Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit tennétek ha az én...

Ti mit tennétek ha az én helyembe lennétek? Ha az unokátokat 4. nap után elutasítanák?

Figyelt kérdés

A gyermek nehézlégzéssel és hallássérülten született.Szakértői vélemény szerint javasolt a közösség.Szellemileg semmi gond nincs.Szépen beszél,kifejezi magát.Az asztmára meg kap gyógyszereket,amit itthon meg kap.A szakértői vélemény szerint normál közösségbe járhat.

1 elkeseredett nagymama!



#Hallássérült.
2012. okt. 18. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De mi a kérdés? Honnan utasították el?
2012. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az ovódából,mert ,hogy beteges,-csak éppen azt nem mondta ki,hogy mert hallássérült.-ezt azért irom,mert a bölcsibe is azért nem akarták felvenni.
2012. okt. 18. 17:57
 3/13 A kérdező kommentje:
1.-évig járt bölcsibe.
2012. okt. 18. 17:58
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

De mit jelent az, hogy elutasították?

Ha a gyermek hallássérült, akkor sajátos nevelési igényűnek minősül, és a területileg illetékes Tanulási Képességeket Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság jelöl ki számára befogadó intézményt. Ez megtörtént? Az óvoda alapító okiratában szerepel, hogy hallássérülteket integráltan nevelhet?

Mert szerintem itt lehet a probléma... ha az intézmény alapító okiratában nem szerepel az adott sajátos nevelési igény, és nem a bizottság jelölte ki, akkor az óvoda megteheti, hogy elutasítja a gyermeket. Ha szerepel és kijelölték, akkor nem teheti meg.

Javaslom, hogy keresd fel a településetek jegyzőjét, az ő illetékességi körébe (is) tartozik az sni-s gyermekeknek a megfelelő intézmény kijelölése.

2012. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szakértői vélemény szerint normál közösségbe járhat,és amikor volt a beiratás,akkor az Óvónő lefénymásolta a véleményt,/normál bölcsibe járt,/soha fel sem merült,hogy speciális közösségbe járjon.Az nincs is itt a környéken,csak Veszprém,bentlakásos,vagy bejáros lenne.

De a Bárczy Gusztáv Korafejlesztő központba,itt helybe a Nevelési tanácsadóba, és a Veszprémibe is a normál közösséget javasoltak.

2012. okt. 18. 18:36
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak akkor mikor volt az ovódai beiratás ,akkor miért nem szóltak,hogy ne ide írassam be,hanem keressek speciális intézményt?
2012. okt. 18. 18:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is olyan papírunk van, hogy a gyerek sajátos nevelési igényű, integráltan oktatható, de csak olyan intézmény veheti fel, aminek az alapító okiratában szerepel az az adott SNI.

Ha nincs olyan intézmény a közelben, akkor a jegyző jelöli ki. Szóval akkor keresd meg egyrészt a szakértő bizottságot, másrészt a jegyzőt, hogy mi a teendő.

2012. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A többiekre hallgass. Egyébként hogyhogy te viszed mindenhová az unokádat?

Az édesanya és édesapa?

2012. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a férjem első házasságából született az anyuka 4 Lánya van,3 szülésből/ikrek/.Ezt a kisgyereket az utolsó pill: az apuka nem válalta.De van 1 másik gyerek is aki /futó/ kapcs.-ból szül,20 hetes terhes volt,mikor gyógysz: miatt orv.-hoz küld.-kiderült 20 hetes terhes./ Az apuka itt is lelépett.Sajnos szellemi fogy.-és nem tudja önálóan ellátni őket!A nagyobbik 3.-éves ,a pici meg 10.-hónapos.

Mivel az anyjuk szell.fogy. én vagyok a gondnoka neki ,és a piciknek a gyámja.

Mikor ez kiderült,még az 1.-sőnél, akkor 2-választásunk a férjemmel,Ő mondta ,hogy válaljam el a gyámságot,vagy nev.szülökhöz kerültek volna.Rögtön válaltam,mert mégis csak saját családi körbe vannak. A férjem unokái! Te mit tettél volna az én helyzetembe???? A tanácsodat szívesen elfogadom,és megköszönném.Még azt szeretném elmondani,hogy itt helyben sikerült olyan bölcsit-óvodát találnom,ahol tudnak vele foglalkozni,egyben van olyan csoport-9 pici van.Itt A mellette levő épületbe van a beszéd és hallásfejlesztő is.

És ha majd isk.lesz az is itt van.

Köszönöm,hogy meghalgattál,remlem,hogy ezért a cselekedetemért nem itélsz el! Bocs de elfelejtettem megirni,hogy a Noel iu:Aspyxia,iu:Hypoxiával császárral született,és lett a hallás károsodása,meg asztmás,amit gyógysz. kezelést igényel,de az itthon megold.A pici meg DORIAN.-Ő EGÉSZSÉGES.

A tanácsot szívessen fogadom,mert nem vagyok fiatal,6x.van 4 saját gyermekem ,Ők már felnőttek.

Elnézést kérek,hogy ilyen sokat irtam,de ezt nem lehet 1-2. sorba leirni.Kőszi:Magdi

2012. okt. 20. 08:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia drága Magdi!

Mostmár a neveden szólítalak! :)


Csodálatos dolog, amit tettél és teszel, dehogy ítéllek el, ez egy önzetlen és gyönyörű tett!

Főleg ebben az esetben, hogy hátrányos helyzetű gyermekekről beszélünk!

Azt nem tudom én így tettem volna, nekem nincsenek unokáim és gyerekem sem, de azt mindenképp tudom, hogy ez az, amit szép és csodálatos döntésnek neveznek.

Sok egészséget kívánok nektek!

2012. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!