Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam novemberben lesz 7...

Kisfiam novemberben lesz 7 éves, megy a suliba. Még nem tud biciklizni, retteg tőle, és nem hajlandó megtaulni. Kétségbe vagyok esve! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Semmi negatív élmény nem érte, nem esett el, sőt nem is sokszor próbálkoztunk. De annyira béna, nem tudja egyensúlyba hozni magát, nem tud lendületet venni, nagyon fél, és képtelen leküzdeni. Majd bele szakadok mikor hátulról fogom mert szaladnom kell vele, és tartanom is, mert félre dől az egész gyerek, és ha egy pillanatra is elengedem rögtön észreveszi, és leugrik, mert fél hogy felborul. Már mindent megpróbáltam, de hasztalam. Nagyon el vagyok keseredve, félek hogy soha nem fog megtanulni. Létezik hogy valaki képtelen megtanulni? Hasonló problémákkal írjatok, és főleg olyan aki meg tudta valahogy oldani!
2009. aug. 5. 14:16
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
37%
Bocsi a kisfiad nem szemüveges? Én 17 éves vagyok és én se tudok biciklizni,mert szar az egyensúlyérzékem!
2009. aug. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
34%
Szóval nagy az IQ-ja? Nos akkor ennek örülj. Akinek esze van és jobb a szellemi dolgokba az már nem is fog probálkozni a fizikai dolgokkal vagyis a sporttal.
2009. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Még nem szemüveges, de a doki szerint kell majd később.
2009. aug. 7. 17:25
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

Engedd meg a fiadnak hogy önmaga lehessen, és akkor tegyen meg dolgokat ha ő akar.

Ha azt gondolod, hogy ez ennél több, és nem csak egyszerűen tiltakozás a Te akaratod ellen, akkor viszont van egy lehetőség, amivel viszonylag gyorsan kezelhetőek félelmek, illetve gyakorlatilag van egy DVD, amin az okok és a megoldás is rajta van. Ha gondolod, megrendelem neked és elküldöm, a DVD 5000.-Ft plusz nem tudom hol laksz így plusz a postaköltség, vagy ha pesti vagy, akkor találkozzunk

2009. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
nincs valami baj a fülével? csak mert az felelős az egyensúlyért, és lehet hogy emiatt retteg sokkal jobban az elburulástól
2009. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
A fiam szemüveges.10 éves korában tanult meg biciklizni.Próbáljátok meg a rollert.Nálunk az nagyon bevált és a többi gyerek sem piszkálta,mert ő is tudott "CSAVAROGNI" velük járművel.
2009. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
100%
Akkor azért lehet ,hogy nem tud,vagy nehezebb neki megtanulni biciklizni!
2009. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
A fülével soha nem volt gond. Köszi a válaszokat, majd próbálkozunk lassacskán.
2009. aug. 10. 15:45
 19/26 anonim ***** válasza:
69%
Az én fiam is 7 éves,igaz tavaj megtanult biciklizni,nagy nehezen.Az ok nálunk is az volt,hogy béna mindenféle sporthoz,és még lusta is mozogni.Ez van.Az Apjával már mindenhogy magyaráztuk Neki,hogy hogyan kell,de semmi eredmény nem volt.Meg kellett várnunk amíg maga jön rá ,hogy hogyan kell csinálni.Idén 2x volt kinn a járgány a pincéből,nem is érdekli azóta sem.És a hintán lökni magát is most tanulta meg.Szóval ne keseredj el,van más gyerek is olyan mint a tiéd.
2009. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó vagyok,az enyémre is azt mondták az ovónők,hogy a többihez képest agyilag zseni,no de alapvető dolgokban viszont elmarad a társaitól.Ilyen a biciklizés is.Nem is érdekli hogy a többiek tudnak,vagy hogy ügyesebbek mint Ő.Sőt az sem érdekli,hogy nem tudja megkötni a cipőfűzőjét.Legoból,és bionicle-ből egy kép alapján összerekja rögtön amit kell,de a cipőjét képtelen bekötni.A multkor látott a neten egy bioniclet,kiválogatott millió alkatrészt az asztalára,és elkezdte rakni.Kíváncsi voltam mi lesz a vége.És kérlek szépen darabra az utolsó miniatűr összekötőig stimmeltek az alkatrészek amiket kiválogatott!Kedvenc nálunk is a hogyan készült és a természetfilmek.Meséli nekem,hogy hogyan keletkezik a tornádó,közben meg kacsalábon veszi fel a cipőjét.

Tavaj amikor bicizni tanítottam,úgy csináltuk,hogy kértem,hogy két lábbal lökdösse magát a földön,kicsit lejtőre mentünk,és így tanulta meg az egyensúlyt.Sokra nem mentünk vele,mert ez után kb 1 hónapig azt magyaráztam,hogy hogyan kell elindulni,és nem ment neki,amíg maga rá nem jött.

Szóval nem vagyunk egyedül.Kitartás magunknak!:))

/csak kettőnk közt szólva,néha azt hiszem,hogy fogyatékos,mert olyan béna/

2009. aug. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!