egyben (ahogy Mr. Monk szokta mondani)....
2009. aug. 13. 12:44
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem akkora baj, hogyha nem tud bringázni..16 éves fiú vagyok (extrém bringázok) , viszont saját kortársaim között is rengetegen vannak például: osztályomban akik mind nagyon jó szellemi, és/vagy fizikai képességekkel rendelkeznek, és mégsem tudnak egy ilyen "piti" dolgot megtanulni mint a biciklizés..

A fiad még fiatal, rengeteg ideje van még megtanulni a bringázást, én is azt javaslom hogy várj vele 1 kis időt aztán újra hozd fel neki a témát.

2009. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy mondod,figyelmetlen,és szétszórt./Én vagyok ilyen egyébként:)/Az Ovónője Szórakozott Professzornak hívta.

Jól lepontoztak,engem,mert nem tudják,hogy milyen aggodalom egy ilyen gyereket nevelni.Minden nap az jár a fejemben,hogy ez a jóképességű gyerek majd nem hozza ki magából a maximumot.Szerintem csak azt fogja tanulni ami érdekli,a többivel szenvedni fogunk mint a kutya.

Sajnos már azt kellett tapasztalnom,hogy amikor az oviban osztották szét a gyerekeket két osztályba,és osztályozták a gyerekeket képességeik szerint,akkor az enyém a gyengébb minősítést kapta.Nem az esze miatt,hanem azért mert az alpvető feledatokat egyáltalán nem végzi el.

Ha a lepontozóimnak van valami ötlete a nevelésével kapcsolatban,amit egyébbként az elmúlt 4 évben Én nem próbáltam, akkor azt szivesen veszem.

Azt kívánom Nekik,hogy 4 éven keresztül minden reggel magyarázzák el a gyereküknek türelmesen,hogy hogyan célszerű felvenni egy zoknit,hogy az jó legyen,és végül azt látni,hogy évek alatt sem ment vele semmire.Talán engedtessék már meg Nekem,hogy ezek után lebénázzam!!!!

Az Ovónője azt mondta,hogy a 30 év alatt még csk 2 ilyen gyerekkel találkozott.Kérdeztem Tőle,hogy mi lett a sorsuk,és azt mondta,hogy talán egy kicsit javultak felnőttkorukra.Jó kilátások!

2009. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányomnál mi is erőltettük 2 éve, de minél jobban erőltettük annál inkább nem volt hajlandó felülni a biciklire. 2 nap után ráhagytuk, de a pótkereket nem tettük vissza a biciklire. Kb. 1 hónap múlva azzal kelt fel, hogy azt álmodta tud biciklizni. Párommal mondtuk, hogy akkor próbáld meg. Felült és azóta tud biciklizni.

Fiam viszont nehezebb eset, mert őt egyáltalán nem érdekli a biciklizés (6 éves). Próbáltuk őt is rábeszélni, hogy próbálkozzunk de még pótkerékkel sem volt hajlandó. Tavasszal vettünk neki egy rollert, gondoltuk legalább azzal fejleszthetjük az egyensúlyérzékét. Azt pl. szereti és a napokban rávettük, hogy próbálja ki a biciklijét hátha tudna vele menni, mert biztosan sokat ügyesedett a rollerrel. Rá is ült és tényleg egész jól megy vele, de egyenlőre csak lejtőn tud elindulni. Meg is dícsértük rendesen, de ennek ellenére nem túl lelkes még most sem. Egyébként sem szeret sportolni túlságosan, csak amennyit muszály. Sétálni viszont órákig is képes.

Szóval szerintem hagyjatok egy kis időt neki, próbálkozzatok mással. Egyébként a lányom most volt elsős és volt az osztályban olyan, aki még nem tudott biciklizni, mert egyszerűen nem érdekelte. Ez elsőben még egyáltalán nem gond, nem érdekli a többieket.

2009. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
22%
Addig üsd, míg nem hajlandó megtanulni.
2010. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Szia!


Nekem lenne egy ötletem! Szerintem is felesleges az erőltetés, nem akarásnak nyögés a vége! A másik viszont ha a családba férjed, vagy nagyapa kicsit is vonzodik a teknikához, léteznek mini motorok Pocket Bike nak hivják, Felnőttek gyerekjátéka, és gyerekek ilyennel tanulnak motorozni, versenyezni. Nem drágább mint egy jobb bicikli viszont iszonyatos nagy élmény. És ha ezen megtanul egyensúlyozni, bicikli már gyerekjáték lesz! Neten keress rá nézz utána! És ez aztán sokkal menőbb mint a bicikli! Csak öltöztessétek fel jól... mellékesen sokkal kisebbet esik mint egy biciklivel, mert ott felakad mindene, erről meg csak leesik és kész... ITt egy kép:

[link]


Üdv

2010. szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!